Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan csináltátok/csináljátok?

Hogyan csináltátok/csináljátok?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm azt mondta, hogy ha megszületik a baba, akkor beszéljem meg a gyerekorvossal, hogy ne én hordjam a babát hozzá (A várakozás és az esetleges fertőzések elkerülése miatt.), hanem a doki jöjjön hozzánk. Természetesen plusz anyagi juttatásért. Nem igazán tudom, hogy mit gondoljak erről, és azt sem tudnám, hogy hogyan álljak neki. Amikor először viszem hozzá a babát, kérdezzem meg? Szóval nem igazán értem.
2010. jan. 28. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én is még csak most fogok szülni de én ugy tudom h a gyerekorvosnak kell kijönni az első pár napban ugy mint a védőnőnek.sztem utana is nyugodtan kihívhatod és sztem nem is kell fizetni érte elvileg a védőnőnek sem kell.én oigy tudom de javítsatok ki ha nem igy van.üdv 36 h kismama
2010. jan. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az első babámnál ezt óriási pénzkidobásnak gondoltam.

Aztán született még egy gyerekem ősszel és átértékelődött ez az egész. Mivel mind a két gyerekem 2 éven aluli egy ilyen téli öltözködés 40 perc minimumba, 30-35 perc mire eljutok a rendelőig, hiába időpontos mindig várnom kellett legalább fél órát, dokihoz be 15 perc, öltöztetés 40 perc, hazaút 30-35 perc. Akárhogyan számolom, ez egy fél délelőtt lenne, ha lenne délelőtt tanácsadás, de nincs, csak délben, amikor ebédidő van, majd csendes pihenő a nagynak. Nem tudom láttál-e már egy kialvatlan, nyűgös kétévest, az ördöggel vetekedik.

Nekem ez a tortúra megér alkalmanként 2eFt-ot. Amikor a kórházból hazajöttünk, megkérdeztem a dokit, hogy megoldható-e, hogy nem mi megyünk hozzá, hanem ő jön ellenőrzésre, oltásadásra. Azt mondta igen. Kérdeztem, hogy van-e ennek valami anyagi vonzata, azt mondta, ahogyan érezzük. Gyors telefonálás a gyerekes barátnőimnek: alkalmanként 2-4eFt-ot szoktak adni, kettőt normál esetben, 4-et ha sos kell hívni.

Nekem így könnyebb és megéri azt a havi 2ezer forintot.

2010. jan. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az elsőre:

A védőnőnek kötelező (lenne) kijárnia, rendelet írja elő a gyakoriságát. A gyerekorvosnak csak a kórházból történő hazaadást követő napokban egyszer kötelező, utána nem.

2010. jan. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk csak az első látogatás volt ingyenes, ( szerintem mint mindenhol) a többi 3eft. (a védőnőt kérdeztem meg) és én is akkor vettem ezt igénybe mikor megszületett a 2. gyermekem.
2010. jan. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
első vagyok.akkor én is köszönöm a felvilágosítást.de hogy lehet az h ha magamhoz hivom ki a dokit nem kell fizetnem és gyerköc utan kell?persze most arra gondolok ha S.o.s be kell nem oltásra?vagy most megint hülyeséget kérdezek?
2010. jan. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy a szülés után kijön a doki. Akkor majd én is megkérdezem, aztán maximum nemet mond. Nem igaz? Bár mindenki pénzből él, úgyhogy...
2010. jan. 28. 17:47
 7/12 anonim ***** válasza:
Elsőre kötelező kijönnie Minden pénzbeli juttatás nélkül.Én sosem hívtam hához,felesleges pénkidobásnak tartom,viszont a mi dokink tanácsadására időpontot kell kérni és így 1-2 gyerkőc van csak ott.Természetesen a tanácsadás rendelési időn kívül van.Mi már nem tanácsadásra járunk már kb.fél éve(15 hónapos),de mindig úgy adja az időpontot,hogy közvetelen rendelés előtt v. a végén amikor kevesen vannak v. nincs seki.Ő figyel erre.
2010. jan. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok.Természetesen,ha beteg lenne,az más.
2010. jan. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a doktornő 5-ször jött ki. Nem én hívtam, nem kértem, magától csinálta! A baba születése után és utána minden héten, amit előző héten mondott meg, hogy mikor jön. A védőnőtől megtudtam, hogy ez náluk természetes és megbeszélik a doktornővel azt is, hogy ne egy napon jöjjenek.
2010. jan. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Elsőre ki kell mennie a gyerekorvosnak, amikor hazamentek a kórházból. A védőnőnek meg eleinte hetente kell mennie. Ha megy.


Nézz utána, hogy pl. a tanácsadás hogy zajlik. Ha egészséges a baba, akkor úgyis oda viszed, ide nem visznek beteg gyerekeket.

Rendelésre akkor mész vele, ha beteg.

3-5 ezer között hallottam tarifákat gyerekorvostól, barátnőmhöz havonta meg 3000ért (vidék), ha kell, ha nem-.

Na ez a pénzkidobás, amikor nem beteg a gyerek, de fizetsz az orvosnak.

Na mondjuk a 2. és 3. gyerekemnél majd én is elgondolkodom ezen, csak mi eleve más körzetbe járunk át, más településre (a mi körzetileg illetékes dokink nem túl természetgyógyászos beállítottságú) és a mostani doktornéninknek annyi dolga van, hogy házhoz nem megy.

Viszont telefonon bármikor elérhető.

2010. jan. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!