Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye nem ártok a babámnak...

Ugye nem ártok a babámnak avval ha minden nap eszem édességet?

Figyelt kérdés
Sajnos az édeset kívánom napjába többször bírok édeset enni.ma pl:reggel csokis müzlit ebéd után banános puding vacsira megint csak a csokis müzli.ez nem sok egy nap?1 tábla csokit is simán megeszek egyedül
2015. jún. 23. 21:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Miért ártanál vele? Azt egyél, amit kívánsz és jól esik.
2015. jún. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha túlzásba viszed azzal árthatsz. Ha ennyit nassolsz az még nem gáz, de ha emellett lekváros kenyér a reggeli, szilvásgombós megporcukrozva az ebéd, csokispalacsinta a vacsora, akkor az már sok.
2015. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha nincs baj a cukroddal, akkor csináld.
2015. jún. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
a magas cukor gondot okozhat, nem irnak tul jokat, olvass utana a neten...en nem ettem sok edesseget, nincs is diabetesz se a csaladba, csak sok peksutit ettem es mar attol fel ment a cukrom...szoval csak ovatosan...egyel persze akar naponta, csak ne vidd tulzasba...sajnos a kenyer, amit eszel, a tej, a felvagottak, minden tartalmaz cukrot, mar ezekbol is tobb jut be mint amennyi szukseges volna, nem hogy a plussz nasiktol...persze en is tolag vagyok okos csak, de hidd el, +22 kg utan szivesen csinalnam maskent a terhessegem.
2015. jún. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A babának nem, csak magadnak!
2015. jún. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha hajlamos vagy cukorra akkor ettől még hamarabb alakulhat ki. Ha nem vagy az akkor nem.

Arra azért figyelj, hogy maradjon hely a rendes taplaleknak is mert ez így csak üres kaloria. Nem is kell túlzásba vinni. Én pl megeszem a magam csokiját minden nap de azzal le is van tudva a napi édesség.

2015. jún. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha néha megeszel egy kis édességet, azzal nem ártasz, de amit fent írsz, az már elég sok. Ha kislány lesz a baba, annak kifejezetten nem tesz jót. Várandósság alatt nem ajánlott a gyorsan felszívódó szénhidrátok nagymértékű fogyazstása, ide tartozik a fehér cukor és a fehér liszt is, így minden olyan dolog is, amiben ez van.


A műzliből vegyél inkább zabpelyheset, amikben szárított gyümölcsök vannak, az is édes.


Ha valami nagyon kívánsz, amögött általában az van, hogy a szervezetednek egy konkrét vitaminból, vagy ásványi anyagból több kellene. Az édesség/csoki esetében ez lehet

- a magnézium (nyers diófélék és magvak, hüvelyesek, gyümölcsök)

- króm (brokkoli, szőlő, szárított bab, csirke)

- szén (friss gyümölcsök)

- foszfor (marha, baromfi, hal, tojás, tej, dió, hüvelyesek, magvak)

- kén (tőzegáfonya, torma, keresztes virágú zöldségek, kelkáposzta, káposzta)

- triptofán (bárány, mazsola, édes burgonya, spenót)


Zárójelben odaírtam, hogy mi az, amire valójában szüksége lenne a szervezetednek, és milyen étellel tudnád ezeket bevinni. Friss zöldségeket, gyümölcsöket és magvakat próbáld meg inkább először, azok jó eséllyel lefedik a fentebbieket. Ha nagyon muszáj, inkább mézzel édesíts, ne cukorra (csak figyelj, hogy a mézet ne hevítsd). Pl. szeletelj fel egy banánt, és tegyél rá pici mézet.


A babába minden átmegy, amit megeszel, és ez a későbbi táplálkozási szokásaira is hatással lehet. Amit a várandósság alatt fogyasztassz, azt a gyereked később sokkal nagyobb eséllyel fogja akarni enni, tehát ha sok édességet eszel, és kevés gyümölcsöt-zöldséget, akkor majd ne csodálkozz, ha ő is ezeket akarja majd megenni, és nehezen fogod tudni belediktálni az egészséges ételeket.


A terhességi cukrot pedig már írták előttem, amiatt is figyelni kell arra, hogy most mit eszel.


Itt van még több infó, várandósság alatti táplálkozással kapcsolatos ajánlások: [link]

Itt azt írják, hogy édességet hetente legfeljebb 1-3 alkalommal ajánlott fogyasztani, és az egyéb ételek-italok édesítését is csak mértékkel kellene csinálni. Keress alternatívákat a fentebbiek tudatában, pl. vegyél diákcsemegét, szárított gyümölcsöt, magvakat, és fontos, hogy ne a rengeteg cukrot tartalmazó műzlit válaszd, hanem a zabpelyhes, cukrozatlan változatot, amiben az édes ízt a szárított gyümölcsök adják. A péksütiket is kerüld, azokban aztán nem sok olyan dolog van, amit a szervezeted fel tud használni.

2015. jún. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem ártasz vele, de neki nincs szüksége ezekre.

És neked sem. Nem tudom volt-e már cukorterhelésed, de ha még nem akkor számíts arra hogy akár cukros is lehetsz és akkor bizony ennek az étrendnek lőttek. Ha már megvolt és semmi gond nincs, akkor örülj :) De inkább egyél normális kaját és néha egy kis nasit. Nem hinném, hogy olyan jó lehet szülés után akár 10-20kg-tól megszabadulni, mert sokan bizony annyit híznak, akkor nem gondolnak arra, hogy mit össze nasiztak, csak hogy mennyi feljött és egyszerre meg is akarnak szabadulni tőle. Szóval gondolj arra hogy mennyire szeretnél szülés után azzal kínlódni hogy ledobj akár 20kg-t.

Én terhességi cukros voltam és biztos vagyok benne, hogy ezek a nasik nem kellenek a babának, max az anyukának jó :) mert finomak valóban, de örülök neki hogy kb 1,5 kg-t híztam terhsség alatt. A gyerekem pedig teljesen normális nagysággal született 52cm.

2015. jún. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat!Nincs am a családba cukros.Nekem sem volt még meg a cukorterhelés.Egyébként eszem gyümiket is szedem a vitamint is magnéziumot is.Sajnos am is édesszájú vagyok és most a terhesség alatt ez csak fokozódott és annyira rossz hogy ha nem eszem rendesen feszült vagyok,pedig szeretnék én is változtatni.Az meg nem elég hogy a csoki helyett bedobok egy banánt,mert hát a csokit kívánom.
2015. jún. 24. 13:08
 10/14 anonim ***** válasza:
Leírtam, mit egyél, ha a csokit kívánod. Ha az összeset kipróbáltad, és egyik sem segített, akkor utána még mindig eheted a csokit kicsit korlátozottabb mennyiségben, vagy legalább a cukorterheléses vizsgálatot várd meg. Egy kisbaba van a hasadban, neki tápanyagokra van szüksége, a fehér cukor pedig nem az:)
2015. jún. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!