Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz így a gyerekünkkel?...

Mi lesz így a gyerekünkkel? Hogy hatnak ezek a zajok a babára? És ha már köztünk lesz, és ezt látja?

Figyelt kérdés
A férjem érzelmileg éretlen - ez pszhihológusi vélemény. Minden nehézségnél,stresz helyzetnél kiborul. Ilyenkor orditozik, csapkod, összetör dolgokat. Aztán perceken belül lenyugszik, bocsánatot kér, és igyekszik jóvátenni. (Reménykedek a pszihoterápia hatékonyságában, de ez évekig is eltarthat még.)
2010. febr. 15. 00:02
 1/7 A kérdező kommentje:
31 hetes kismam vagyok.
2010. febr. 15. 00:03
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Hát, a gyereknek semmikép nem válik javára :( A pici babáknak (már a pocakban is) nagyon érzékeny az idegrendszerük. Mindemellett biztos, hogy imádni fogja az apukáját, de kerülni kell az olyan helyzeteket, amikor megijesztheti a kicsit ezzel a viselkedéssel. Lássuk be, ez egy felnőttet is megvisel... :(
2010. febr. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Bocs, hogy megkérdezem, de felmerült bennem : miért most ismerkedsz a férjeddel, és miért nem mielőtt kisbabát "gyártottatok"???...

Mondjuk ha kicsit jobban ismerted volna a férjed házasság előtt, akkor talán vártok még pár évet, mire érettebb lesz érzelmileg...


A kisbaba méginkább ki fogja majd borítani (éjszakákon keresztül sírni fog, nyűgös, jön a foga, stb.), nem félsz, hogy hirtelen kiszámíthatatlan haragjában kárt tesz majd a piciben???... 8-o


A babára semmiképpen nem lesz jó hatású egy kiszámíthatatlanul örjöngő felnőtt! Kiegyensúlyozatlan és ideges felnőtt lesz belőle (is)! :-[

2010. febr. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A babát nem fogja bántani. A keresztgyerekeink is imádják, hetekig nálunk nyaraltak és soha se szólt rájuk, (egyébbként rám se), de a dühkitöréseeit akkor se tartotta féken. A kis 6 éves meg is mondta neki: jobb lenne, ha előbb gondolkodna, és ne kiabáljon mert ezzel semmit se ér el, és komolyan szó nélkül hallgatta(ő a kis kedvenc).

Házasság előtt, nem jöttek ezek így elő, meg a gondok se.

2010. febr. 15. 01:47
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Én is elég indulatos típus vagyok, nekem kb félévente 1x van egy csapkodós össszetörős dühkitörésem. Gyerkőc másfél éves és most a legutóbbi ilyenbe belecsöppent pont. Természetesen őt nem bántottam, vele nem kiabáltam, de végignézett nálam egy ilyen 2 perces hisztit és nagyon sírt tőle, napokig felriadt utána éjszaka, legalább egy hét volt, mire helyreállt a bizalma az irányomban. Én azt láttam rajta, hogy teljesen ledöbbent, mert "ez nem anya", egyik percről a másikra egy kiszámíthatatlan idegen lettem a számára, borzasztó volt. Soha többé nem csinálok ilyet :(

2010. febr. 15. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

Már azt hittem ezeket a sorokat én írtam csak nem tudtam róla...:D :S

Amúgy nálunk is hasonló a helyzet,volt hogy szétverte az egész szobát mert tiszta idegbaj volt,elment sétálni,hazajött és lenyugodott!Néhányszor volt hasonló és még ő szól be nekem amikor ideges vagyok pedig én nem verek szét semmit...!Nem tudom ez mitől van,de mi ajánlottuk neki a pszichiátert kevesebb sikerrel!:S

2010. febr. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy miért választottam pont őt férjemül, és az sem véletlen, hogy az örjöngései ellenére még vele vagyok, mert tényleg sokszor fárasztó és kétségbeejtő.

Köszönöm szépen a válaszokat. Kicsit megkönnyebbültem.

2010. febr. 17. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!