Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is egy héttel...

Szerintetek is egy héttel előrébb vagyok?

Figyelt kérdés

Utolháza szeptember 6-ám jött meg, október 2-ám már pozitívat teszteltem. Azt tudom, hogy 18-án voltunk együtt, és szerintem az volt a befutó, mert rá 4-5 napja megint, de akkor nem hiszem, hogy ilyen korán pozi lett volna a teszt.

Ma voltam dokinál, hason keresztül vizsgált, és csak annyit mondott, hogy 10 mm a petezsák. Ez alapján 5 hetes és 3 napos vagyok (meg az együttlét alapján is) ő mégis 4-5 hetet írt a leletre.

Tudom, 12. hét fele pontosítanak, de egy utazás miatt nekem fontos lenne ez az infó.

Szerintetek a hasi Uh miatt lehetett ez, mert az nem olyan részletes? Vagy veletek hogy volt?


2015. okt. 14. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
A NASA-nak sincs olyan gépe, amivel ennél pontosabban meg lehetne határozni egy terhesség korát. :) Mit befolyásol az utazáson, hogy NAPRA pontosan hány hetes terhes vagy? Az egyébként úgyis mindig csak egy becslés.
2015. okt. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem kell napra pontosan, de ez egy hét is lehet. Bár ennyi tűréshatár talán van is... Azért kell, mert 2 hónapra megyek külföldre, és már most be kell lőni a beutalóimat, hogy kinn ne legyen gond velük.

Én amúgy azt hallottam a hüvelyi uh ilyenkor pontosabb.

2015. okt. 14. 20:00
 3/6 anonim ***** válasza:

A hüvelyi UH-n a részletek látszanak jobban. De méretbeli különbség nincs. Most a pontos kort inkább ülőmagasság szerint lehet belőni de ehhez meg kell, hogy legyen embrió. Gondolom a petezsák mérete alapján számolta az 5+3-at, ha menzesz szerint is ennyi, akkor egyébként is mindegy, max pár napos különbség lehet, ezzel leggyakrabban a menzesz szerinti terhességi kor a mérvadó és pár napért nem szoktak ettől eltekinteni.

A 4-5 hetet gondolom azért írhatta a papírra, mert még csak a petezsák látszik.

Egyébként nekem kezdettől hasi UH volt, a mérete mindig megfelelt a terhességi kornak bár tény, hogy én 7 hetesen voltam először orvosnál, akkor már szívhang is volt. De méretekkel nem volt "gond" sosem.

2015. okt. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az 5+3-at már én számoltam a petezsák alapján, ő csak ráíratta a papírra, nem is mondott semmit :( Szerintem majd elmegyek még privibe is, egyszerűbb lesz. Még van.2 hetem itthon, csak addig el akarom intézni a labort és a többit.
2015. okt. 14. 20:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Mensi szerint is betoltotted az 5 hetet, szerintem ezzel kalkulalj. Az, hogy 4-5 hetet irt a papirra nem azt jelenti szerintem, hogy annyinak gondol a doki, inkabb csak aut jelenti, hogy mivel crl-t meg nem tud merni es szivmukodes meg nincs, igy akoruli lehet a terhesseg. Lehet 4 is, 5 is. Petezsak meret alapjan nem igazan szoktak terhessegi kort kalkulalni, majd max csak crl alapjan a 12. heten.

Addig marad a mensi viszonyitasnak.

2015. okt. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi nektek!
2015. okt. 15. 06:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!