Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Menjek táppénzre vagy ne?

Menjek táppénzre vagy ne?

Figyelt kérdés
Napi szinten több tíz liter vegyszerrel dolgozom a munkahelyemen. Porszennyezettség is van. Most vagyok 6 hetes kismama. Nem tudom eldönteni, hogy maradjak itthon, és menjek táppénzre, vagy feleslegesen aggódom, hogy baja lesz a babámnak? Köszönöm!
2015. jún. 9. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos, h a táppénz mellett döntenék. A vegyszerrel való érintkezés nagyon veszélyes.
2015. jún. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Ha bejelented, hogy terhes vagy a munkáltató köteles másik munkakörbe áthelyezni ami biztonságos számodra, ha nem tud ilyet biztosítani távolléti díjat kell fizetnie (vagyis tulajdonképpen a fizetésedet megkapod, de nem dolgozol).
2015. jún. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Én is azt tenném amit a második írt, csak nem szeretik a munkáltatók reklámozni, hogy van ilyen lehetőség nekik jobban megéri ha táppénzre mész.
2015. jún. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Orvosod mit mond? Orvosok értenek a kémiához, ő meg tudja mondani, hogy az vegyszer mit okoz vagy nem okoz, veszélyes-e a magzatra.
2015. jún. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából tudom, hogy az a helyes, ha itthon maradok, de a kollégákkal sem szeretnék kicseszni. Mindig jó volt a viszonyunk. Örülnek is, csak ugye az emberhiány. Ment a zöld kéz!
2015. jún. 9. 22:20
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenki támogat abban, hogy itthon maradjak.
2015. jún. 9. 22:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is ezért dolgoztam mert kevesen vagyunk viszont egyik nap jelentkezett kis vérzés a munkahelyen. Na azóta táppénzen vagyok. Menj el te is majd megoldják, ne kockáztass.
2015. jún. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!