Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány kcal ehet egy cukros...

Hány kcal ehet egy cukros kismama?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Abban kérném a tapasztaltak tanácsát, hogy hány kcal bevitele szükséges a baba fejlődéséhez? A napokban derült ki, hogy állapotos vagyok a 2. babánkkal. A kisfiamnál terhességi cukros voltam, 160 ch diétát tartottam, viszont reggelente 7 egység inzulin is szükséges volt. Ezt szeretném elkerülni azzal, hogy már az elejétől odafigyelek a táplálkozásra. Viszont a 160 ch diétával 1200 kcal-t eszek, ami miatt félek, hogy nem elég a babának. Mit javasoltok? Nektek mi vált be? Esetleg 180 ch diéta mellé társuló 1500 kcal elegendő? Köszi előre is!



2015. aug. 4. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs minimum, a magzat parazitaként működik ilyenkor, mindent elvesz, amire szüksége van. A szervezetedből, nem az emésztőrendszeredből.Tehát neked lehet hiányod valamiből, neki biztosan nem lesz.

A diétáról pedig dietetikussal kellene egyeztetni az te, EGYÉNI állapotod ismeretében és úgy felállítani a diétás tervet. Ami bevált másnak, az neked egyáltalán nem biztos, hogy be fog.

2015. aug. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pont ahogy az első írta. A cukor miatt a kalóriákat nem kell számolni, csak a CH-t. A magzat a többit megoldja.
2015. aug. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kaloriat nehogy szamold terhesen!! Cukros kismamaknak a ch szamolas pont eleg. En pl masodik terhessegem alatt (alapbol IR-es vagyok, szoval a 160 ch dieta resze az eletemnek evek ota) bacont ettem szalamival, kolbasszal, sonkaval ;-)
2015. aug. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2015. aug. 7. 05:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!