Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama aki nem...

Van itt olyan kismama aki nem "élvezi" a terhességet? Ne leszidjatok a kérdésért. Köszi.

Figyelt kérdés

7 hetes babás vagyok, de ez igen ritkán jut eszembe, inkább elkergetem a gondolatot.Nem tervezett baba.Az előző terhességeimnél már ilyenkor volt egy izgalmas várakozás,most pedig semmi.Néha eszembe jut , de gyorsan el is gondolkodok más irányba.

Inkább azon töprengek, mi lesz,hogy lesz.

Állandó rettegésben élek mi van ha bajom van és a terhesség kihozza....Teljesen kivagyok.Van aki szerint ez a hormonok játéka, de szerintem ez komolyabb ennél.


2010. febr. 19. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen emiatt, de én az elején baromira nem élveztem, mert nagyon rosszul voltam, semmi nem maradt meg bennem, éjjel lavórral aludtam. Néhány hétig csak az volt bennem, hogy ha még egy gyereket szeretnék, akkor kössenek ki valahová, amíg elmúlik, mert még egyszer nem élem túl.

Szerintem amúgy lehet nálad is a hormonok játéka, nem feltétlenül realizálódott még benned, hogy babád lesz, így mindig máshová kanyarodsz gondolatban, pláne, hogy nem is terveztétek. Majd megváltozik ez hidd el, legkésőbb az első mocorgásnál.

Kitartás, és ne ostorozd magad nagyon:)

2010. febr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Egyáltalán nem akartod/akarod ezt a babát? Ez így egyikőtöknek se lesz jó!Keress segítséget, akivel meg tudod beszélni a problémáidat, mert ebbe te is és a baba is belsbetegszetek!! ez így nem normális, az biztos!! Nálunk se volt tervezve a 4. bab, sőt fog. gátlót is szedtem, de mikor kiderült, az első ledöbbenés után tudtam, hogy nem fogjuk levetetni... nem te írtál a múlt héten olyan kérdést, amiben szintén a saját betegségedről féltél? Hgy a meglévő gyereket fel szeretnéd nevelni?? Keress gyorsan pszichológust!!!!! Kééérlek!!!!!
2010. febr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem meg lehet kövezni, de ez a történetem:

Az égvilágon semmit nem élvezek a terhességből, csak azt, hogy a gyönyörű kislányom a hasamban van, és édesen mocorog; illetve azt, hogy van egy férjem aki mindenben támogat, minden hülyeségemet elnézni, és akit nagyon szeretek.

Jelenleg 35 hetes vagyok.

A terhesség elejét végig hánytam.

Halálra kínzott a folyamatosan pár napig tartó székrekedés, majd pár napig tartó egész napos hasmenés.

Ömlött a fogamból, illetve időnként az orromból a vér.

Szív- illetve vérnyomás problémáim sem könnyítették meg a helyzetem.

Előbb édesanyám, majd édesapám került kórházba, tele voltam átvirrasztott, átidegeskedett éjszakákkal.

A lepényem a méhszájon volt, szigorú fekvés.

A fenék csontom úgy nyilall, hogy nem bírok felállni, átfordulni. 4 Béres magnézium mellett is rengeteget keményedem.

Majd erős hasfájás, véres vizelet.

Utána 3 vesekő "megszülése".

Most meg elkezdtem vizesedni.............

Hát eddig ennyi a terhességem története.

Tényleg csak a mocorgó pocimat szeretem az egészben.

Le lehet pontozni, de sajnos én tényleg nem élveztem.

Bár a Kislányom mindent megér, és ezek közül semmi nem volt extra elviselhetetlen, inkább azt mondom, hogy élvezhetetlen.

