Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogadott orvosom van! Külön...

Fogadott orvosom van! Külön még kell neki mondani hogy nála szeretnék szülni? Vagy ez egyértelmű? Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
2010. márc. 4. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz a fogadott alatt? Mert ha fogadott, akkor elvileg már megbeszéltétek ezt a dolgot, attól fogadott, hogy felkérted. Én évek óta járok a dokimhoz, ennek ellenére megkértem hogy legyen ott a szülésnél. Erre csak annyit mondott, hogy ez természetes, mondani sem kellett volna, hiszen együtt csináljuk az elejétől. De nekem jobb volt tisztázni a dolgot, így mindenkinek világos mit vár a másiktól. Megkérdeztem az árat is, de nem mondott konkrét összeget. Erről is azt gondoltam, így a legtisztább. Szerintem mond meg neki ha nála szeretnél szülni, legfeljebb azt mondja mint az enyém.
2010. márc. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! En is hatalmas dilemmaban boltam, mert azt gondoltam ez egyertelmu... Vegul megkerdeztem mennyi a szules, meg ra mondtam, hogy ok, eleg kinos volt, de tul vagyok rajta:) nem hiszem el, hogy ez a dokiknak nem kinos...
2010. márc. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én, amikor az AFP-re adta a beutalót, megkérdeztem tőle, hogy vállal-e engem a doktor úr május végée és június eleje környékén? :) Először csak nézett, aztán leesett neki, és mondta, hogy jah, persze! :)

Ezután megkérdeztem, hogy van-e tarifája vagy ilyesmi, és mondta, hogy nem, nála olyan nincs.

Megköszöntem, és eljöttem. :)

Egyébként nekem is ő 2 éve az orvosom, de ezt azért meg kell beszélni konkrétan, biztos, ami biztos.

27 hetes

2010. márc. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

AS fogadott orvos alatt azt érted, hogy magándokid van? Gondolom, azt.


Meg kell neki mondani, hogy szeretnél nála szülni, küéönben nem fogja tudni. Attól, hogy hozzá jársz, nem következik. Ha nem mondod neki, ő ugyan nem fogja tudni.

2010. márc. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondtam neki, hogy számomra természetes és egyértelmű, hogy nála szeretnék szülni, de úgy hallottam, hogy ezt illik megkérdezni. Azt felelte, hogy igen, ő meg szokta beszélni a betegekkel, és természetesen szülhetek nála. Árat nem kérdeztem, nem mondott.
2010. márc. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A mi környékünkön, még ha egyértelmű is , illik megkérdezni. Én mikor először felkerestem azzal, hogy terhes vagyok, rögtön jeleztem felé, hogy szeretném ha elvállalná a terhesgondozásomat illetve természetesen a szülést is. Én összegre nem kérdeztem rá, mert itt úgy szokás, hogy az egyszeri vizsgálati díj tízszeresét szokták oda adni.

Legközelebb ha mégy, nyugodtam említsd meg neki a dolgot... Ha természetesnek is vette, akkor sem veszítesz ezzel semmit.

2010. márc. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is magánorvoshoz járok, nekünk sokára jött össze a baba, és ő kezelt, és neki köszönhetjük hogy sikerült, mert járot a probléma okára. Ezt követően is hozzá járunk, de én is azt az infót kaptam, hogy illik neki szólni, úgyhogy összeszedtem magam és felhívtam. Mondta, hogy ez természetes és már meg is pecsételtük a dolgot, de mondtam, hogy nem tudom hogy mennek ezek a dolgok, ezért szólok. Ő árat a szülésért nem mondot, hiszen kórházban lesz. A vizsgálati díj tízszerese pedig hülyeség, mert mi egy vizsgálatért 10.000,- 12.000,- és 17.000,-Ft körül fizetünk, akkor adjak neki 170.000,-Ft-ot egy kórházi szülésért, úgy hogy előtte már vagy 120.000-et odaadtam a vizsgálatokért? Lehet hogy aki ezt írta annál a vizsgálat 3.000-5.000,-Ft között van akkor még azt mondom, hogy az reális, de másnál, ezért írtóra nagy baromság hogy a tízszeresét adják, mivel nem mindegy hogy minek és ezzel csak más kismamákat hülyítenek.

2010. márc. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsónak: Én írtam hogy a mi környékünkön!!!

Nálunk 5000Ft egy vizsgálat, és bizony a tízszeresét várják. Úgyhogy nem hülyeség, csak nálatok gondolom nagy városban így működik!!!

2010. márc. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
azaz "nem így működik" :)
2010. márc. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát igen ezért írtam, hogy nem mindegy hogy minek a 10 szeresét adod. Én is amikor itt olvastam, hogy mennyit adnak egy szülésért teljesen lezsibbadtam,(és gondolom más is járt így) hogy ez nem lehet igaz, hiszen az rengeteg és én nem tudok már annyit adni, mire rájöttem, hogy azok írják ezt akiknél sokkal kevesebb a vizsgálati díj. Ezért megtévesztő, és sok kismamát tévedésbe ejt ez a kijelentés, hogy ennyit szoktak adni, ezért írtam, hogy más azért ne ijedjen meg, ez azért nem mindenhol így van. Mi mivel már a teherbeesés előtt is hozzá jártunk, tehát mint írtam a végéig jóval százezren felül leszünk a szülésre már csak 40.000 ezret szántam. Egyébként nekem megéri, mert nagyon jó orvos, és évek kínlódása (más orvosnál) után 3 hónap alatt segített azon, amin más orvos évekig nem tudott, és az ő kezelése alatt jöttem rá, hogy más orvosok mennyi baromságot hordanak össze.

2010. márc. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!