Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált tesztnél miért...

Kombinált tesztnél miért számít az anyja testsúlya?

Figyelt kérdés

Ez nem genetikai betegségeket szűr? Akkor mit befolyásol az anya súlya? Meg pl magasság nélkül semmit sem jelent, 70 kilósan lehet valaki csinos meg túlsúlyos is.

Én azt hittem, hogy formalitás, de mikor mondtam, hogy csak saccolni tudok, mondták, hogy álljak mérlegre, mert pontosan kell a súly, ez fontos. Csak kíváncsi vagyok, hogy miért olyan fontos?


2015. okt. 12. 12:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ja igen arra is kérdeznek, hogy milyen az etnikuma ? Hidd el, ezt sem azért kell, mert egy néger nem lehet szép, hanem egy kaukázusi rasszú embernek mások a normál értékei, mint egy feketének, vagy egy ázsianak. A dohányzás pl növeli a hcg szintet is. Tehát ha vkinek magas a hcgje, az utalhat a kòrra, de lehet, hogy csak cigizik.

A hormonkezeles is megvaltoztathatja a markerek mennyiséget, illetve a lombik, és az ikerterhesseg is.

Látod azt hihetnénk, hogy ezek nem lényeges adatok, meg minek ennyi kérdés, de mindegyik szükséges ahhoz, hogy pontos képet tudjanak adni a tesztek, akárcsak a testsuly.

2015. okt. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem a legjobb párhuzam, de hasonló okból, ami miatt egy alkohol kalkulátorba is csak a súlyodat és a nemedet kell beírni.

Adott súly mellett adott idő alatt bomlik le az alkohol a szervezetben. Valami hasonlóról van itt is szó.


Más a vérmennyiség, más súlyra van az egész rendszer "kalibrálva".

Vagy altatásnál is csak súlyt kérdeznek, magasságot nem. Mert meg van adva, hogy testsúlykilógrammonként hány g altató kell, ami már altat, de még biztonságos. (Itt persze nagyobb a tűréshatár, mert eszméletlen betegnél, életmentő műtét esetében ránézésre tippelik a súlyát.)

2015. okt. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Vilcsianyuja ***** válasza:
Az anyai vérben a magzati keringésből belekerült anyagokat vizsgálják, ugyebár. Egy 80 kg-os nőnek 25%-kal több a vére, mint egy 60kg-osnak, teszem azt. Függetlenül attól, hogy szimplán magas, vagy erős, vagy kövér. A magzat értékeit is lemérik UH-val, a kettő együtt adja ki, hogy az adott anyag (marker) mennyisége az anyai vérben normális vagy sem. Hát ezért kérdezik a súlyt.
2015. okt. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Megértettem, nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 12. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!