Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Haematoma, vérzés, ciszta is...

Haematoma, vérzés, ciszta is van. Nálatok hogy alakult?

Figyelt kérdés

8 hetesen elöntött a vér. Gyorsan mentem is az orvoshoz. Akkor nem látott haematómát, a babának szívverés, tehát minden rendben. 1 hét fekvés 24 órában, duphaston, magne b6, c vitamint magamtól szedek.

1 hét múlva újabb UH, baba rendben, nőtt 1cm-t, viszont felette egy 15x5mm-es vérömleny látható, kis placentaleválás. Petefészeknél 4x4cm-es ciszta, de ezzel most nem kll foglalkoznunk, mondta az orvos. Újabb 1 hetet kell 24 órában feküdnöm. Aggódom, de úgy érzem erős a baba. Erős vérzésem 1-2 napig volt, utana 5 napig alig lathato rózsaszín a wc papíron. Jópár napja nem latok vérzésre utaló jelet.

A duphastont 3x2-vel kellett szednem az első héten, de most 3x1-et mondtt a doki. Ez is idegesít, hogy csökkentette az adagot, merthogy feküdnöm kell. Most vagyok a 9+3. héten.

Tapasztalatokat várok!



2015. jún. 1. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért csökkentette 9 hetesen.. 12. héttől kellett csökkentenem és a 14. hét végére építettük le, mert van akinek csak akkorra veszi át a lepény a progeszteron termelését, mert nem lehet pontosan megállapítani a fogamzás idejét. 41 hétre szültem a végén. Palástfű teát is ittam a 34. hétig, sokat segített. Ajánlom a magnesi citricitet, olcsó és jó.
2015. jún. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A cisztaval nem kell foglalkoz i az majd felszivodik idovel. A hematoma olyan h vagy kifele tavozik vagy felszivodik. Az a jobb a ha felszivodik. A te esetedben azert is veszelyes a verzes mert meg kicsi a babad es igy "kisodorhatja" a babat. A placentaval is vigyazni kell, ezert van a szigoru fekves. Nem menthetetlen a helyzeted, csak sok odafigyeles es pihenes kell. Nalunk 15 hetesen votl gond. Ugyan ilyennel. Reggeli ebredeskor elontott a ver. Nagyon durvan. Mento vitt korhazba. A lepeny erintette a mehszajat ezert szigoru fekves volt, kiderult egy 2,5cm szeles es 5cm hosszu hematomam van. Szerencsere verzes mar nem volt utana de a lepeny miatt fekudnom kellett. Vegul teljesen jo idoben megszuletett egy egeszseges kisbabam. :-)
2015. jún. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

3.gyerekkel többször vérezgettem.haematóma is volt.az vérzett ki folyton.Duphastont szedtem 3×2-t a 21.hétig..

nem lett baj.most 8.hónapos

2015. jún. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1/3-as: azért csökkentette mert úgyis fekszem.

Én úgy tudom a ciszta "védi" a babát, hormont termel. Előtte lévő héten se haematómát, se cisztát nem láttunk, gondolom azért csokkentette a duphastont. Azért izgulok.

2015. jún. 1. 13:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem is feküdnöm kellett, haematoma és teljes placenta previa miatt, néha vérezgettem is.
2015. jún. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!