Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mikor kezedet el beszerezni...

Ki mikor kezedet el beszerezni mindent a babócájának, és mik azok amire első hetekben feltétlenül szüksége lesz?

Figyelt kérdés
32hetes vagyok és igen lehet gáz de még nem vettünk semmit de nyugtassatok meg hogy nem vagyok késésben
2015. aug. 4. 15:11
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

a nagyobb dolgokkal képben vagyok mint pl. babakocsi,hordozó,kiságy meg ilyenek..inkább az apróságok érdekelnének ruhácskák,miből mennyi, milyen méret,meg a többi pipere cuccok...

ágynemű ,takaró...?

2015. aug. 4. 15:23
 2/20 anonim ***** válasza:
Nyugi, én 36 hetesen vettem meg mindent. :)
2015. aug. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%
Én mindenből 56osat vettem, de vegyél kisebb méretet is, mert a kislányom 49 cm vel született és minden nagy volt rá. Szóval érdemes venni 50-es rucikat.
2015. aug. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem 4150 g-mal született, így az 56-os ruhákat kb. 2 alkalommal tudtam ráadni. :)

Lepedők, takarók, rácsvédő, orrszívó, hajkefe, körömvágó olló/csipesz, kiskád, pelenka, popsitörlő, textilpelus, pelenka, kifogó/törölköző, köldökcsonk ápoláshoz alkohol és gézlap/fültisztító pálcika, babaolaj, fürdető... Sok apróság van, hirtelen csak ennyi jutott eszembe.

2015. aug. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
akkor a ruhácskákkal várok még hogy tudjam kb mekkora lesz a babóca
2015. aug. 4. 15:52
 6/20 anonim ***** válasza:
de az alkoholt a hidrogént meg fürdető testápoló meg ilyeneket úgyis az orvos írja fel és ki kell váltani
2015. aug. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok

Azt úgysem mondja meg Neked senki pontosan, hogy mekkora lesz. Szerintem 56-os ruhákkal kezd, ha mégis sokkal kisebb lesz, akkor meg elszalad a párod vagy barátnőd 1-2 50-es ruháért, míg a kórházban vagytok.

2015. aug. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

3570g és 55 centivel született a babám, jó egy picit nagy volt az 56-os ruha méret de felhajtottuk és kész, secpec alatt bele nőtt. :) ha tényleg nagyon pici lenne a baba akkor apuka el szalad és gyorsan vesz 1-2 kisebb ruhát :)

De nem kell egyikből sem sok, mert hihetetlen milyen hamar ki növi. Nekünk volt rengetek ruha amit 1x sem adtam rá :D


Boldog babavárást :)

2015. aug. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítségeket, akkor az 56-os-bol tuti és 1-2 kissebb darabot is beszerzek biztos ami biztos
2015. aug. 4. 16:25
 10/20 Bella169 ***** válasza:

Én ezt a listát kaptam az alap beszerzendőkből a védőnőtől, ehhez persze vettünk mást is amit még úgy gondoltuk kelleni fog:

Babaápolás:

-babaszappan

-popsikrém

-fültisztítópálcika

-lázmérő

-hajkefe

-olló

-orszívó


Kelengye:

-15-20 db textilpelenka

-eldobható pelenka méret szerint (én a 2-es méretet vettem 3-6 kg-ig, úgy néz ki nagy babám lesz, de ha mégse akkor majd veszek egy csomag kisebbet)

-3-4 boy

-2-2db vékony és vastag sapka

-2db kabát (1 vastag, 1 vékony)

-3-4db rugdalózó

-hálózsák

-2db fürdőlepedő

-2db pléd (1 vastag, 1 vékony)

-3db lepedő

-5db előke

-kiskád

-pelenkázó

-kiságy, matrac

-babakocsi


Amúgy én utálom a végére hagyni a dolgokat és babonás se vagyok így a 20. hétre megvolt minden, a babaruhák kimosva, bevasalva. Azóta csak egy-két dolgot vettünk aminek nem tudtunk ellenállni.

2015. aug. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!