Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés, ha mozog a...

Milyen érzés, ha mozog a kisbaba a pociban? Mihez hasonlít?

Figyelt kérdés
Most várom az első kisbabámat, 15 hetes a csöppség. Szeretném tudni, hogy ha már mocorog. Aki már átélte az első baba mozgásokat, kérlek írja le nekem az érzést.
2010. febr. 27. 18:57
 1/10 anonim válasza:
szia!az én élményem ,mintha pici valami csikolna belülröl.ha napokon át érzed a furi érzést(amit eddig nem)akkor mocorog.sok boldogságot hozzá
2010. febr. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hányadik héten lehet már érezni?
2010. febr. 27. 19:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Változó. Van, aki már a 13-16. héttől érzi (ők vannak kevesebben). Én csak a 20. hét végén kezdtem el érezni.


Eleinte olyan volt, mintha egy kukac mászott volna a bőröm alatt. Később apró pici rúgások voltak, mintha összerándult volna a hasfalam. Még később erőteljes rúgások jöttek, egyre jobban összehangolva. Most már rendesen érzem, hogy egy csecsemő van a pocimban, mert időnként kidugja egy-egy testrészét, és megsimogathatom. (Persze nem tudom, mit dug ki, csak tippelhetek, hogy ez éppen a keze vagy a háta-e.)


33h km

2010. febr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én kb.:18 hetesen, olyat éreztem, mintha buborékok szálltak volna felfelé a pocimba. 19+2 hetesen meg rendesen éreztem hogy rugdos, elég nagyokat rugdos. De szerintem tudni fogod, hogy ő az. :) 24hetes kismama:)
2010. febr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19 hetesen én is kis buborékokat éreztem,mintha szét pukkadtak volna a hasamban,most pedig 22 hetesen már látom is a pocimon,hogy fészkelődik,pedig még nem nagy a hasam. Nagyon jó érzés,beszélj hozzá és simogasd,megérti és tudni fogja mit szeretnél,én is ezt szoktam csinálni,megmondom neki,hogy anyuci nagyon szeretné ha mozognál picikét,meg fogod érezni.Jó egészséget és boldog baba várást!
2010. febr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
16 hetesen olyan volt oldalt,mintha remegne a belem.18 hetesen volt az igazi,minta csiklandoztak volna belülről.A legjobb a vége felé volt,mikor kinyomta a fenekét,ha megsimogattam abbahagyta:)
2010. febr. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem 16 hetesen volt az első,akkor kicsir buborékot enyhe rezgéseket éreztem...azóta egy nap kivételével mindennap jelentkezik,de már minden nap más érzés.mostmár bukfencező,rugdosó,hullámzó érzés:)már nem sok idő de ugyis megérzed hogy kopogtat:)19hetes km
2010. febr. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18 hetesen éreztem először, olyan volt, mintha kapirgálna belülről :)
2010. febr. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vártam, hogy majd érzem a bugyogást, simogatást stb. amit a tapasztaltabbak írtak, de az én kisfiam kapásból csak mocorgott, lehetett érezni, hogy mozognak odabent:). Jó pesze nem olyan ersősen, mint később, de egyértelműen lehetett érezni. 17 hetes voltam az első babaával. 24 hetes uh.-ra annyira megerősödött, az orvos is meglepődött, hogy mekkorát sózott az uh fejre. 34 h km
2010. febr. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor várom türelmesen az érzéseket. :)
2010. febr. 28. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!