Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek egész napos hányingere...

Akiknek egész napos hányingere van/volt hányásokkal, nem gondoltátok azt, hogy ennek sosem lesz vége?

Figyelt kérdés

Nem csak reggeli rosszullétem van, egész nap fetrengek szinte...

A konyhàba be se tudom tenni a lábam.

Olyan végeláthatalan ez az egész.


2015. szept. 11. 18:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hány hetes vagy?

Én 21 hetes vagyok, de még mindig egész napos hányigerem van, gondolom, hogy már nincs is esélyem, hogy elmaradjon...Drukkolok, hogy nálad hamarabb elmúljon.

Nálam kb. 7-12 hét volt nagyon durva: egész napos hányinger (estére elviselhetetlen), 5-6 hányás, extrém szagérzékenység, nyálképződés. Rosszabb napokon a víz sem ált meg bennem.

Akkoriban csak reméltem, hogy jobb lesz, s majd tényleg fokozatosan gyengébbek lettek a tünetek, de nem szüntek meg.

A rossz hír, hogy az ilyen tünetekkel rendelkezők többsége más terhességeinél is így jár.

Én azt mondogattam magamnak, hogy: kitartás, minden nappal csak előrébb vagyunk, s mindig csak annak a napnak a "kibírására" koncentráltam.

2015. szept. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Uhh igen, ugyanezek vannak nàlam is.

10 hetes vagyok, most talán jobb már vmivel, 7-8.hét borzalmas volt.

Most már vannak jobb (csak reggeli rosszullét, nem hányok aznap), és vannak rosszabb napok, ilyenkor minden kijön belőlem, nem marad bent semmi aznap.

Nekem fekve "jobb" a helyzet.

Amúgy meg sokazor csak sóhajtozok, és vàrom, hogy kidobjam a taccsot vagy elmúljon a hányinger.

2015. szept. 11. 19:02
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem hanyasom volt,van emelygesem es ehsegfajdalmam...Olyan durván hogy azt hittem soha nem lesz vege,nem hittem el hogy ez a terhessegtol van mar,17 hetesen egy olyan nap után amit mar vegig sírtam,bejelentkeztem a gasztroenterologiara...az nap volt utoljára,ott mintha elvágták volna.Viszont elotte kegyetlenül szenvedtem,azt mondtam soha többé nem leszek terhes.Ez azota megváltozott. :)
2015. szept. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Na igen... Én is gondoltam már arra, hogy olyan, mintha beteg lennék, nem terhes, és hogy nem lesz több gyerek! :D

Most az tartja bennem a lelket, hogy hamarosan itt a 12.hét, remélem, hogy akörül enyhül!

2015. szept. 11. 19:20
 5/15 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Az ún. "vészes terhességi hányás" egy enyhébb formája, ami nekünk van. Nálam a nagyon magas hcg okozza. Az epe- vagy gyomorbetegségek is növelik az esélyét, illetve a túlsúly.

Akkoriban elég sok amerikai támogató fórumot, honlapot olvasgattam.

Valóban mindenkinek jobb fekve, azt is tanácsolják, hogy minél többet feküdjön az illető, mert kisebb a hányás esélye és elviselhetőbb is. Nekem annak idején mondogatták, hogy ne feküdjek sokat, meg mozogjak, étkezzem egészségesen stb. Nem rájuk, hanem azokra a nőkre hallgattam, akik ebben benne voltak.

Az étkezéssel kapcsolatban sok mindent javasolnak, de ami általában működik ezeknél a nőknél az a keményítő tartalmú ételek sora (krumpli, kenyér, kekszek stb.). Bármennyire is nem egészséges. Nálam is ezek maradtak bent. Mivel nagyon szeretem a gyümölcsöt, ezért sokszor "elcsábultam", de attól minden kijött.

A gyömbér volt az egyetlen, ami valamit segített. Egy egyszerű terhességi rosszullétnél már a gyömbér üdítő is segíthet, de általában ilyen esetekben nem szokott. Én 1200 mg-os tablettában rendeltem meg, az jó volt, de a gyomromnak nem. Két hétig szedtem, hogy elviselhető legyen a nyaralásunk.

Amire nagyon figyelni kell az a folyadék és valamilyen táplálék, amivel legalább a terhesvitamint beszedd. A folyadék általában ezeknél a nőknél akkor marad bent, ha jéghideg/hideg. Nálam is így volt.

Igen, mondogatják, hogy a terhesség nem betegség, de bizony beteggé tud tenni.

Amikor súlyos volt, akkor én is azt mondtam, hogy nem lesz több gyerekünk, mostmár azt mondom, hogy ha ez az ára, akkor ki fogom bírni még egyszer.

Bocs, hogy hosszú voltam, sok minden eszembe jutott, de nem írom már le.

2015. szept. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi, én egyáltalán nem bánom, hogy hosszú vagy, érdekel minden :)

Semmilyen gyomor- vagy epebetegségem nincs, de túlsúlyom, ezek nem tudják fokozni. Sajnos örökletes hajlamom is van rá, anyukám az összes terhességénél így volt.

Ami nagyon idegesít, az a szagok iránti undor. Lehet jelentkezem nyomozókutyának.

Nekem is mondják mozogjak stb, de ha már függőleges helyzetbe kerülök, rossz.

Nekem nincs olyan, ami bevált.

Ami egyik nap segít, a másik nap kidobom. A gyömbér is először jó volt, aztàn már hánynom kellett tőle. Tényleg mindent kipróbáltam már. Csak az imádság segít, hogy legyen már vége ennek!

2015. szept. 11. 21:22
 7/15 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele. Még a Kismama magazintól is hányingerem volt, reggeltől este tízig. Sokat segített a fekvés, de a csodaszerem: napi 3X1 szem B6 vitamin. A védőnőm (öreg és tapasztalt) javasolta. Két nap után újra tudtam főzni, mosogatni, nagyobb gyereket gondozni. Nem magneB6 meg ilyenek. Sima B6, patikai. Ha a gyomrod nagyon ég, akkor Salvus víz.
2015. szept. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

B6 kissé elnyomta a hányingert, és ezáltal vhogy jobban hányingerem volt egész nap, hányni nem tudtam.

Salvust 2 napja iszom, mintha-mintha segítene néha:)

2015. szept. 11. 23:29
 9/15 anonim ***** válasza:
De igen, én is azt gondoltam sose lesz vége. Pedig nem is tartott sokáig, mégis úgy tűnt. Minden nap kegyetlen volt állandó hányingerrel. Van aki megússza és sajnos van aki nem. És van aki olyan peches, hogy végig küszködik vele.
2015. szept. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, Neked mettől meddig tartott?

Nekem 6. hét óta, most 10.-nél vagyok.

7-8.volt a legszörnyűbb, de még most is rossz, a nap legnagyobb részében szenvedek a hányingertől.

2015. szept. 12. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!