Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kispesti sztk-ba nőgyógyásza...

A kispesti sztk-ba nőgyógyászatra jár valaki dr Hajdu Zsolthoz? Vagy dr Ita Jenőhöz? Véleményeket szeretnék kérni erről a két orvosról

Figyelt kérdés
2010. márc. 18. 11:38
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

A barátnőm egy éve szült Ita Jenőnél, én kísértem el szülni, és nagyon rossz véleménnyel vagyok róla. Végig tartotta a markát, a szülésre éppen hogy beesett, szegény lányt két kézzel tágította, mondván, essünk gyorsan túl rajta (lehet neki volt igaza, bár a szülésznő azt mondta, tankönyvszerűen tágul, de a dokinak sietős volt, mert másnap ügyeletbe jött -ez éjjel 11-kor volt). Akkora gátmetszést csinált, hogy amikor elvittük másik dokihoz, annak fennakadt a szeme, mondván rég látott ilyen csúnya vágást. A lányt másnap felébresztette a nővérrel, és kihívatta a folyosóra, közölte, hogy kéri a pénzt, és mikor mondta a lány, hogy nincs nála majd délután hozza a párja(hülye lett volna 80000-el mászkálni egy kórházba), akkor bunkón közölte, hogy hívja fel, jöjjön most, neki erre nincs ideje. Ezt én személy szerint hallgattam végig, pont akkor mentem látogatni. Végül mondtam a barátnőmnek, hogy ha rám hallgat, akkor elfelejti a pasast pénzestől, lehet bunkó dolog, de ahogy viselkedett, nem érdemelt egy köszönömöt sem!

Lehet, hogy ettől eltekintve jó orvos, az biztos, hogy én ha fizetnének sem szülnék nála.

2010. márc. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
79%
Kispesten én se tudok jo orvosról sajnos!régen volt a fazekas doktor úr én hozzá jártam csak ő már az onkologián van:S
2010. márc. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
háát köszönöm:S
2010. márc. 21. 19:55
 4/34 anonim ***** válasza:
Dr.Fazekas Ferenc főorvos úr jelenleg valóban az Onkológia szakrendelés vezető főorvosa.Tudomásom szerint fogad nőgyógyászati betegeket is,sőt ha szükség van rá segit a nőgyógyászati szakrendelés ellátásában is.Magánrendelője az sztk.közelében van--500m kb.--,mindenki rendelkezésére áll,igy ön is megtalálhatja.Helyesírásról talán később...
2010. márc. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
65%

Miért csak a cimben szereplő két orvos érdekes?A harmadik

---dr.Szeitz Imre---is teljes jogu és munkaidejü dolgozója a nögyógyászatnak,rendesen dolgozik.A cim önmagában sugallja a két orvos szembeállitását?

A különbségtételt.Kinek jó ez?Kinek a véleményét kérik az orvosok munkájáról?Kik minősithetik a munkájukat?Talán az

"internet egyetemen" végzett,"tájékozott" betegek?Szerencsésebb lenne az egészségügy mai szomorú helyzetében

nem az orvosokat,főleg a szülész-nőgyógyászokat célkeresztbe állitani,esetleg letartóztatni/lásd:Molnár Lajos lemondott egészségügyi miniszter nemrég megjelent könyvében/,hanem a lakosság alapvető egészségtudatos nevelésére forditani az ilyen "honlapok" irányultságát.

Előbbre tartanánk.A Kispesti Eü.Intézet nőgyógyászatán dolgozó mindhárom orvos tisztességesen,rendesen dolgozik.

Közülük Ita dr.vállal szüléseket az Uzsoki Kórházban, mütéteket végez ugyanitt és a Rókus Kórházban.Hajdu dr néhány hónapja dolgozik az osztályon osztályvezetőként.Nagy tapasztalatu orvos.Szeitz dr. dolgozik legrégebben Kispesten,mindig készséges volt a betegekkel.Tessék bizalommal választani és folyamatosan ahhoz az egy orvoshoz járni.Nekem Szeitz dr. az orvosom.

2010. márc. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

Én is Ita doktur úrnál szültem.Terhesgondozást is ő végezte.

A terhesgondozásra az sztk.várandós édesanyák rendelésére

és a magánrendelőjébe is jártam.Mindkét helyen nagyon elégedett voltam vele,kedves és körültekintő volt.

Gerincbetegségem miatt császármetszésre volt szükség.

A mütétet rendben elvégezte,zavartalanul gyógyultam.

Nagyon örültünk egészséges kislányunknak és természetesnek vettük férjemmel---mivel felkértük a szülés levezetésére,a

császármetszés elvégzésére---,hogy 30000 Ft-al köszönjük meg a munkáját,amit a hazajövetelkor oda is adtunk.

Köszönettel elfogadta.Azóta is hozzá járok ellenőrzésre, ismerem őt és biztosan állithatom,hogy az első irásban leirt "bunkó" magatartás távol áll tőle,egyáltalán nem jellemző rá.Nyitott szivü,barátságos ember,betegei szeretik,neki van a legtöbb betege az sztk-ban,ami nem lehet véletlen.A terhesek nagy része hozzá jár.

Mindenkinek tiszta szivből ajánlom a doktor urat.

