Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok de még nem...

Terhes vagyok de még nem vagyok nagykorú. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Februárban múltam 16. Párom idősebb. Nem terveztük a babát de ha így alakult örülünk neki. Össze is házasodnánk de ehhez a szüleim nem járulnak hozzá. A babát sem engedik megtartani. Van ebbe beleszolásuk? Össze tudnánk házasodni az engedélyük nélkül?
2015. jún. 24. 15:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Egy 16 éves KISLÁNY nem anyának való ! Lesz majd, a későbbiek folyamán. Írásából gondolkodásából is látszik, hogy nem érett a feladatra de hogy is lenne egy tini ?! Kérdező ne haragudj, de érdekes párod van ha 29 évesen a kislányokra bukik. Kicsit baj van nálatok. Apukának persze lehet beleszólása a dolgokba majd, de ez gyámhatósági nem túl rövid folyamat. Vetesd el, lehet babád még nem is egy ! Nem neked való, nem csak cukiságból áll egy gyerek.
2015. jún. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem kötelezhetnek abortuszra a szülők, jól írták korábban is.

Ezt találtam Neked! Mikor leszel 16?


"A 16. életévét betöltött kiskorú köthet házasságot, amelynek engedélyezése a városi gyámhivatal hatáskörébe tartozik, a házasságkötési engedély pedig a gyámhivatali határozat jogerőre emelkedését követő 6 hónapig érvényes. A kérelmet a kiskorúnak személyesen kell előterjesztenie."

2015. jún. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó. A 16-ot már betöltöttem 😊
2015. jún. 24. 17:00
 14/18 A kérdező kommentje:
És szerintetek ha sikerül férjhez mennem akkor hivatalosan is nagykorú leszek? Pl rendelkezhetek az örökségemmel?
2015. jún. 24. 17:03
 15/18 anonim ***** válasza:
Van olyan,hogy nagykorúsítás.Menjetek el a pároddal egy ügyvédhez,érdeklődjétek meg!
2015. jún. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Utolsó, nincs külön olyan, hogy nagykorúsítás. 16. életévét betöltött kiskorú házasság révén válhat nagykorúvá. Tehát kérdező, ha engedélyezik a házasságkötést, akkor azzal nagykorúvá is válsz, így az örökségedhez is hozzáférhetsz. De mint azt már korábban mondták, a házasságkötés engedélyezésénél nem indok az, hogy terhes vagy.

Viszont, mivel 16 éves elmúltál már, elviekben lehetsz a saját gyereked gondviselője, nem kell, hogy pl. anyukád legyen a gyámja, de ezt kérvényezni kell, annak az elbírálása meg időbe telik.

2015. jún. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Jaj mit károgtok itt, kepmutato banda!!! Ha abortuszra akarna menni azert bantanatok. Ez a lany lehet kulonb anyuka lesz mint ti valaha. Vagy a feltekenyseg beszel beloletek mert lassan itt a klimax es annyira raporogtetek a babatemara, hogy nem jon ossze? Segitseget kert, nem pampogast.
2015. jún. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyet értek.A többségnek mindegy miről van szó,csak bele lehessen kötni valamibe.Volt évfolyamtársam is 16 évesen szült,és nagyon jó édesanya.Sokkal nehezebb volt neki,de leérettségizett,tovább tanult,és összeházasodtak a fiúval,ennek már 12 éve.
2015. jún. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!