Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rosszul esnek a rokonok...

Rosszul esnek a rokonok megjegyzései! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

2 kislányunk van,most várom a harmadikat.

Folyamatosan kapom a savazást a gyerekeink neveit illetően.

A nagyobbik Alícia,a kisebbik Linka.

Születendő csemeténknek a Szelina nevet szánnánk,de persze a rokonok rögtön közbeszóltak,hogy nem elég,hogy kitoltam a 2 gyerekemmel,toljak ki a harmadikkal is.

Nekünk tényleg tetszenek ezek a nevek,es egyszerűen nem tudok mit kezdeni a rosszízű közbeszólásokkal.

Mi a véleményetek?



2015. júl. 8. 23:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek nevéhez egyedül neked és a férjednek van köze. Úgyhogy ne foglalkozz velük! A környezetednek jogában áll elmondani a véleményét, és valljuk be: meg is lehet érteni őket, mert valóban nagyon fura nevek, én is picit kitolásnak érzem a gyerekkel szemben.
2015. júl. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Hát őszintén elég kitilás velük szembe... szegényt állandóan dinkának fogják csúfolni

.. de ez csak rád és apukára tartozik, rokon max véleményt mondhat. Ne foglalkozz velük. Vagy ha tudod h ilyenek minek kötitek az orrukra?

2015. júl. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Linka után szerintem a Szelina már már üdítő...


nekem az a véleményem, hogy ha mindenki szembe jön az autópályán akkor el kéne gondolkozni. természetesen ti ketten döntötök a gyerekeitek nevéről, de valljuk be, talán nem elég érv egy név választásnál, hogy neked tetszik-e. mert ha ennyi, akkor változtasd meg a nevedet arra ami neked tetszik. de anyaként azért csak számítania kéne annak is, hogy élhető-e az a név, tudja-e majd viselni és nem lesz-e depressziós ha mondjuk 20 éves koráig hallgatja, hogy ő dinka :(

2015. júl. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%
Mi nem mondtuk el senkinek a neveket, míg meg nem születtek a gyerekek, így nem volt ilyen problémánk. A megoldás a ti esetetekben az lesz, hogy majd megszokják. Mellesleg szerintem nem annyira extrém nevek, az Alicia és a Szelina még ismert név is, a Linka kevésbé.
2015. júl. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Rokonoknak meg kell mondani, hogy nem az ő gyerekeikről van szó, "mindenki törődjön a maga dolgával".

Nekem sem tetszene egyébként, de megtartanám magamnak a véleményemet.

Néha egyébként magamban szoktam háborogni, hogy a mai szülők olyan nevet igyekeznek adni mindenképpen a gyereknek, ami lehetőleg még nincs az országban vagy nagyon kevés, minél egzotikusabb, sosem hallott neveket.

2015. júl. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
szerintem inkább mondják a szemembe, mint a hátam mögött. majd beletörődnek.
2015. júl. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kivancsi lennék, hogy 10-15 év mulva a 3 gyereknek mi lesz a véleménye a saját nevükről. Főleg a dinka Linka tűnik kitolásnak.
2015. júl. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

"egyszerűen nem tudok mit kezdeni a rosszízű közbeszólásokkal"


Azzal se fogsz tudni mit kezdeni, amikor szerencsétlen Linka gyereked 18 éves korában besétál az anyakönyvi hivatalba, és átnevezteti magát Katinak.

2015. júl. 9. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
hát én lehet figyelembe venném amit mondanak, szerintem igazuk van. Az Alícia még elmegy, bár azt sem adnám, de a másik kettő...
2015. júl. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%
Az Alícia gyönyörű, Szelina úgyszint. a Linka elég erős, de az első kettő szép és különleges nevek. Én is az ilyen neveket szeretem, sokkal szebb hangzásúak, mint sok más név. Ki nem szarja le egyébként, hogy más mit mond? A ti családotok!
2015. júl. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!