Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell bejelentenem a...

Mikor kell bejelentenem a főnökömnek, hogy babás vagyok?

Figyelt kérdés
Elküldhet terhesen?--Mondjuk más indokkal:nincs megelégedve a munkámmal...stb. És mi a helyzet a pénzekkel? Valaki itt írta, hogy csak akkor kapok gyedet(?), ha a szülés napján be vagyok jelentve? De hogyan??? Munkából megyek szülni...:)) ?
2010. márc. 11. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Én 7hetesen mondtam meg a fönöknek.Ha félsz,hogy elküldhet irasd ki magad a nödokival,ugyanis betegszabi,gyed,gyes alatt nem küldhet el.Elöször tgyást kapsz szüléstöl a baba fél éves koráig utána gyedet.Persze csak akkor ha meg van az 1éves folyamatos munkaviszonyod,ha nem volt meg akkor gyest kapsz.
2010. márc. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A terhességed első percétől védve vagy felmondás ellen, még ha nem is tudtad, a védelem visszamenőleg is él, kivéve próbaidő alatt.Plusz, ha határozott idejű a szerződésed, akkor amikor lejár, nem kötelesek megújítani (akkor sem, ha táppénzre mégy).

Bármikor megmondhatod, ha tervezed, hogy dolgozol tovább, ráérsz a 12. hétig, ha ki akarod emiatt íratni magad, akkor korábban is megmondhatod.

ҝ

2010. márc. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, nem olvastam a kérdés többi részét:)

Szóval bejelentett vagy akkor is, ha táppénzre, tgyásra, vagy gyed-re mégy. Addig vagy bejelentve, amíg meg nem szűnik a munkaviszonyod. Ha terhes vagy, védve vagy, kivéve, ha a cég jogutód nélkül megszűnik, illetve ha próbaidőn vagy, akkor rendes felmondással, ha határozott idejű szerződésed van, akkor a határozott idő lejártával. Minden más esetben a rendes felmondás alól védve vagy, ahogy írtam is.

Rendkívüli felmondással lehet élni kismama ellen is, de az csak akkor áll meg, ha szándékosan, vagy súlyos gondatlanságból jelentős kárt okozol, ezt meg a munkáltatónak kell bizonyítani.

Ha nem szereted a munkádat, írasd ki magad, a munkaviszonyod attól megmarad, és bejelentett leszel szüléskor:)

ҝ

2010. márc. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, ez rád van bízva, sokan várni szoktak, hogy elteljen az első 12 hét, és utána szólnak, van aki arról, amikor gömbölyödni kezd a hasa. Én 5 hetes + pár naposan mondtam el, épp jött a karácsony, és úgy örültem a hírnek, hogy meg akartam osztani néhány kollégámmal is, úgy gondoltam, karácsony előtt két nappal ennél szebb hírt nem is kaphatnának. :-)) Szerencsére nem állt fenn a veszélye, hogy elküldenek, egyébként nem is tehetnék, a terhességed elejétől védett vagy. Sőt, minden körülményt meg kell teremteni, hogy ne legyél "veszélyben" várandósként a munkahelyeden, bár ezt nem mindenhol tartják be sajnos. Ha tényleg úgy érzed, hogy esetleg hátrányod származhat (stressz, kiközösítés) abból, mert babát vársz, írasd ki magad, nem érdemes a babádat veszélyeztetned.

A különböző járandóságokhoz kell valamennyi biztosítási idő, ha jól tudom, de nem kell munkából menned a szülőszobára, hacsak nem akarsz a terhesség végéig dolgozni. :-) Neten ha rákeresel, sok helyen leírják munkajogászok, hogy milyen feltételeknek kell teljesülnie, hogy jogosult legyél erre-arra. De lehet, hogy itt is tud valaki pontos infokkal segíteni!

2010. márc. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A 12 hetet mindenféleképpen kivárnám. Nem akarlak ilyeszgetni, de addig bármi is lehet. Az első terhessélgemnél én is hamar közöltem a főnökömmel, aztán 15 hetesen megszakítoták a terhességet, mert nem fejlődött rendesen a magzat. Ezek után a főnököm tutira mehetett, hogy hamarosan ismét terhes leszek. Én mondjuk nagyon jóban voltam a főnökömmel és jóban is vagyok. Engem amúgy sem küldene el soha. Nem tudom a Te főnököd milyen, de ha esetleg nem jön össze a terhesség utánna Ő is gondolhatja, hogy hamarosan ismét próbálkozni fogtok és akkor küldd el amikor nem vagy még terhes. (Nekem 2 év után lett babám)
2010. márc. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen minden választ, hasznosak ám:))! Szeretnék dolgozni, amíg csak tudok, már csak a pénz miatt is-persze amíg min2nknek jó-. Egy irodában dolgozom, ahol elvileg nem stresszelem magam, bár a főnökömék napi 8 órában szidják egymást a fejem fölött, nem épp emberi stílusban... De ez más kérdés. Akkor, ha mondjuk a 30.héten mondja azt a doki, hogy nem kellene már dolgoznom, és elmegyek táppénzre, ugyanúgy a cég alkalmazásában maradok, csak táppénzen leszek? És ők fizetik vagy az állam? Mármint amikortól nem dolgozom, a szülésig terjedő időszakot.Mert úgy tudom, most első 15 nap:cég fizeti, viszont utána is ők fizetik a táppénz 33%-át. Ez ebben az esetben is így van? Szülés után meg persze már az állam jön a TGYÁS-sal, GYED-del..stb. Lassan 2éve dolgozom hivatalosan, azzal talán nem lesz gond. KÖszönöm mégegyszer mindenkinek:))!
2010. márc. 11. 17:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Jól tudod, és jól is gondolod:)

Számold ki hány napod van, ha 2 éve be vagy jelentve, akkor a gyed és tgyás jogosultsággal biztosan nem lesz gond.

Azokhoz 365 nap biztosításban töltött idő szükséges. Ha van mondjuk 365 napod, akkor a kicsivel ugyanennyi ideig lehetsz gyed-en, ha több akkor több ideig.

Az összegeket ki tudod itt számolni:

[link]

ҝ

2010. márc. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha táppénzen vagy akkor biztosított vagy, a táppénzt az állam fizeti, nem a munkáltatód, neki semmibe nem kerülsz, ne aggódj.

Akármikor bejelentheted, a terhesség elejétől kezdve védett vagy, akár tudtad akár nem, akár szóltál akár nem. A terhességed alatt bármikor elmehetsz táppénzre, a biztosított jogviszonyod megmarad, a gyermeked 3 éves koráig nem rúghat ki. A gyest-gyedet lerövidítették ugyan, de a 3 éves védettség megmaradt.

2010. márc. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!