Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves kismamik, ti hogy...

Kedves kismamik, ti hogy bírjátok az egésznapos rosszullétet és fáradságot?

Figyelt kérdés
Még csak pár napja tart nálam, de ma már a sírás kerülgetett. Egyszerűen nem tudom ezt elviselni, olyan mintha beteg lennék :-( nem tudom mit tegyek hogy jobb legyen, ráadásul még dolgoznom is kell. Nem tudom hogy fogom ezt bírni még több hónapot.
2015. júl. 29. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia, kitartást!

Bár ez az időszak nekem februárban tartott, kegyetlen volt. Az egész napot ataludtam volna, hányinger is egész napos volt. Délutánra már minden nap elegem volt abból, hogy érzem magam már megint. Eleinte dolgoztam de barnáztam így egy pár hétig táppénzen voltam. Aludni éppen már volt időm elég de aggódtam a baba miatt és egyáltalán nem teltek a napok. Csak unatkoztam fekve.

12-14 hetes korom között minden panaszom elmúlt, legkésőbb a fáradtság de ahogy visszaálltam a munkába, ez is elmúlt szerencsére. Panaszmentes vagyok azóta is, 31 hetesen.

Reméljük hamar véget ér a rosszullétes időszak. :)

2015. júl. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is abban bízom hogy 12 hetesen már javulni fog de még addig van 5 és fél hetem:-( addig begolyózom ;-)
2015. júl. 29. 18:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Nehezen :-(

Ami segített: a zuhany vagy ha leültem és feltettem a lábam. Munkahelyen csak az utóbbi jöhetett szóba.


Nem tudsz kivenni pár nap szabadságot?

2015. júl. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem nagyon. Most várom a hétvégét hogy abba a 2 napba legalább pihenhetek. Örülni se tudok már, attól meg bűntudatom van:-(
2015. júl. 29. 18:34
 5/7 anonim ***** válasza:

nekem hányingerre a hideg cola nagyon jó volt.

illetve a friss levegő


sajnos ez ilyen. nekem volt,hogy minden éves után kijött belőlem minden.

szerencsére 11 hét körül elmúlt.

kitartást! ;-)

2015. júl. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Milyen vitamint szedsz? Mert az is rá tehet egy lapáttal, pl a Gravidától nagyon sokaknak van hányingere. Ezen segíthet, ha lecseréled Femibionra, vagy Hipp Natalra, azokat szokták bírni jobban.


Az is segít, ha a terhesvitamin este veszed be, és akkor legalább nem napközben kell végigszenvedned.


Nekem nagyon változó, van, hogy egésznap kerülget a hányinger, és semmi kedvem dolgozni, de ez változni fog, nem fogod minden nap érezni. Ami nekem sokszor segít, ha nem eszek olyan ételeket, amiktől leeshet a vércukorszintem, és nagyon éhes lehetek, valamint amik savat csinálnak, pl zsíros ételek, tej, nekem ezek rá szoktak dobni a hányingerre.


Nekem segített az is, hogy sokszor eszek keveset. Próbáltam a gyömbérteát, mondják, hogy az elvileg jó, hát én nem éreztem, hogy segítene, de megpróbálhatod, neked hátha bejön.


Van egy akupresszúrás pont, amit a kismamák is alkalmazhatnak, kifejezetten terhességi, illetve utazási hányingerre, azt is nyomkodtam, volt, hogy egy kicsit segített, volt, hogy nem. Itt a képen jelölt pont az, 3 ujjnyira a kéztőtől:

[link]


Esténként, ha nehezebb napom van émelygés szempontjából, akkor jó sok párnát bepakolok a fejem, és a felsőtestem alá, és megemelt pozícióban alszom, ez pl. segít.


Vígasztaljon amúgy az a tény, hogy a hányinger a jó progeszteronszintnek is köszönhető a feltételezések szerint, és változó lesz várhatóan az erőssége, egyik nap erősebb, másik nap jobb, ugyanígy a fáradtság. Menj előbb aludni esténként, az nekem pl segít, és szedj több C vitamint, valamint sétálj.

2015. júl. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A hipp natalt szedem mindig délután ha már nem üres a gyomrom annyira. Most pont a gyömbér,borsmenta tea keverékkel probálkozom. Még az akupresszurát nem probáltam, de kifogom. Hátha.. Annyira kedvesek vagytok, köszönöm a bíztató szavakat mindenkinek ment a zöld pacsi :-)
2015. júl. 29. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!