Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van aki Pajzsmirigy alulműködé...

Van aki Pajzsmirigy alulműködés gyógyszeres kezelésének elkezdését követően esett teherbe? Mennyi ideig tartó sikertelen próbálkozást követően, gyógyszerszedés elkezdése után mennyi idővel? Milyen és mennyi gyógyszert adott az orvos?

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 10:11
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
szia! én most vagyok kivizsgálás alatt a tsh-m 3,95, 8 hónapja próbálkozunk sikertelenül. A nőgyógyászom szerint lehet a tsh értékem az oka, hogy eddig nem jött össze, most megyek majd a háziorvosomhoz, hogy kezdjünk valamit, remélem utána hamar összejön!
2010. márc. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Ugyanezek a tüneteim voltak nekem is.

A párom ült egy pólóban, én meg 2 pulcsiban és pakróccal vacogtam. A végtagjaim is folyton hidegek voltak. A vérnyomásom a 100-at érte el, kb , feljebb nem ment. Aluszékony voltam, gyenge, inaktív. És gyakran jött rám depi is, amolyan rettegés féle, amit nem tudtam megindokolni, hogy mitől is félek valójában. Egy-két édességzabáló roham is becsúszott, emellett a lassabb anyagcsere, és máris jöttek a kilók... 8 kg feljött nekem, mire kiderült a gond. Pedig közben tornáztam, és igyekeztem odafigyelni. De rossz TSH mellett képtelenség fogyni. De ha jó az érték, akkor már lehet! Amikor már próbálkozhattunk a babával, a ciklus 1. felében sokat tornáztam, hasizmoztam, és lett is látszatja...

Jah, és rendszertelen volt a mensim. Nagyon.

Nincs meg minden embernek minden tünet, de a tieid is eléggé tipikusak.


Nekem is jó volt mindig a t4 és a t3 is.

Egyszer vagy kétszer néztek anti-TPO-t is. Ha ezt most a háziorvos nem tudja megnézni, akkor nem baj, menj el 3 hét múlva akkor is vérvételre.

Ugyanis az anti-TPO csak azt mutatja meg, hogy ha határérték fölött van, akkor a szervezeted a pm-ed ellen antitesteket termel, ezzel leépíti, megsemmisíti azt, ezért nem tud elegendő hormont termelni, és ezért működik alul.

Nekem ez okozza a magas TSH-t.

Az anti-TPO csak arra való, hogy kinyomozzák, ez okozza-e az alulműködést. De akár igen, akár nem, a kezelés módja tök ugyanaz!! Az sem számít, hogy az a-TPO értéke 30 lesz, vagy 300000000. Az csak az antitestekre utal, a kezelés attól ugyanaz, vagyis letrox és folyamatos kontroll. :)


Úgyhogy ezzel ráérsz májusban is elmenni, mert azért azt a beutalót is használd fel! :) De ettől függetlenül a házidoki tud kérni TSH-t, elég ha azt bejelöli, mert azzal a t4-et is automatikusan megnézik. És neked ez a 2 fog számítani végig: a TSH és a t4. (A letrox gyakorlatilag t4 szintetikusan!)

Nagyon kíváncsi vagyok az új eredményedre, majd jelentkezz akkor is, ha már tudod!


Üdv,

28 hetes km

2010. márc. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Én is p.m alulműködéses vagyok 9,2 tsh volt a max eddig de ugy átlagban a 6-8 között mozgott. Fél éve szedem az 50 L-thiroxint és azóta 1,5 alatt van az érték. De baba azóta se jön pedig nagyon várjuk hát nem tudom...
2010. márc. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is rengeteget fáztam. Én nem tudtam, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, csak nővérem dobta fel a témát, mert hírtelen híztam pár kilót. Én elkezdtem jódot szedni és már a következő hónapban babás lettem, de előtte 7 ÉVIG nem sikerült. Az első tsh vizsgálatkor 17 volt az értékem és akkor már 6 hetes voltam :-(. Előtte 3 hónappal volt egy vetélésem. Féltem elveszítem őt is. De beállítottam magamnak az orvos által felírt hormonadagomat, mert én keveseltem a doki tempóját és laura most ott csicsil a kanapén! Minden esélyed meg van rá, hogy hamar teherbe essél, sok sikert kívánok neked!

2010. márc. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nekem egy vetélés után derült ki, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. Mire megjöttek a laborleletek már újra babát vártam így azonnal elkezdtem szedni az 50-es letroxot. A lányom már három hónapos:)

Szívből kívánok neked sok sikert! Rendben lesz meglátod!

