Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányós kismamik. Mit tegyek?

Picsusz kérdése:

Hányós kismamik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
15 hetes terhes vagyok.A terhesség elején csak hányingerem volt,most vagy 3 hete már hányok is.Bármit ehetek,mindentől.Már a töredékét eszem mint eddig,mégis napi 1x.minimum hánynom kell.Mit tegyek,hogy jobb legyen?Már gyömbér colát is iszogattam,attól se jobb.Meg sokáig fog ez az állapot tartani?

2015. jún. 18. 12:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Semmit nem tudsz csinálni. Azért hánysz, mert a terhesség alatt megváltozik a hormonháztartás. A hormont az embrió lepényszövete termeli. A hormon szintje emelkedni kezd a fogantatást követően, és ebből mutatható ki a terhesség. Egyél rendesen, mert ha nem eszel rendesen, akkor a baba sínyli meg a hiányos táplálkozást.
2015. jún. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A gyömbér jó lehet rá, de nem a szénsavas gyömbér utánzatok.
2015. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nálam is megesik. Nálam általában akkor van, ha elfelejtem bevenni a vitamint. Sajnos mindenki és minden terhesség más, neked kell kitapasztalnod, hogy mi az ami jó, vagy mit ne csinàlj, de napi rendszerességnél különösen oda kell figyelned a vitamin és nyomelemek bevitelére és a rendszeres táplálkozás is nagyon fontos, hogy ne gyengüljön le a szervezeted.
2015. jún. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Próbálok változatosan enni,de mikor kijön,nem tudok mit csinálni.Dinnyét eszek,az mintha jó lenne.Szedek terhesvitamint is persze.A babának ez miért lenne káros?Hisz nem egész nap hányok,ő a tartalékból is képes kinyerni ami neki kell,nem?
2015. jún. 18. 13:17
 5/16 anonim ***** válasza:
lehet a terhesvitamintól hánysz! Sokaktól hallottam!
2015. jún. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Á,nem hiszem,ez most nemrég kezdődött,de a vitamint már az elejétől szedem.Meg kajálás után hányok inkább.Remélem nem fog sokáig tartani.
2015. jún. 18. 14:04
 7/16 anonim ***** válasza:

6. héttõl hányok, most vagyok 15 hetes.

Ezeket próbáltam:

másféle terhesvitamin

gyömbér

gyömbérital

jégkocka

felkelés elõtt enni

sokszor enni kis adagot

nem enni, csak ha megéhezem

gyümölcs

sok folyadék

kóla

húsok elhagyása

De nem segít semmi.Mostmár néha van olyam nap, hogy nem hányok. Egyszerūen nem használ semmi. Egy dolog van már csak:KITARTÀS!

2015. jún. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Jaj kedves utolsó,akkor te is megszenvedsz rendesen.Gondolom ilyen fajták vagyunk,akik hánynak terhesség alatt.Már várom,hogy elmúljon.De csak véget ér valamikor.Reméljük nem végig így marad.Néha nehezen bírom.Akkor semmi jó praktika?Nem vált be neked semmi?De ez csak nem árt a babának,nem?
2015. jún. 18. 15:30
 9/16 anonim ***** válasza:
Húú én is a 6. héten kezdtem. 24 órás émelygéssel és délután, este hányással. Eleinte csak heti 1-3 akció történt aztán a 10. hét után minden nap. A 11. héttől érdekes délelőtt jól vagyok, még enni is tudok, sőt éhes is vagyok, de bármit egyek 12 után megfekszi a gyomorom, gyomorégés, gyomorsav, gázok és hányás. Ilyenkor nekem a tej és a joghurt valamint a fagyi segít egy kicsit. Pl. a hústól én rosszabbul vagyok és a zsírosabb ételektől, hagymától, fokhagymától.
2015. jún. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A kólát, gyömbért hidegen kortyoljátok?

Párás legyen a pohár, olyan hideg legyen, illetve inkább Coca, mint Pepsi :D

A kóla nekem is csillapította egész életemben a hányingert, már gyerekkorom óta. Azért írom.

2015. jún. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!