Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Védekezés mellett teherbe...

Védekezés mellett teherbe estem. Van egy 1 éves kislányom, nem tudom, megtartsam-e a tesót. Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fogamzásgátló mellett valahogy "besikeredett" a kistesó. (Rendesen szedtem, nem értjük, hogy hogyan történhetett.) Van egy 1 éves kislányunk, aki nagyon anyás, azt sem tudom, hogy szeretnék-e testvért neki egyáltalán. (Saját rossz tapasztalatom miatt). Egyetemen levelező tagozaton tanulok, munkaviszonyom nem volt, mert előtte is tanultam, így a két gyesre és családi pótlékra lennék jogosult, ami sajnos nem túl sok. Úgy terveztem, hogy idén menne a lányom bölcsibe, én meg dolgozni valahova. Az anyagiakról: átlagos körülmények között élünk, a család havi bevétele -ha megtartom a babát- 220-250 000 Ft körül lenne. Viszont szeretnénk felújítani a házat, szeretném "zökkenőmentesen" végigcsinálni a sulit, és azt sem szeretném, ha lánykám anyagi, törődésbeli, figyelembeli stb. hátrányt szenvedne...

A párom meg szeretné tartani, családom véleménye szerint ésszerűségi szempontból nem szabadna megtartsam a babát...

A véleményeket, tanácsokat előre is köszönöm!


2014. febr. 5. 12:56
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
67%

Nem hiszem, hogy ilyen fontos kérdésben vadidegenek tudják megmondani, hogy mi lesz a jó Neked és a családodnak.

Személyes véleményem, hogy nagy a rizikója annak, hogy valami problémát okoz a fejlődő életnek, ha gyógyszerszedés mellett fogant meg. Az első három hónap (ahogy ezt már tudod) amúgy is rendkívül sérülékeny időszak a terhesség szempontjából.

2014. febr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben ne kérj, és ne fogadj tanácsot, ti ketten a férjeddel üljetek le, és hozzátok azt a döntést, amelyet érzelmileg elbír a házasságotok. Ha vállaljátok, akkor sok dolog megnehezedik (bölcsibe attól mehet a lányod egyébként, kereshetsz otthonról végezhető munkát, pl. fordíthatsz - egyetemen kiteszel hirdetéseket, cikkeket fordítasz szakdolgozatokhoz, phd munkákhoz, akármikhez-), de a teher, ami a kapcsolaton lesz egy abortusz után, amelyben nem mindkét fél volt teljes vállszélességgel - hosszú távon sok ezerszer nagyobb bonyodalmat okoz. Tapasztalat - bár nem a férjem volt, akivel átéltem ezt a döntést, de egy hat éves kapcsolatom zárult így.


TI döntsetek, ti beszéljétek meg, és őszintén azt tudom csak tanácsolni, hogy másra ne figyeljetek.


Őszintén sok sikert a döntéshez, legyen úgy, ahogy a legjobb!

2014. febr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
53%
Abból amit leírtál, sajnos ebben a helyzetben én nem tartanám meg. Nincs most itt az ideje és abban sem vagyok biztos, hogy gyógyszer szedés mellett "besikeredett" baba teljesen egészséges lesz-e. Biztosan hordoz magában kockázatot a helyzet! Szerintem most ne.
2014. febr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
45%

Szeretném megcáfolni azt a mondatot, hogy: "gyógyszerszedés mellett beteg lesz a gyerek". NEM! Ha teherbe estél a gyógyszer mellett, akkor az a gyógyszer nem volt rád hatással!!! Vagyis olyan, mintha nem is szedted volna, hiszen teherbeestél! Kérdezd csak meg bármelyik nőgyógyászt! Egyébként pedig játsz el mindkét döntéssel: tudod, mi lenne ha mondattal kezdődik.

Mi lenne, ha elvetetném, játszd végig a folyamatot magadban. Hosszú hercehurca elé nézel, az biztos. És próbáld meg lejátszani magadban, hogy fel fogod-e tudni dolgozni. Ugyanígy képzeld el azt, ha megtartanád.

Ezt kettőtöknek kell eldönteni, nem a családnak!

2014. febr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
81%
2. vagyok. Azt nagyon fontos tudni, hogy az Európai Unióban nem forgalmazható olyan fogamzásgátló eszköz, amely egy potenciálisan létrejövő terhesség esetén az embrióra veszélyes. A hormonális szabályozásba bekavarhat, ha fogamzásgátló mellett fogan a baba, de ez max. sárgatest elégtelenségben manifesztálódik, amely miatt missed ab. lehet. De beteg nem lesz a gyógyszertől, semmiképpen. Főként, hogy nincs még biokémiai kapcsolat anya és embrió között abban a szakaszban, amelyben kiderül a terhesség.
2014. febr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
31%

A gyogyszer semmilyen hatasra nincsen a magzatra.


