Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rosszul esnek a rokonok...

Rosszul esnek a rokonok megjegyzései! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

2 kislányunk van,most várom a harmadikat.

Folyamatosan kapom a savazást a gyerekeink neveit illetően.

A nagyobbik Alícia,a kisebbik Linka.

Születendő csemeténknek a Szelina nevet szánnánk,de persze a rokonok rögtön közbeszóltak,hogy nem elég,hogy kitoltam a 2 gyerekemmel,toljak ki a harmadikkal is.

Nekünk tényleg tetszenek ezek a nevek,es egyszerűen nem tudok mit kezdeni a rosszízű közbeszólásokkal.

Mi a véleményetek?



2015. júl. 8. 23:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Az Alícia és a Szelina rendben van, a Linka az huha...arra én is azt mondom, hogy nem kellett volna.
2015. júl. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ízlések és pofonok...szerintem ne kösd mindenkinek az orrára, milyen nevet terveztek a lányotoknak, mert ez csak rád és a párodra tartozik.

Más. Az én szüleimnek sikerült számomra egy olyan második keresztnevet találniuk, hogy felnőtt koromig azt hallgattam a hivatalos ügyintézéseknél (előtte óviodában iskolában) ahogy mindenki SÍRVA röhögött rajta. 30 éves koromig bírtam, aztán lezörgettem egy névváltoztatást (nem volt egyszerű!). Apám megsértődött rajta, de azóta legalább nyugodtabb az életem.

Szóval...én inkább hétköznapibb,de szépen csengő neveket választottam a lányaimnak.

2015. júl. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó, lehet tudni mi volt az a név? Kíváncsi vagyok:)
2015. júl. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Állj ki a döntésetek mellett!!! Ha most nem vagy képes erre a családdal szemben, mi lesz később, amikor már idegenekkel szemben kell ugyanezt megtenned?

Mi is ritka, különleges neveket adtunk a lányainknak, de a Linka mellett kezdem ezeket hétköznapinak érezni. Ne haragudj meg, de számomra nagyon furcsa, erőltetett ez a név. A másik kettő jó.

2015. júl. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
79%

Gondolj bele, ha neked ennyire rosszul esnek a rokonok megjegyzései (pedig te felnőtt vagy), akkor hogy fog esni a gyerekeidnek, amikor őket is ugyanezzel csesztetik majd mindenhol és ilyen névvel kell végigcsinálniuk az iskolát hogy pl. Linka-dinka! Nyilván a gyerekeid is tudnak róla hogy a rokonok úgy gondolják hogy kicsesztél velük a névválasztás miatt.

Remélem nem Selena Gomez miatt akarod a Szelena nevet adni... Ezek amerikai nevek amúgy magyarítva.

2015. júl. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

#12 vagyok, Baucisz- nak (görög női név) anyakönyveztek, akkor egyedileg engedélyeztették, ma már hivatalosan adható. Apám azt gondolta, attól leszek különleges, ha kapok egy hülye keresztnevet :-)

A lányaimat Viktóriának és Virágnak neveztük el, és NINCS második nevük.

2015. júl. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
76%
Szegény Linka majd hallgathatja a fent említett Dinka mellett a "Link alak" meg hasonlókat, a gyerekek elég kreatívak ilyen téren.
2015. júl. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

#15: Nem Szelena,hanem Szelina.

Linka egyébként 10 éves. Ha eddig senkinek nem jutott eszébe a dinka megnevezés(köztük nekem sem),akkor szerintem ezután sem fog:)

Köszönöm a válaszokat.

2015. júl. 9. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!