Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem lehetne valahogy kihagyni...

Nem lehetne valahogy kihagyni a fogászatot?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszak a fogaim, örököltem a pocsék fogakat. Inkább az a kérdés, hogy melyik nem lyukas. Már korona kellene rájuk, annyira vékony a zománcom.Ha én most elmegyek, kb. a szülésig oda fogok járni.Gyerekkoromban jó pár fogam amalgámmal lett betömve, nem árt ez a babának? akkor még nem volt esztétikus tömés.

10 hetes km


2010. febr. 24. 11:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Elmész a dokihoz,kéred a pecsétet a kiskönyvedbe, hogy látták a fogaidat, és nem mész többet.

Egyébként a te érdeked, hogy jók legyenek a fogaid. Én megcsináltatnám a helyedben.

2010. febr. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Elvileg a kiskönyvbe be kell jegyezni minden vizsgálatot, így a fogorvosit is. Nyilván senki nem fogja ellenőrizni, max a védőnő, de leginkább a saját érdekedben kéne elmenned, ne félj tőle, neked is jobb, ha megcsinálják őket, és gondolj bele, hogy a baba mellett semmi időd nem lesz elmenni.
2010. febr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Én meg kértem egy ismerőstől egy pecsétet rá, anno. A másodikkal meg el sem mentem.
2010. febr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen, tökéletesen igazad van.Csak ha a koronát megcsinálnák, az úgy 3-400 000 Ft-ba kerülne a doktornő szerint, aki nem magánorvos.Tehát nem kedv kérdése ez nálam.
2010. febr. 24. 11:07
 5/20 anonim ***** válasza:
Én sem mentem el eggyik,terhességem alatt sem,semmi gond nem volt belőlle,igaz az én fogaim, nem olyan rosszak de meg montam a védőnőmnek,az az egy hely amire nem fogok elmenni ne is kérje,félek a foghúzástól!
2010. febr. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
11:08-as vagyok és még pecsétet se rakattam és nem is kérték!
2010. febr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Szia!Én 22hetes vagyok és még nem voltam fogászaton!Nekem csak 3 fogam van ami kezelésre szorul!Eddig még senki nem szólt,hogy miért nem voltam,sőt nem is kérdeztek még rá!Szerintem nem probléma ha nem mész el!Majd ha lesz pénzed megcsináltatod!:-)
2010. febr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A fogorvos nem kötelező terhesség alatt, csak ajánlott, mert egy gyulladt góc akár koraszülést is okozhat (bár én még nem találkoztam ilyennel). A helyedben azért legalább egy állapotfelmérésre elmennék. Az amalgám töméseket terhesség alatt nem szabad cserélni a magas higanytartalom miatt, illetve valami speciális eszközzel lehet, amit a fogad köré húznak, hogy a tömés ne érintkezzen a szájüregeddel.

Én megcsináltattam az első trimeszterben a fogaimat, de nem vittem a kiskönyvemet, nem nézte senki.

2010. febr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
4 terhesség, egyiknél se voltam emiatt külön fogorvosnál. Bár kaptam beutalót, de sosem ellenőrizték, voltam-e. Persze, az embernek saját érdeke, hogy jók legyenek a fogai, de ha valaki terhesség nélkül is jár fogászatra, nem kell emellett külön is elmennie. Hozzáteszem, nekem nincs sem hibás, sem pedig tömött fogam se, pedig már 39 éves vagyok és 4 gyereket szoptattam majd 2 évig... Az amalgámot most nem fogják kicserélni, terhesség, szoptatás alatt nem ajánlott a benne lévő higany miatt, de a babának így, hogy nem bolygatják, nem árt :)
2010. febr. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ne menj, ha nem akarsz. Én sem voltam, és nem is ellenőrizte senki.

Viszont megbántam. Mivel a terhesség alatt ingyenes a fogászati kezelés (jó a korona nem, de ami menthető, és meg tudják még anélkül csinálni, az igen), én meg most járhatok tömetni, mert 2 lyukas, meg gyökérkezelésre, ami alkalmanként 3-4000Ft. :(

2010. febr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!