Egy kicsit bunko leszek, de valoszinü azert tettel fel egy kerdest nevtelen oldalra mert elfogadod negativ valaszokat is.


Szerintem te igazan nagyon felelötlen ember vagy. Van egy gyermeked vagy is a felelösegnek mar meg nagyobbnak kellene lennie. A gyogyszer dobozara is ra van irva hogy nem ved 100%-ig, ha valaki 100%s biztosnasgot akar akkor meg mellette gumit is huz.... Az aki ezt nem teszi meg az elfogadja a közösüleskor, hogy esetleg becsuszhat egy gyermek, akiert ö felelöseggel lesz. Te nagyon azt irod, hogy semmi esetre sem szeretnel gyereket, akkor miert nem vedekeztel megfelelöen? a havi beveteletek egy kicsit sem keves, söt sok ember ennek a feleböl el.

Kicsit ugy erzem, hogy te magad sem erzed azt, hogy kepes lennel meg egy gyermeket felnevelni(habar akkor kerdes, hogy ezt az egyet is kepes vagy-e). De mekkora felelötlenseg egy gyermekes felesegtöl elvetetni egy gyermeket csak mert nem volt eleg esze megfelelö vedekezsere.

2014. febr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
72%
Belegondoltam magam a helyzetedbe... Ugyan én még csak első babámmal vagyok 25 hetes terhes,de már attól rettegek, hogy nehogy szülés után majd nekünk is így becsússzon a baba stb. Ugyan én 3 gyereket szeretnék, de már alig várom aterhesség végét,és szeretnék legalább 3 év korkülönbséget majd. Nem vagyok abortuszpárti, de azt hiszem ilyen helyzetben nem tartanám meg. Vagyis nemtudom... Amíg nem éli át az ember addig bármit mondhat. Én azt mondom, hogy nem tartanám meg, de lehet,hogy ha ilyen helyzetbe kerülnék nem lenne szívem elvetetni a babát. Nem kívánok mást, csak azt,hogy úgy dönts, ahogy neked a legjobb.
2014. febr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
72%

azt mondják, egy gyereknek elsősorban a szülei szívében kell hely, a többi másodlagos. Anyagilag biztosan ki lehetne hozni.

Figyelem és törődés a lányoddal: ebben sem jelentene hátrányt. Fürdethetnétek ketten a babát, mint engem a nővérem anno :)

Csak kérdés: ha bölcsibe adod, akkor mennyivel jut több figyelem neki, mintha otthon vagytok hárman?

2014. febr. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
91%

Azt nem írtad, hogy mennyi a 'kötelező' kiadás. Gondolok itt: rezsi, hiteltörlesztő(ha van), munkába járás. Ha még ezután is 100-150 fölött vagytok, nem értem, hogy az anyagiak miért okoznak problémát. Azt sem írtad milyen sulit csinálsz. Ráfordított időben elég eltérőek lehetnek a különböző szakok.

Ha magára a gyerekvállalásra elég érettnek éreztétek magatokat, és biztosítani tudjátok több gyerek ellátását is, nem értem mi a problémád. Az ilyen irányú rossz tapasztalataidat meg a gyerekeid hasznára válthatod be.

Ez volt a véleményem.

A döntés a te és a párod kezében van. Mint előttem írták, üljetek le, és zongorázzátok végig melyik esetben mi lenne. Érdemes leírni a mellette és az ellene szóló érveket is, úgy tisztábban lehet látni. Ha az ellene érvek közt felmerül az, hogy te 'utálnád' magát a tudatot, hogy most még egy baba lesz akkor irány elvetetni, esetleg örökbeadni szülés után.

2014. febr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 porcukormókus ***** válasza:
100%

Hasonlo cipoben jartam, mi vegul megtartottuk a meglepi kistesot. A korkulonbseg 15honap koztuk.

Nem foglak amitani; nem konnyu ket kicsivel. De ez termeszetesen nem jelenti azt, hogy megbantam, nagyon nem!

Meggyozodesem, hogy a leheto legtobb amit adhatsz a gyermekednek, az egy Testver. Sok lesz a nehezseg; dackorszak tesofeltekenyseggel megspekelve es a kiadasaitok is meg fognak ugrani.

Ha anyagilag birnatok es a ferjed is tamogat ebben, en nem vetetnem el.

Hidd el, abortuszra keszulodni szornyu nehez dolog, eletem legeslegsotetebb emleke. Tudom mirol beszelek, mi a mutet napjan a korhazbol fordultunk vissza.

A lanyom az igazi valora valt kis almom, a kisfiam pedig eletem legnagyobb szerelme lett. Komolyan, neha ha egyutt alszom veluk, arra ebredek, hogy nem kapok levegot, mert racuppan a szamra es puszilgat! :))

A nagy most 2,5eves, a kicsi 16honapos.

2014. febr. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!