Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabétesz ÉS magas...

Terhességi diabétesz ÉS magas vérnyomás? Volt már valakinek?

Figyelt kérdés
24.héten terhelés pozitív 10,5 a 120 perces, majd rá két napra a védőnő mért egy 139/88 as vérnyomást... most szedem össze a vércukormérőt, vérnyomásmérőt, tesztcsíkot... 2 hét méricskélés, ha nem jók az eredmények, kórház. Járt már így valaki? Mi lesz ennek a vége? Teljesen kész vagyok. Eddig minden a legnagyobb rendben volt, a vércukrom 4.5-5 közt volt mindig, a vérnyomásom meg 110/60 ennél nem mértek többet soha... Vannak tapasztalataitok? Pár biztató szó is jól esne szakmabeliektől, mert nálunk mindenki laikus a családban, azt mondják nem lesz semmi baj, de ezek az értékek már önmagában a "baj" kategória... orvos, védőnő, diabetológus is látott, mindent elmondtak de akkor is aggódom...
2015. máj. 8. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze. Én már ezzel kezdtem. Második babát várom. Minden rendben lesz, tényleg. Kis diéta, mozgás, folyadék, szükség esetén vérnyomáscsökkentő... de semmi baj nem lesz! :)
2015. máj. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Kedves Válaszoló, Neked hanyadik héten született a babád? Végigvitted vele a kiírt időpontig?
2015. máj. 8. 15:42
 3/7 A kérdező kommentje:
Mármint az elsőnél volt ha jól értem... vagy nem?
2015. máj. 8. 15:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, nekem terhességi cukrom volt a 16 héttől, 180g-os diétával teljesen jó volt, nem volt belőle gond. Viszont nagyon vizesedni kezdtem a 30. héttől, 37. héten már nem volt jó a vérnyomásom (otthon mértem naponta 3x), 140/90 fölött volt mindhárom mérésen egy nap, este bementem a kórházba. Sajnos nem állt be a vérnyomásom, így nem kellett indítani.

Már szülés másnapján minden értékem jó volt, a babának is.

2015. máj. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elsőnél volt magas vérnyomás és cukor is, most másodszorra "csak" cukor :) De hidd el, jól kezelhetőek ezek a dolgok, gyorsan belejössz! :)
2015. máj. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Rittanddel ***** válasza:
Nekem csak a cukorterhelés lett rossz 9,97 a 24 héten, azóta borzasztó, már inzulinon vagyok meg 155 gr diétán és így is 8-9 körüli az értékem:( nehezen megy a beállítás. De Kh-ba nem fektettek be.
2015. máj. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Egyelőre diétát írtak a 160g-os szénhidrátmennyiséggel... Betartom, hétvégén minden evés után mértem 1 órával is 1.5 órával is, 6-nál nem ment feljebb a vércukrom... picit megnyugodtam meglátjuk... köszönöm a kedvességeteket! :)
2015. máj. 11. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!