Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A barátnöm 30 hetes terhes és...

A barátnöm 30 hetes terhes és most sikerült le tenni a cigit előtte napi 20 szálat szívot. Tartom Valòszínüleg hogy beteg lesz a baba ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
A baba folyamatosan rugdos, jo a szívverèse és àllítòlag a csuklàsa arra utal hogy pròbàlja edzeni a rekeszizmàt magyarul lèlegezni pròbàl. Èn azt gondolom,hogy beteg mert annyi cigi szívàs utàn kizàrt, hogy egészséges legyen

2015. jún. 18. 13:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk becsúszott a gyerek, de amint megtudtam, hogy terhes vagyok, 3 nap alatt letettem a cigit (pedig akkor még orvosnál sem voltam, tehát semmi biztosat nem tudtam). Előtte 10 évig szenvedélyes dohányos voltam. Nem értem azokat, akik nem tudják letenni a gyerekük egészsége miatt, és ilyen hülyeségekkel takaróznak, hogy jobban árt a gyereknek, ha hirtelen abbahagyják. Az a pár hetes embrió nem éli meg sokként, ha az anyja leteszi a cigit, viszont a terhesség elején fejlődik ki az összes létfontosságú szerve, aminek tuti nem tesz jót a dohányzás. Számomra a felelősség ott kezdődik, hogy nem teszem ki direkt veszélynek a gyerekemet. Ismerek olyat, aki végig dohányzott és mondta, hogy végig idegeskedett, hogy nehogy valami baja legyen a gyereknek, de szerencsére nem lett semmi. Később megtudtam, hogy asztmás a kislány, de az végül is "semmi".
2015. jún. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Elég sok minden történt vele sajnos ezt idegileg én sem bírtam volna ki amit õ végig ki birt. De akkor is le kellett volna tegye a cigit ha törik ha szakad! Nagyon sojat veszekedtem vele mert a legjobb baràtnöm és együtt jöttünk ki csecsemõként a kòrhàzbòl azòta sülve fõzve együtt vagyunk nem szeretném làtni ahogy szenvwd amit õ okozott a babàjànak de én 100%ra érzem hogy beteg lesz a baba :((
2015. jún. 18. 15:00
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Remèljük, semmi baja sem lesz. Egy ismerősöm dohányzott, egèszesèges e kilós ikrei lettek. Egy másiknak is egészeséges mind a 4 gyereke. Barátnőm anyukája is dohányzott, 30 valahány éve, 5 makkegészséges gyereke van. Pedig barátnőmék sem gyerekek már, de egyiknek sem jött elő semmi baja. Utcánkban van egy roma csaj, ő aztán mindig szívja, már a 4. Gyereknél tart, de ezek a gyerekek mégcsak náthásak sem lesznek.

Szóval baromságokat ne mondj, hogy minden bizonnyal beteg lesz. Inkább örülj neki, hogy letette. Hülyeséget se beszélj a baba csuklásáról, ugyanis minden magzat csuklik, az úgy van rendjén. Nekem is csuklottakmrendesen, pedig nem dohányoztam.

2015. jún. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Azaz 3 kilós ikrek lettek...
2015. jún. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Tegnap volt a barátnőm ultrahangon és nagy örömmel újságolta el nekem, hogy a babája már 1,690 kg és 42 cm. A méhlepénye meg 1 osztályozást kapott. A főorvos szerint tök egészséges, hát szerintem kinézetre... később úgy is beteg lesz vagy hiperaktív vagy asztmás az már tuti..
2015. jún. 19. 05:46
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj kérdező, de ez elég rosszindulatú, hogy csak azért is hajtod, hogy tuti beteg lesz. Te honnan tudod? Belelátsz? Nem, nem védem a barátnődet, hiszen a dohányzás terhesség alatt nem megengedhető számomra sem. Én speciel megundorodtam a cigitől, az volt a gyanús hogy nem gyújtottam rá. Aztán pozi lett a teszt és nem is gondolkodtam azon, hogy rágyújtsak.


Anyósom végig dohányzott a fiánál és a lányánál is, a lányát is 1-2 évig szoptatta és akkor is cigizett. Nem lett semmi baja, pedig eléggé durva dolognak tartom.


Szóval inkább örülj neki, hogy egészséges a barátnőd babája, és ne mondogasd, hogy tuti beteg lesz... Ráadásul ha egyes a lepény, az még a dohányzás ellenére is jó állapotban van :)

2015. jún. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Asztma, koraszülés, kis súly lehetséges dohányzó kismamák körében.


Privát vélemény, de nagyon-nagyon sajnálom a dohányzó kismamák magzatait, végül is az a szerencsétlen magzat nem tud máshonnan levegőt kapni, nem tud a dohányzótól "odébb menni" :(


El se tudom képzelni, mit szenvedhetnek azok a szerencsétlen babák. Egy video arról, milyen grimaszokat vág a baba, miközben anyukája dohányzik:


[link]

2015. júl. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Mi lett a barátnőd babájával?
2019. jún. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!