Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem lehetne valahogy kihagyni...

Nem lehetne valahogy kihagyni a fogászatot?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszak a fogaim, örököltem a pocsék fogakat. Inkább az a kérdés, hogy melyik nem lyukas. Már korona kellene rájuk, annyira vékony a zománcom.Ha én most elmegyek, kb. a szülésig oda fogok járni.Gyerekkoromban jó pár fogam amalgámmal lett betömve, nem árt ez a babának? akkor még nem volt esztétikus tömés.

10 hetes km


2010. febr. 24. 11:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nem is tudtam, hogy a terhesség alatt ingyenes a fogászati kezelés! Ez nagyon jó hír, köszi a hozzászólóknak!

Tavaly májusban voltam utoljára fogászaton, akkor minden rendben volt, de már esedékes, hogy elmenjek fogkő leszedésre.

2010. febr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!!
2010. febr. 24. 12:37
 13/20 anonim ***** válasza:

Nálunk biztos, hogy ingyenes. Én sem voltam, pedig sógornőm nyüstölt. Én meg most fizethetek. :(

Ő mindkét terhessége alatt volt, akkor hozatta rendbe a fogait (tömés, fogkő leszedés), sőt az amalgános tömést is kicserélték neki, megfelelő elővigyázatossággal, ingyen.

Szerintem kérdezd meg a körzeti fogorvost, mert a magándoki biztos nem fogja ingyen megcsinálni. :(

2010. febr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
én sem voltam és nem is megyek.
2010. febr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Saját érdeked,hogy mielöbb megcsináltasd a fogaidat,mert egyre romlani fognak majd fájni,begyulladni aztán már csak a húzás segíthet.

Én kismama vagyok,8+3 hetes és hetente 2 fogamat csinál meg a dokim.Inkább most,mint amikor már meglesz a baba és akkor aztán végképp nem lesz időm elmenni kezelésekre.Saját érdekem.

Ráadásul én magándokihoz járok foganként 16000 kerül a tömés.A gyökérkezelés,egyéb fogmagtartó kezelés ettől drágább,és még ilyet is csinálunk a közeljövőben.Mire megszülök nekem csillogó,fehér fogsorom legyen,ami egészséges.Úgyhogy nekem nem számít drágának a magándoki.

Ahogy hallom kismamáknak ingyenes az sztk-s fogászat.Akkor menj oda ha nincs pénzed magándokira,bár tény,hogy nem is dolgoznak olyan precízen,mint a fizetős dokik.

De az egészséged gondolom számít neked,úgyhogy hozasd rendbe a fogaidat.


2 gyerkőcös,8+3 hetes kismami.

2010. febr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szia. Én is ebben a cipőben járok. Gyenge a csontozatom és amiatt mindig is sokkal gyengébbek voltak a fogaim is.

Itt nálunk csak két doki tart SZtk rendelést, akikhez alapból sem szívesen mennék.

Rengeteg rossz fogam van, így nekem is rámenne vagy fél millió:)

A legtöbbet tömni kellene illetve pótolni, viszont van két nagyon veszélyes hátsó rágófogam, ami annyira le van törve, hogy már csak a gyökere van bent. Én úgy gondoltam, hogy ezt a kettőt feltétlenül megcsináltatom majd a 25. hét körül magánúton, a többit pedig majd apránként ha megszültem. Feltéve ha addig nem törik ki az összes. Egyébként veszélyes játékot játszunk a dokik szerint, mert ha begyullad a fog az nagyon ártalmas lehet a babára. És persze nekünk sem lesz kellemes gyulladt fogat kezeltetni, de ez van ha az embernek nincs pénze.

Jobban félek a fogorvostól mint a szüléstől.

18h km.

2010. febr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én 13 hetes vagyok,tegnap voltam fogászaton. Nagyon félős vagyok én is, de mivel előtte is kb 6-7 éve voltam utoljára, így a saját magam érdeke, hogy elmenjek. Ha megszületik a baba, nekem nincs semmi segítségem, és akkor már tényleg nem tudok rohangálni még a fogdokihoz is. Leszedték a fogköveimet, és a 7-dik hónapban akar kicserélni egy amalgán tömést. Ebben bizonytalan vagyok...
2010. febr. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el, még a korona-híd csináltatásai is olcsóbb a kismamáknak, ha nem magánorvoshoz mész, hanem a körzeteshez. Ehhez mindenképpen vinned kell a kiskönyvedet. Ha jól tudom, csak az anyagköltséget kérheti el, munkadíjat nem számolhat fel.
2010. febr. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Jaaaj ez nagyon jó hír hogy nem kötelezö!!!! Utoljára pont decemberben voltam, a teherbeesésem hónapjában, 1-et húzott, 2-t tömött. Lenne még egy pont a legkényesebb helyen, elöl, fent pont a két metszöfogam között. Hát nincs az az isten, hogy én SZTK-s fogorvossal csináltassam meg!!! Mert ugye hátul nem érdekelt mivel tömi be, úgyse látszik. Viszont elöl hiába tömi fehérrel, el fog ütni nagyon a csont színétöl, sajnos én láttam ilyet, olyan mintha az illetö nem mosott volna fogat, és közötte maradt volna a fehér lepedék. Én meg ilyet nem akarok!!! Inkább költök 30 ezret egy esztétikai fogászatra egy életben max 2szer, ráadásul fájdalommentesen, minthogy ilyen gusztustalanul nézzek ki csak azért mert 3 hónapon keresztül nem voltam képes gyüjteni.

Bocsi nagyon eltértem a témától, de én tutira nem megyek be az SZTK-s rendelöbe jó darabig, beutaló ide vagy oda. Szóval tökéletesen meg tudlak érteni. Amúgy nekem is rossz fogaim vannak nagyon, hiába mosom, néha csak úgy beletörik a fél korona rágás közben a kenyérbe. Rossz a dentin állomány amiröl nem tehetünk, ezt örököljük sajnos.

15 hetes

2010. márc. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ja amúgy gratulálok a Picihez!!!:)
2010. márc. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!