2010. febr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én történetem is érdekes lehet, bár ne járjon igy senki. Van két gyönyörű és egészséges kislányunk. 5 és 3 évesek. Mindig is tudtuk, hogy szeretnénk 3. babát, élveztem az első két terhességemet, könnyen szültem, egészséges nyugodt kisgyerekeim vannak. Szopiztak is, szóval semmi nem volt, ami miatt ne akartam volna még babát. Anyagilag sem állunk rosszul, de nem vagyunk gazdagok se. Tavalyelőtt nyáron el is terveztük a férjemmel, hogy szeretnénk kistesót. Mivel a férjem külföldön dolgozik, 3 havonta jár haza, a december volt a mi nagy hónapunk. 2008 december. Alig vártam, hogy végre itthon legyen a férjem és hogy a röpke 3 hétben sikerüljön teherbe esnem. Aztán 2009 január 4-én pozitivat teszteltem. De nem jött a várva várt boldogság és öröm. Sőt! A férjem visszament külföldre január 9-én, onnantól kezdve rémálom minden éjszakám. Egyrészt rosszul is viseltem az egészet, folyton hányni jártam, vagyis jártam volna, mert hányni nem tudtam, viszont éreztem, hogy valami nagyon idegen nekem ebben az egészben. Folyton pánikrohamok jöttek rám, éjszaka remegtem, rosszul voltam, teljesen kivoltam idegileg, lelkileg. Legszívesebben visszacsináltam volna az egészet. Mivel abortuszellenes vagyok és nyugtattam magam, hogy majd biztos jobb lesz, csak most a hormonok teszik velem ezt, igy arra nem gondoltam, hogy nem tartom meg, de sajnos néhányszor kimondtam, hogy bárcsak elmenne. Aztán 6 hetesen egyik reggel arra ébredtem, hogy csurom vér vagyok, irány a kórház, ahol uh-val megállapították, hogy elment a baba. Nem tudom, hogy a lelkem tette, vagy mi, de mondanom se kell, hogy teljesen kiborultam. A férjem azzal vigasztalt, hogy majd legközelebb sikerül, de én hallani se akartam róla. Kb. egy hónapig. Aztán valahogy halványult az a sok rossz érzés és egyre erősödött bennem a vágy, hogy jöjjön a kistesó. Júniusban aztán megint volt röpke 3 hetünk :))) és júliusban ismét pozitivat teszteltem és akkor madarat lehetett velem fogatni, boldog voltam és vagyok most már 35 hetesen, alig várom, hogy a karomban tartsam a kisfiúnkat. Nem viseltem jól ezt a terhességet se, a mai napig gyötör a hányinger, a gyomorsav, keveset alszom, sokat görcsölök, de boldog vagyok, nagyon boldog és egy percre se jutott eszembe, hogy nem kellett volna. Tavaly nem tudom mi tört rám, soha nem is fogom tudni, azt se hogy a vetéléshez köze volt e a lelki állapotomnak. Azért gondolok néha arra a kis lélekre , aki kb. 4 hétig volt a pocimban, de valamiért ennek igy kellett történnie. Szóval szerintem amiket érzel, normálisak, de ha úgy érzed, hogy nem jó ez igy, akkor beszélj a védőnőddel, hátha tud valami segítséget adni neked! Jó babavárást! Egy 35 hetes km.
2010. febr. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szia!nekem sem tervezett baba volt,sokat vacilàltunk hogy megtartsuk-e vagy sem,de nem lett volna szivünk elvetetni.az elején én is depis voltam,minden percben azon gondolkodtam,hogy lesz,mint lesz,jol tettem-e hogy megtartottam...rosszul voltam ràadàsul az elsö 3 honapban,hànytam reggeltöl estig,kint 40 fok meleg volt,nem tudtam megmaradni se kint,se bent a lakàsban...akkor még én is hasonlo érzésekkel küzdöttem mint te. egészen a 17. hétig,amikor elöször megmozdult a kisfiam!azota imàdom,holott kinyir még mindig a terhesség,igy a végére (37.hét) màr minden lehetséges bajom van. de nem vagyok màr depis,inkàbb izgatott.a hormonok jàtszanak velünk,ezellen nem lehet tenni...
2010. febr. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi, hogy írtatok.

2-nak, igen írtam hasonló kérdést mint amit írsz.Beszéltem pszichológussal, de gyszert nem ad, tanács:Nyugodjak meg, nem lesz baj.....bla-bla.

Védőnővel hétfőn tudok beszélni.

Sajnos azóta sem változott semmi, nem igazán érzek semmit:((csak az aggódást.

2010. febr. 22. 16:21
 7/7 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem orvos, épp ezért nem is írhat semmiféle gyógyszert...az a pszichiáter.... Na, mindegy, nem ez a lényeg! Tudod, azért ennyire nem szabad csak magadra gondolni! Egy pici élet növekedik benned, aki nem tehet arról, hogy van... Én is ambivalens érzelmekkel kezdtem a 4. terhességet, de az soha nem jutott eszembe, hogy a terhességtől nekem bármiféle bajom lehet... A nagyobb gyerekednek meg hidd el, jobb lesz, ha lesz egy testvére, nem lesz egyke.... Lehet, hogy eleinte nehéz két gyerekkel, de később biztosan nem fogod megbánni, hogy ott a pici is :)))
2010. febr. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!