2010. márc. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is sokat fáztam, le voltam lassulva, csakhogy én időszakosan híztam, időszakosan fogytam, szívdobogásom volt, alig bírtam magam vonszolni. Csakhogy az életvitelem is hozzá segített ehhez. Elmentem a házi orvosomhoz, aki csináltatott általános vérképet, ami kimutatta, hogy alul működik a pajzsmirigyem. Megismételte a vérvételt 1 hónap múlva, javult és még 1 hónap múlva, megint javult és ennyiben maradtunk. Jelzem tavaszból mentünk bele a nyárba. Következő tavasszal megint alig éltem, fogytam. Megint elmentem a házi orvosomhoz, csakhogy az előző nyugdíjba ment, és új házi orvosom lett. Ő kapásból megkérdezte nem volt baj a pajzsmirigyemmel. Azóta járok szakorvoshoz. Már én is tördeltem a hormonpótlást Euthirox-ot magamtól és jól éreztem magam, de az ellenőrzés alatt az orvos letolt, mert az eredmény azt mutatta, hogy túl sok pótlást szedtem. Vérvételre itt sincs lehetőség 5-6 hetente és ezt tudomásul kell venni. Szerintem mindenképpen konzultálj orvossal. És... Mellette nyugodj meg. Gondold végig, hogy az életviteledben mit kellene másképpen csinálnod, másképpen gondolkodnod. Ne szorítsd magad háttérbe. Ha képes vagy mértéktartó életet élni, akkor megfogod kapni az élet legszebb ajándékát, a várva várt gyermeket. készülj fel a fogadására, képzeld azt, hogy már úton van felétek. Nekem különben 3 gyermekem van. A tüneteim a 2. gyermek születése előtt jelentkezktek, majd szedtem a hormonpótlást és jött a 3. is! Szerintem sok múlik a lelki beálítódásainkon is. Kérd a Jó Istent! Fordulj felé bizalommal, de ne görcsölj semmin.

Sok szerencsét kívánok!

2010. márc. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
szia, nekem is alulműködik a pajzsmirigyem (TSH 3,99), másfél év sikertelenség után kaptam Euthyroxot, napi felet kell szednem az 50mg-osból. Három hónap szedés után terhes lettem:-)Most 13 hetes vagyok, abbahagyhatom a szedését.
2010. márc. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Aki megteheti közzületek kezelje Bioptronlámpával a pajzsmirigyét, gyorsabban áll helyre az egyensúly(ha van pajzsmirigy!). 4 évig kezeltem Bioptronnal és láttam jó néhány "csodát". Napi 2X10 perc, és 3-4 hét múlva érdemes vizsgálatot kérni. Nincs mellékhatása, kismamák is bátran használhatják(kivéve a pocaknál!).

Boldog babavárást!

33 hetes kismama

2010. márc. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat. Gratulálok a babákhoz, nagyon megnyugtató, hogy tényleg segít a gyógyszer.

28 hetes kismami! Neked külön köszönöm a részletes tájékoztatásokat, nem vagy te orvos véletlenül???

Egyébként én két tünetet figyeltem meg magamon, amióta szedem a gyógyszert: nagyon éhes vagyok, és zsibbad az egyik kezem. Ezek lehetnek a gyógyszer mellékhatásai? Viszont úgy érzem - nem tudom egy hét után ez lehetséges-e, vagy csak beképzelem -, hogy kevésbbé vagyok fáradt.


A bioptron lámpa mire jó? Mennyibe kerül?


Természetesen meg fogom írni a feljleményeket, és kérlek, hogy Ti is írjátok meg!

2010. márc. 10. 08:55
 20/21 anonim ***** válasza:

A Bioptron lámapa drága. Biztos van a környezetedben valakinek (min.3hétig kellene használnod) .Most épp akciós a Zepternél, de így is 300e. Nagyon sok mindenre jó. Alul és túl működéseket szabályoz, keringést, javít, gyulladásokat 3x gyorsabban gyógyít, mint a gyógyszerek. A férjemnek a makacs refluxat 2 hét alatt teljesen tünet mentessé tette, a szomszéd bácsi(78évesen) megúszta a pajzsmirigy műtétet(3 hét alatt rendbejött), sógornőm 2éve kínlódott egy nőgyógyászati problémával, ami most decemberben 1 hónapos lámpás kezeléssel meggyógyult),édesanyám az izületi gyulladására, használja,a keresztlányom (12 éves)-1,5 dioptriától szabadult meglámpás kezeléssel(ennek már 2 éve).

Mi részletre vettük, havi 7e.

Ha bármi más érdekel, írj privit!

Bp-i vagy?

2010. márc. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!