Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10,5 hónapos baba és védekezés...

10,5 hónapos baba és védekezés mellett teherbe estem?

Figyelt kérdés
2 gyermeket terveztünk. Úgy gondoltuk, ha a kislányunk betölti az 1 évet, neki is állunk a próbálkozásnak. Ma azonban pozitívat teszteltem. Vegyesek az érzéseim ezzel kapcsolatban. Egyrészt boldog vagyok, másrészt teljesen összezavarodtam. Anyagilag és érzelmileg is készek vagyunk egy második babára. Vélemények? Esetleg hasonló történetek?

2015. ápr. 23. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem a 3 kisebb között 18 és 15 hónap van.

Ha úgyis akartatok másodikat, anyagilag is OK, akkor mi a kérdés? Mi változna, ha 2 hónap múlva foganna csak meg a 2. baba?

2015. ápr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha nem császárral szültél, semmi baj
2015. ápr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem császárral szültem és az első terhességem problémamentes volt. Az,hogy megtartjuk, nem is kérdéses, csak kicsit ijedt vagyok.

Hogy az első kérdésre is válaszoljak, gyarló módon a véleményetekre illetve tapasztalatotokra vagyok kíváncsi! :D

2015. ápr. 23. 13:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem most 14hónapos a kisfiam, és okt.8ra jön a kistesó. Mi szerettük volna, de ennek ellenére nekem is voltak\vannak félelmeim: hogyan fogom tudni megfelelően ellátni mindkettőt....... De aztán eszembe jut egy nagyon kedves barátnőm, akinél 1 év van a két kicsikéje között. Jól boldogulnak, kiegyensúlyozottak... Ha neki megy, akkor nekünk is menni fog. Kitartást és boldog babavárást!!
2015. ápr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem értem a problémát. 2 hónap múlva amugyis akartatok volna. akkor már olyan mindegy. anyagiak minden rendben ahogy írtad,nincs akkor semmi gond :-)
2015. ápr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mintha az én történetem lenne , dettó így voltunk... kis korkülönbséggel akartunk tesót, 10 hónapos volt a lányom mikor "nem tervezetten" kopogtatott a kishúga... :) először öröm, aztán tejes káosz, elbizonytalanodás, kétségbe esés.. minden megvolt.... ma 2,5 éves a kicsi lány, 4 a nagy és elmondhatom a legjobb időben érkezett a kistesó, őszintén mondom nekem könnyebb volt kettővel, mint egyel... valahogy mindenre jobban jutott időm - míg az elsőnél előfordult, hogy fél12kor pizsiben rohangáltam, és nem reggeliztem, mert sírt, addig érdekes a másodiknál mindig volt reggeli időben, mert ugye a gyerkőcnek enni kell... szóval ne aggódj, szuper lesz! mára összenőttek, sokszor ikreknek nézik őket, én pedig dagadok a büszkeségtől :)
2015. ápr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A kislányom egy nyugodt természetű baba, 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát (persze néha 1-1 kivétel előfordul) nyugis és másokkal is barátságos, valamint eljátszik egyedül is....Kezdem magam beleélni a dologba :)
2015. ápr. 23. 14:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Amikor a 4. gyerekemet szültem, (32 hónap, 18 és 15 hónap korkülönbséggel)volt a szobában egy kismama, aki elmondta, hogy mindenki, beleértve a saját családját, az orvosát stb. halálra rémisztette, hogy 2 kisgyerekkel, akik között 17 hónap a korkülönbség, nem lehet bírni, nem lehet őket ellátni. Aztán, mikor meghallotta, hogy én a 4-et szülöm így, és el tudtam látni őket úgy, hogy még nagymama sem volt a háttérben, kicsit megnyugodott.

Szóval: nagy előny, hogy az elsőszülött nem fogja magát trónfosztottnak érezni, hiszen mire eszmélne, már ott a kistesó. Nálunk pl. a 2 középső fiunk nagyon jól összenőtt, szeretik, megértik egymást, nagyon jó a viszonyuk.

Mi a hátrány? Nem tudom. Ha 3 évet vártok, akkor is kicsi a különbség, akkor is kisgyerek még a nagy is, ráadásul komolyabban elkezdene féltékenykedni.Biztos a mostani terhességed nem lesz annyira nyugodt, nem fogsz tudni annyit pihenni esetleg, mint az elsőnél, de ha kicsit később jönne a tesó, akkor is hasonlóan lenne. Szóval szerintem semmi gond, reméljük, ez a terhesség is problémamentes lesz.

2015. ápr. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az én nagyobbik gyermekeim közt van 2,5 év körkülönbség...nem volt baj egyáltalán velük, cska kis egészséges féltékenység a nagyobik részéről, de minden rendben volt, persze minden gyermek más, sajnos láttam ilyent is olyant is, de a nevelés és felkészítés a legfontosabb , ők most már 7 és 10 évesek, és jóval később jött csak a 3. ő most 20 hónapos, illetve ha most a 4. összejött akkor sem lesz egetrengető a különbség a 3 . és 4 . közt... ha meg minden rendben van a háttérrel akkor meg hajrá és jó babavárást :) jó egészséget hozzá :)
2015. ápr. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!