Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki szoptat hogy méri hogy...

Aki szoptat hogy méri hogy mennyit evett a baba? Még nemszültem meg.35hkm

Figyelt kérdés
Első baba,védőnő azt mondta béreljünk vagy vegyünk mérleget hogy lássuk mennyit evett a baba ha szoptatok majd,de anyagiak miatt a mérleg elég sokba kerülne.Fejni nemfogom mindig éjjel a tejet h kimérjem..szóval érdekelnek a tapasztalatok.Amúgy nálunk a családban sem volt ez olyan nagy hűhó így nemvolt mérleg sem hanem anno,mindig lett el lett vidve a baba a védőnőhőz mikor lett szolva és ott nézték. Ennyi..mostmeg..

2015. márc. 5. 11:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
54%
Nem egy nagy összeg a mérleg szerintem,mi használtan vettünk egy digitálisat,ami szinte új,5 ezer ft-ért.
2015. márc. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Háth köszi mindenkinek. úgygondolom mi tápszeresek is leszünk,sajna nem1 stresszmentes az életünk..:(
2015. márc. 5. 15:16
 13/16 anonim ***** válasza:

hidd el,baromi nagy stressz kell ahoz,hogy befolyásolja a tejmennyiséget. a megindulást késleltethetheti,max pár nappal később lövell be,nem ezen múlik.nagyon-nagy stressz kell hozzá. sokkal többet számít a sok inger a mellnek,hiszen különben így háborúk meg ilyenek esetén éhen haltak volna a babák

6os

2015. márc. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

nézd, próbáljátok meg mérleg nélkül, aztán max béreltek egyet. ha pótlás lesz mindenképp kelleni fog, mert olcsóbb bérelni mint a csapba önteni a tápszert..

mellesleg ha így állsz hozzá, hogy tápszeres lesz, akkor az is lesz. A szoptatás fejben dől el, a tejleadó reflex nem jön, ha rágörcsölsz, az agyad irányítja, a szoptatáshoz nyugalom kell, de hidd el, a legnagyobb stressz közepén is tudja a szervezeted, hogy mi a dolga, ha csak te nem akadályozod agyban. Egyébként a mérleg drága? A tápszer havonta 15-20 e Ft lesz ha a babád elkezd nagyobb adagokat enni...

2015. márc. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Nálunk első gyereknél volt mérleg, de nem kellett (bár szülés után visszakerültem az intenzívre két hétre, később mégis lett tejem és 3 hós korára utolértem a gyerek étvágyát is). Másodiknál nem volt mérlegünk (azt hittem, már mindent tudok a szoptatásról, de az egy hós státuszon letoltak, hogy sovány a gyerek), úgyhogy kölcsönöztünk. Ahány baba, annyiféle megoldás lehet jó.
2015. márc. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Engem Idegesített a mérleg. Igény szerint szoptattam, és hetente elvittem a védőnőhöz mérésre. Ha meghizta az előírtat, akkor nyugodtan szoptattam tovább. A kórházba sarga volt, de nálunk ez sem okozott gondot, szoptattam amikor csak akarta. Szerintem egyenlőre ne szerezd be. Különben, ha mérlegre nincs pénzed, akkor szoptass, mert a tápszert árából sok mérleget lehet venni...
2015. márc. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!