Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik, hogy már a babát érzem?

Létezik, hogy már a babát érzem?

Figyelt kérdés
Kb egy hete enyhe "mozgást" érzek, leginkább bal oldalon. Persze lehet csak a beleimen. 12 hetes vagyok, 2. baba.
2015. márc. 7. 10:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
12%
Ne haragudj, de Ő 11 hetesen érezte elsőnek és akkor a CRL 4 cm. Én erre értettem, de 12 hetesen is kissé lehetetlennek tartom, hiszen még akkor is picike.
2015. márc. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
64%
Nem lehetetlen, ugyanis 11-12 hetesen már mocorog.
2015. márc. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Kedves utolso előtti a crl=ülőmagasság ami annyit takar hogy fejtől popsiig! Tehát a teljes hosssz a crl plusz a lábai! ;)
2015. márc. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák, mindenki máskor érzi az első mozgásokat. Én a 12 hetes UH után éreztem először, de én nagyon vékony vagyok!


Egyáltalán nem lehetetlen, csak aki nem tapasztalja nem hiszi el.Ennyi.

2015. márc. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ :)

Mozogni biztos, hogy már hetek óta mozog, mert 9hetesen mondta a doki egy bevérzés után, hogy nincs semmi baj, a baba mozgása is normális stb stb

Ahogy olvastam, nagyjából 8 centis lehet tetőtől talpig, csak nem tudom, hogy lehetséges-e már ekkora picurt érezni. Persze csak fekve szoktam. De akkor lehetséges, még ha esetemben esetleg nem is így van. Csak az esélyekre voltam kíváncsi.

Köszi még egyszer mindenkinek.

2015. márc. 7. 19:10
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

mocorogni mocorog hamar, csak nem véletlenül írnak 16.hétről az érzést tekintve...



itt mindenki felülúlja az orvostudományt a szeleivel :D

2015. márc. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy lepontozott mindenki, pedig ti írtok hülyeséget! Tisztában vagyok mi a CRL, de köszi a kioktatást. De még ha a baba teljes hosszát nézzük (de nem véletlenül szokták nézni a CRL-t, ugyanis csak azt tudják mérni, mert így helyezkedik el az embrió), akkor is lehetetlen, hogy Őt érezze már 11 hetesen még ha olyan vékony is, mint egy nádszál. Amúgy a 9. héttől már mozog a baba, tehát ezzel nincs is baj. Nem hiába írtam a bélmozgást. Tapasztatlatból beszélek, hogy teljesen ugyanolyan, mint, ha a baba csinálná. A második terhességnél már nem annyira kötöttek a szövetek, rugalmasabban tágulnak, így odabenn minden gyorsan rendeződik. A belek is mozognak. Ez okozza ezt az érzést. Nyugodtan rá lehet kérdezni orvosnál, de tudom, hogy itt mindenki ezerszer okosabb, mint a diplomás orvosok.
2015. márc. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Lehülyézel itt mindenkit és csodálkozol, hogy lepontoznak? Nem te érzed, amit pl. a kérdező érez, és ha egy kicsit is olvasgatnál mielőtt neki állnál itt kioktatni mindenkit, rengetegen érzik az általánosságban megjelölt idő előtt a picit, úgy hogy UH-val van igazolva. Tehát mielőtt neki állsz kioktatni másokat olvasgass kicsit, nem véletlenül kaptad a lepontozásokat!!
2015. márc. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem mondta az orvos hogy hülye vagyok, amikor a 12. heti genetikain emlìtettem neki hogy érzem mozogni a babàt. Azt mondta hogy simàn lehet, mert vékony vagyok, a hasamon semmi pàrna, meg a lepény is hàtul volt. Bugyivonal alatt pici kaparàszós mocorgàs. Pont akkor is amikor az UH képen bukfencezett a baba.
2015. márc. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

2. terhességem jelenleg, vártam a 12. heti uh-on decemberben, csikizte a hasfalamat. Enyhén előre dőlve ültem. 16 hetesen volt már pici rúgás is. :)

Őt érezted, gratulálok hozzá!


25 hkm

2015. márc. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!