Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti allergia?!

Terhesség alatti allergia?!

Figyelt kérdés
15 hetes vagyok, parlagfű allergiával. Tényleg nem szabad ilyenkor szedni allergia gyógyszert, Vagy más egyéb pratkika esetleg? Ti hogy vészeltétek át, akinek még allergiája van?
2015. aug. 31. 06:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Allergiás asztmám van, szintén parlagfű az egyik oka. Az én orvosom (tüdőgyógyász) nem engedte az allergia gyógyszereket szedni, csak az asztmára való belégzősöket. Ha hiszel benne, megpróbálhatod a homeós bogyókat. Meg nem oldja, de valamit enyhít. És mellőzném a parlagfűvel keresztallergiát alkotó ételeket (dinnye, uborka, stb).
2015. aug. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

En is allergias vagyok, nem is csak a parlagfure, de a pazsitfuvekre, nyirre, nyarra is. Lenyegeben kora tavasztol keso nyarig szenvedek.

Most varom a 2. Babankat, az elsovel is terhes voltam evben az idoszakban es tudod mit vettem eszre? Nekem a terhesseg alatt enyhebbek az allergias tuneteim.

Hogy ez vajon attol van-e, hogy tele van a szervezetem vitaminnal (terhes vitamin) vagy mas miatt azt nem tudom, de erdekes.

En mondjuk ugy tudom h az allergia az immunrendszer gyengesege miatt alakul ki es ha azt felturbozod akkor enyhul.

Neked most is ugyanolyan eros mint mikor nem szedtel vitaminokat?

2015. aug. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is enyhült, ès úgy tudom, a terhesség javítvaz allergiàn.

Én gyógyszert szoktam szedni, elèg durva szokott lenni, de most nincsen.

A terhesség első 1-2 hétben volt, de már elmúlt. Neked nem javult semmit?

2015. aug. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok: nekem pont olyan rémes volt az allergiám terhesen is mint máskor. Következő évben, amikor naponta még 5x szoptattam, akkor volt jobb valamivel.
2015. aug. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nappal nem olyan vészes a régebbiekhez viszonyítva, csak estére mikor kinyitom az ablakokat hogy bejöjjön végre a levegő.

Érdekesség még hogy Mosonmagyaróváron éltem jó pár hónapig, ott nem volt semmilyen tünetem,fűnyíró mellett vígan elmentem (fűfélékre is allergiás vagyok, főleg ha vágják). Viszont most ahogy ebben a hónapban haza költöztem Kecskemétre egyből előjöttek.

De úgy néz ki, akkor marad a harc vele, azért köszi :)

2015. aug. 31. 10:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia!Az allergia nagyon sok esetben a környezetszennyezésre vezethető vissza.Ezért nem minden helyen jönnek elő az allergiás tünetek. A neten megtalálod annak történetnek a leírását, amikor allergiás gyerekek Dobogókőre kirándulva parlagfűben játszottak és szedtek is belőle minden gond nélkül. Akkor kezdtek csak el prüszkölni tőle, mikor beértek Budapestre, mert a kipufogógázok lemarták a parlagfű pollenjeinek a felszínét és az már irritálta a nyálkahártyájukat.Lehetőleg kerüld el a gyógyszerek szedését, különösen az áldott állapotodban.Érdemes lenne viszont gyógynövényekkel próbálkoznod. Sok jó tapasztalat van velük.Akár tünetmentessé is válhatsz. Jobbulást!
2015. szept. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!