Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most mit tegyek? Légyszi...

Most mit tegyek? Légyszi adjatok tanácsot, nagyon fontos!

Figyelt kérdés

10 hetes kismama vagyok. Nem rég voltam a háziorvosnál a vérvételhez beutalóért, és mert 2 napja nagyon fáj a torkom. Be van gyulladva a torkom és a mandulám is, így az orvos két recept nélküli szert mondott, hogy azokat szedjem. Az egyik Bioparox inhalációs oldat, a másik Phlogosol oldat, amivel gargarizálni kell. Most néztem a betegtájékoztatót, és azt írja a Phlogosolnál, hogy terhesség alatt fokozott elővigyázatossággal alkalmazható, "a hexaklorofén állatkísérletekben szájon át adva magzatkárosító hatású." A Bioparoxnál is azt írja, hogy terhesség alatt csak fokozott óvatossággal adható. Most mit csináljak? Inkább ne vegyem be?

Félek bevenni, mert ez az 5. terhességem, és eddig 1 gyerekem van. Az 1. terhességemet meg kellett szakítani a 20. héten, mert a babának nem fejlődött ki a szíve. Ezen kívül volt még 2 vetélésem a 6. héten. Ti mit tennétek a e helyemben?


2015. márc. 20. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet le leszek pontozva de én inkább kamilla teáznék.
2015. márc. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel!!!!

Kamilla, méz, C vitamin.

Erősítsd az immunrendszered, nagy adag C vitamin mellé szedj kálciumot, valamiért az is jó a torokbajokra.

Gyógyulást!

2015. márc. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én minden természetes dolgot bevettem, amikor erős torokgyulladásom lett 7 hetesen.

Dokim nem is írt fel ekkor gyógyszereket, csak leginkább a hagymateát ajánlotta (plusz kamillás gőzölés, fokhagyma, fekvés, pihenés). Ez javított a helyzeten, de nem múlt el a gyulladás. Ekkor mondta, hogy gargarizáljak Glycoseptettel. Megtettem. Aztán elmúlt a torokfájás végre.

Babámnak amúgy nem lett semmi baja!


Úgyhogy első körben én is valami természetes módot választanék. De ha nagy a baj, akkor egy gargarizálástól még nem lesz semmi bajotok!

2015. márc. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

egy torokgyulladás miatt en se gyógyszerezném magam, pláne az elején, mikor intenzíven fejlődnek a szervei, testreszei.

vitamin, gargalizálás, 1 citrom leve-mézzel kikeverve..ha nem gyógyulsz meg majd akkor gyógyszerezz!

2015. márc. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én sem venném be a gyógyszereket első körben. A sós vizes gargalizálás is jó torokfájásra, valamint homeogene 9 nevű homeopátiás szopogatótablettát is vehetsz be. Viszont, ha gennyes mandulagyulladásod van és az összes említett módszer hatására sem javul a helyzet pár nap alatt, akkor arra valószínűleg erősebb gyógyszer kell, úgyhogy akkor szerintem menj vissza a dokihoz.
2015. márc. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Prodald a gyömbért, rossz ize van de remek gyulladáscsökkentő és kismamáknak ajánlani is szokták hányingercsillapito hatása miatt. Gargalizálj vele sokat. Érzéstelenító is szóval jobban el lehet viselni. Ja amúgy úgy értem hogy készíthetsz belőle teát. És tényleg használ. Torokgyulladasra mondta a dokim hogy vegyek veny nelkul kapható szopogato tablettát a patikus meg azt mondja random az egyikre 'ezen nem látom terhességet kockázati tényezőként' na én mondom mindegy, nem kell. Nem ugy tűnt mint aki ért hozzá. De a gyömbér használt.
2015. márc. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mézes gyömbértes, hársfalvél tea, mézes negro, és Bioparox. Nekem ennyi volt, 4 nap alatt kijöttem belőle.

26 hkm

2015. márc. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem az Oscillococcinum vált be, homeopátiás szerként, a C vitamin és hársfatea mellé. Első nap jól ráerősített minden tünetre, utána viszont rohamosan javultam, én ezt tudom ajánlani.
2015. márc. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
En ugy tudom hogy a Kamilla tea tilos terhesseg alatt ,de te tudod
2015. márc. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A Bioparoxot nyugodtan használhatod, a másikról nem tudok nyilatkozni.


Én már úgy teszteltem pozitívat, hogy fájdogált a torkom. Próbáltam minden természetes dolgot bevetni (C vitamin, sós víz, kamilla) és 2 hétig működött. Aztán egyik reggel 7 hetesen sárga hólyagok borítottak el belül a mandulámnál, meg kívül a nyakamon is. Sajnos valami agresszív bacit szedtem össze és a természetes gyógymódok csak késleltetni tudták a betegséget. Antibiotikumot és szteroidos kenőcsöt is kaptam. Az orvos próbálta őket a terhességi kor (1. trimeszter) figyelme vételével kiválasztani.


Azóta 2x volt kezdődő torokgyulladásom, és inkább hamarabb orvoshoz mentem (tanulva az esetből). Mindkétszer a bioparoxot ajánlotta, az helyi hatású antibiotikum lévén nem jut el a babáig.

2015. márc. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!