Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb mikor pakoltátok össze...

Kb mikor pakoltátok össze azókat a dolgokat, amiket majd a kórházba visztek és mikor kezdtétek el a szoba csinálgatását?

Figyelt kérdés
24 hetes kismama vagyok és már nagyon izgulok!:)Veszélyeztetett terhes vagyok sajnos és nem tudom,hogy így akkor édemesebb-e mindent kicsit hamarabb megcsinálni.Köszönöm válaszaitok!
2010. márc. 7. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csinálnám a helyedben, hogy összeraknám a kórházas cuccaidab egy szekrényben, egy külön polcra, és ha esetleg menni kell hamar, akkor onnan csak bedobálod egy táskába. Főleg, ha ettől megnyugszol, hogy ott vannak.. A baba szobája ilyenkor már kész volt, ki volt festev, stb. a végére csak apróbb dolgok maradtak, főleg, hogy szülés előtt nem biztos, hogy sok ereje van hozzá a kismamának.
2010. márc. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

hello,mi most vagyunk a lakásátalakitás-felujitás kellős közepén, s kb 2hét mire végzünk vele:)

a korházi csomim még nincs ugyan összeállitva. de nagyjából minden megvan hozzá csak egy tatyóba kéne bedobálni őket:)30+3 km

2010. márc. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan így csináltam mint az első válaszadó. majd a 35 héten berakodtam a bőröndbe, de szinte minden héten átnéztem, hogy tényleg benne van e minden.

a gyerekszobát a 31 héten rendeztük be, mert akkor vettünk meg mindent. majd a 36 héten készítettem el az ágyát, és takartam le egy pléddel.

2010. márc. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor raktam össze a kórházi batyut, amikor az első ctg-re mentem. De én nem voltam veszélyeztetett, ha te az vagy és gyanítod, hogy bármikor kórházba kerülhetsz, nem csak szülés miatt, akkor egy általános kórházi pakkot (papucs, köntös, evőeszközök, tisztálkodási szerek) összerakhatnál hamarabb. És hagynék egy rohamlistát a szüléshez beszerzendő dolgokról, amit akár a párod, vagy anyukád, barátnőd összeszedhet (betétek, bugyi, pelenka, stb.)

Mi akkor költözködtünk, amikor 37 hetes terhes voltam, így a baba cuccait, ágyát, ruháit is az utolsó pillanatban rendeztük el, viszont ő a második babánk, szinte mindenünk megvolt már, csak előszedni és tisztítani kellett.

Az első babát várva 33-35 hetesen vásároltam, de akkor is problémamentes terhességem volt, nem kellett sietnem.

2010. márc. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát az én tippem az, hogy rakj össze egy hátizsákba 2 hálóinget, egy köntöst, egy váltás fehérnemüt egy papucsot, és egy üveg vizet, egy kis kekszet ami a szülőszobában kell.Azért javaslom a két hálóinget,hogyha szülés közben az egyik netán koszos lesz (magzatvizes..stb.) legyen egy váltás a szülés utánra.LEgyen otthon egy lista hogy majd mi kell még a kórházba, és ha netán korábban kell menni szülni akkor elég csak a hátizsákot magaddal vinni, és utána a párod haza tud menni össze csomagolni a többit.Egyébként én a fiamnál olyan 35-36 hetesen pakoltam össze a teljes korházi csomagot, csak tusfürdőt dobtam be meg a samponom amikor már indultunk a kórházba.A baba szoba hmmm.... szerintem 28 hetes koromban talán már kész volt, az tuti hogy a gyerekágy meg az ágynemű meg volt.Meg ruhásk, meg sok minden.De pl a baba ruhákat már csak akkor mostam meg vasaltam ki amikor itthon maradtam szülési szabadságon 36-37 hetesen.

2010. márc. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!