Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességem 20. hetében...

A terhességem 20. hetében járok. Eddig nem éreztem magzatmozgást, csak "buborékozast", azt az utolsó két hétben napóta. Most 4. napja semmi. Nem fáj semmim, nem érzek semmi furcsát. Feleslegesen aggodok vagy sem?

Figyelt kérdés
nincs mozgás..? Tapasztalatok?

2015. febr. 13. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbálj egy nyugodt, csendes szobába lefeküdni és csak a babára figyelni.

Ha ennyi napja nem érzel semmit és a fenti "tipp se jön be" én felhívnám az orvosom vagy elmennék a legközelebbi ügyeletre egy gyors ultrahangra, hogy megnyugodjak.

Esetleg a Védőnőhöz egy szívhanghallgatásra.

Ha eddig rendszeresen érezted, akkor most fura, hogy ennyi nap kimarad.

2015. febr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is menj el, mert ha rendszeres volt, naponta kellene érezned őt.

Nekem tavaly 4 napja nem mozgott 23 hetes babum. Szívhangot még aznap találtak, meg is nyugodtam. 2 nappal utána már...

Nézesd meg!!!

2015. febr. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Csoicsi válasza:
Mindenképp orvos
2015. febr. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, elmentem ma orvoshoz, hal istennek semmi baj nincsen, a baba jól van, csak mivel nem eszek rendszeresen, így alacsony a vercukor szintem,ezért a baba lusta és keveset mozog. De növekszik és a szivhang is erős, rendszeres. Csak oda kell figyelnem az étkezésre..
2015. febr. 14. 18:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell naponta érezni,hogy ha először mozdult meg. Nekem is amikor először megmozdult,éreztem 2 napig,hogy buborékozik,aztán kórházba kerültem és ott nem éreztem napokig. Rákérdeztem a dokinál és mondta,hogy ne aggódjak,mert attól,hogy én nem érzem még ugyanúgy mozog. És tényleg így volt. Meg ultrahangoztak és nem éreztem közben sem,hogy mozog,a képernyőn meg azt láttam,hogy jobbra-balra pörög-forog meg rugdos. Nem kell megijeszteni szegényt egyből. Lesz majd olyan is,hogy napokig alig fogod párszor érezni,amikor nekem is ilyen volt,felhívtam a dokit,mondta,hogy ne aggódjak,az idő megviselhette szegényt. És valóban. Elolvadt a hó,sütött kicsit a nap és máris rugdosódott össze-vissza. A telihold szintén megviseli,mert olyankor egész éjjel ébren van és és sem tudok aludni.
2015. febr. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már a 21. hét jön, az elmúlt héten többször éreztem határozott bökdösest, de még mindig nem az az igazi erőteljes ficankolas. Várok türelmesen, jövő héten lesz 4D UH, bízok benne továbbra is, hogy minden rendben :) Köszönöm a választ :)
2015. febr. 23. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!