Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem hiányzik a szüléskor...

Nem hiányzik a szüléskor odaadott pénz a baba hazavitele után?

Figyelt kérdés
nem gondoltátok egyszer sem?
2015. márc. 5. 17:33
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
70%
Nem, mert nem fizetek szülésért. Szülésznőm van, mindig őt hívjuk ha kérdés van és a szülésnél is ő pesztrál(t). Dokihoz magánrendelésre jártam mert az nekem fontos volt hogy egy ember foglalkozzon velem, rendezett környezetben, de a szülésre nem fogadtam. Persze aki ragaszkodik hozzá hogy XY legyen mellette szülésnél, az fizessen ha megteheti. Nekem ilyen igényem nem volt. Én úgy gondolkodom, hogy az ügyeletesnek is kutya kötelessége ellátni. Elég szép összeg a TB amit fizetünk mindannyian, én nem fogok 100 ezreket kidobni arra ami alap, pedig megtehetnénk. Neki ott akkor az a dolga és annyira azért nem szegények hogy azon múljon a napi kenyere, még ha alul is vannak fizetve. Főleg akinek magánrendelése is van. :)
2015. márc. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hivatalosan az a dolga az ügyeletesnek. Viszont ha egyszerre szülnek többen (mert ilyen is előfordul sokszor), akkor az ügyeletes, ha van saját betege, akkor azzal fog foglalkozni, a többiekre meg ránéz nagy ritkán.

A fiam sürgősségi császáros lett, többször volt a nyakán a zsinór. Reggel hívtam a dokit, valami nincs rendbe. Azonnal berendelt. Ahogy beértem, mert a nővérke vitt is a CTG-re, pedig vagy 4 osztályos kismama várta a sorát. Egy órán belül kint volt a fiam.

Egy ismerősöm hasonlóan járt, csak nem volt fogadott dokija. Bement, mondta,hogy baj lehet. Leültették, hogy várjon, mert az ügyeletes doki foglalt, nővérke sincs nagyon szabad stb. Mire két óra múlva CTG-re került, meghalt a baba.

2015. márc. 6. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiányzott egy cseppet sem. 9 hónapig vártuk a gyerekünket, felkészültünk erre is.
2015. márc. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Én értem, hogy mire gondol a kérdező - mi is erre szánjuk azt az összeget, magánkórházban. Engem az nyugtat meg, hogy így ez legalább legális, adózott, számlára megy, pontosan tudom, mit várhatok érte. Mégis néha megfordul a fejemben, milyen jó is lenne, ha az alap ellátásban tudnék annyira bízni, hogy nem lenne szükség erre a kiadásra...
2015. márc. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
30%

Én csak annyit tudok mondani, hogy az olvasottak alapján örülök, hogy nem Magyarországon szültem. Borzalmas otthon a rendszer.

Itt terhesgondozásra az ember a nőgyógyászához jár, biztosítás alapon, időpontra. Havi egyszer, minden megkérdezek, addig foglalkozik velem, amíg igénylem. A kórházban nem kell/lehet orvost fogadni, úgyis a szülésznő foglalkozik veled. Nem tartottam fontosnak, hogy fogadjak egyet, mivel az sem ismerne jobban, mint aki épp akkor ott van. Mindenki kedves volt, adtak labellót, homeós bogyót, szülés után ingyen lézerkezelés volt a gátsebre, hogy jobban gyógyuljon. Orvos csak benézett időnként, hogy minden rendben van-e. Senki nem sürgetett, nem avatkoztak bele, felkínálták, hogy beleülhetek a kádba. És mindez egy fillérembe nem került külön. A baba kapott pelenkát, ruhát, popsikrémet, amíg bent voltunk.

Úgyhogy én egyetértek az előzővel. Ennek valahogy így kellene mennie, nem lenne szabad százezreket fizetni azért, ami alapból járna.

2015. márc. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

22 és az orvosok mit mondtak?

Sajnálják legalább, tudják hogy az ő hibájuk?

2015. márc. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
26-os,már fogalmam sincs melyik hozzászóló vagyok,de némelyik orvos nem ismeri be,hogy ők hibáztak,némelyik pedig a "lelkére veszi",persze már hozzá szoktak ezekhez a dolgokhoz,ezért is van az,hogy néha már hihetetlenül ridegek és bunkók. Egyfelől megértem őket is,másfelől viszont minden ember bele tud fásulni a munkájába, főleg ebben az országban. Egyébként én nem hagytam volna magam így lerázni,hogy várjak. Egyszer volt olyan,hogy nem volt valami rendben berohantunk a kórházba. Rengetegen voltak,kérdezték,van-e orvosom mondtam,hogy nincs. Közölték,hogy akkor üljek le,de mivel már annyira ideges voltam,hogy elsírtam magam rájöttek,hogy nincs sok értelme leülnöm. 10 percen belül bent voltam. De nem is szabad hagyni magunkat,mert azok akik csak sima UH-ra várnak és nincs bajuk,ráérnek. Ilyen esetben viszont életekről lehet szó.
2015. márc. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!