Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzen lévő kismamák....

Táppénzen lévő kismamák. Hogyan mehetek táppénzre?

Figyelt kérdés
14 hetes kismama vagyok, a munkámban egész nap koncentrálnom kell, de fáradékony vagyok, nem bírom az egész napos nagyon aprólékos precíz munkámat végezni. Első baba, nem tudom mi a menete a táppénznek és hogy hogyan megy. Ebben tudna valaki segíteni?

2015. márc. 10. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Szólsz a nőgyógyásznak, pihenést fog ajánlani és ezzel a háziorvos felvesz táppénzre.
2015. márc. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

vagy nem a háziorvos...


Kérdezd meg a nőgyógyászod, sok helyen van a terhesgondozónak táppénzre vételi joga, akkor nem kell két helyre menni.

2015. márc. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mond meg a nőgyógyásznak, hogy adjon igazolást, hogy veszélyeztetett vagy. Azzal elmész a háziorvoshoz és Ő kiír.
2015. márc. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Háziorvos tud táppénzre venni, de kizárólag nőgyógyász ajánlásával! Első körben mondd el a nőgyógyásznak, hogy mit szeretnél majd ad egy papírt hogy miért kell táppénzre menned. Azt elviszed a háziorvoshoz. Majd kéthetente rohangálhatsz a táppénzes papírért az orvoshoz (legalábbis nekem kellett), hogy le tudd adni az ügyintézőnek a munkahelyeden.
2015. márc. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

ne háziorvosozzatok már, mert nem biztos, hogy náluk is így működik!

Én egyszer voltam nála a kilenc hónap alatt, mikor ekg kellett, ennyi. Végig a nőgyógyász állította ki a tp papíromat a terhesgondozóban,

2015. márc. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én az elejétől táppénzen vagyok (12 hetes vagyok most). Nekem is az volt, hogy muszáj volt a nőgyógyásztól javaslatot kérnem a táppénzre, mert addig a háziorvos nem írt ki. Megkaptam, és onnantól meg van a táppénz. Engem speciel a házidokim minden vizsgálat után berendel, megnézi mi a helyzet, és felvezeti az eredményeimet a gépre.
2015. márc. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. márc. 12. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!