2010. márc. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
Hiszed, vagy sem, saját fülemmel hallottam. Remélem senki mással nem volt ilyen és nem is lesz, mindenesetre akkor, ott minősíthetetlenül viselkedett. Továbbra is fenntartom, hogy nem szülnék nála.
2010. márc. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim válasza:

Évek óta ismerem dr. Ita Jenő doktor urat,rendszeresen járok hozzá ellenőrzésre. 3 éve egy nőgyógyászati műtétre volt szükség, Ő végezte. Minden rendben volt. Zavartalanul gyógyultam a hasi műtét után. Természetesnek vettem, hogy (miután én kértem meg a műtétem elvégzésére, mert csak jót hallottam róla) anyagi lehetőségemhez mérten honoráljam a tevékenységét.Magyarországon ez egy bevett szokás jelenleg, és én is egyetértve vele, örültem, hogy jó kezekben és biztonságban voltam. Nagyon szívesen fejeztem ki a hálámat az orvosomnak. Nem csalódtam benne, a gyógyulásomon túl kedves, figyelmes volt. Egyáltalán nem volt semmi arra utaló jel, hogy a viselkedése hátterében anyagi gondolat állna. Természetéből adódóan kedves volt, igaz néha nagyon fáradt, hiszen sok betege van Kispesten is.

Nyílván az első írásban szereplő kismama is valamiért "választotta őt", ragaszkodott hozzá, megkérte szülése levezetésére. A hazai gyakorlatban ilyenkor a szülés után honorálják az orvos fáradozását, készenlétét, hiszen külön személyhez kötött igényről van szó. Ez így is van rendjén. Tisztességes, normális esetben. Nem kell orvost választani mindenkinek, hiszen más orvos is levezethez egy szülést, elvégezhet egy műtétet. Lehet, hogy a cikkírónak igaza van abban, mint ahogy írja: "elfelejti a pasast pénzestől, lehet bunkó dolog". Ez bizony bunkóság lehet, főleg ha esetleg eleve nem is akarta a külön személyhez kötött ellátást, a "megkért szülést" honorálni, és természetesnek vette, hogy az orvos hétvégén éjszaka taxival bemegy a szüléséhez.

Különbözőek az emberek, fajtól függetlenül. Tisztességesek vannak itt is, ott is. Nézzünk őszintén magunkba, és évek múltán ne vádaskodjunk a "honlap" kedvéért.

Egyébként úgy tudom, hogy Ita dr.-nak nem kell ügyeletet vállalnia 3 éve. Hová siethetett volna éjfél után? Legfeljebb haza.

2010. márc. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

Én örülök, hogy mindenki ennyire meg van elégedve a doktor úrral, mindenki azt csinál, amit akar, a kérdező VÉLEMÉNYT kért, és én le is írtam az enyémet. Vicces, hogy semmit nem tudva ítélkeztek ismeretlenek felett, mondván nem is akarta odaadni - az ő nevében is kikérem magamnak. (főleg, mivel odaadta a pénzt, ahogy megállapodtak, mert tisztességes akart lenni valakivel, aki minősíthetetlenül viselkedett vele.)

Amikor én szültem, még az ügyeletes orvosok sem viselkedtek olyan tapló módjára senkivel, mint ő azzal a szerencsétlen lánnyal, aki azóta százszor megbánta, hogy vele szült. (Ahogy én is, hogy béna módon egy szót nem szóltam, ha én szültem volna akkor nála, lehet úgy kiosztom, hogy azonnal otthagy)

És igazából teszek rá magasról, hogy hová sietett, amennyi pénzt elkért a 20 perces munkájáért, akár maradhatott volna az utolsó öltés után legalább egy percet.

Mindegy, nem akarok vitatkozni, mindenkinek lehet jó és rossz véleménye bárkiről, nekem róla rossz van, hálás lennék, ha a saját véleményemhez jogom lenne anélkül, hogy ismeretlen emberek ítélkeznének, mert nekik nem tetszik, amit írok.

Mindenkinek szép napot!

Mondom, örülök, hogy mással nem volt gond, de tartom a véleményem!

2010. márc. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

A stílus maga az ember.Bár javult az első írása--VÉLEMÉNYE-- óta,hisz pasas helyett most már doktor úrnak nevezte a doktor urat.Valóban a kérdező VÉLEMÉNYT kért provokatív módon,így talán ismét eléri,hoy Ita dr.-ról szóljon a honlap.Az előző /Kispesten az SZTK-ban nőgyógyászt kit ajánlanátok?/ is róla szólt,de a látogatottsága és a hozzászólások -- az utolsó értelmes és iránymutató hozzászólást követően -- megszűnt.Így azonban csökken a "látogatottság",ezzel együtt a reklámok terjesztésének lehetősége,tehát ki kellett találni egy más címet,melyben a doktor úr neve fondorlatos módon szerepel,hisz látszólag csak második névként szerepel /"Vagy dr.Ita Jenőhöz?"/,de valószínűleg ismét rá "hegyezték ki" a honlapot,hisz Hajdu dr. nem vezet,nem vállal szülést,nem végez műtétet,így tevékenysége,munkája nem támadható.

Szeitz dr. nem szerepel a kérdésben.Erről a két orvosról kér véleményeket a cím./Véleményeket szeretnék kérni erről a két orvosról"/ Mi ezzel a véleménykéréssel a cél???A szenzációhajhászás.Tisztelem az Ön véleményét,de tisztességesebb lett volna -- és ez nemcsak Önre vonatkozik! --,ha nem név nélkül vádol meg egy nevén nevezett,a betegei által szeretett és elismert orvost.

Írja:"hálás lennék,ha a saját véleményemhez jogom lenne anélkül,hogy ismeretlen emberek ítélkeznének,mert nekik nem tetszik,amit írok." Joga van a véleményéhez mindenkinek,de Ön milyen "érzékennyé" vált rögtön az ismeretlen emberek ítélkezésén.Mi nem Ön felett ítélkezünk,csak a saját véleményünket,tapasztalatunkat írjuk le Ita dr.-ral kapcsolatban.Nekünk nincs ehhez jogunk?

Hogy tudja Ön megítélni egy orvos szülőszobai tevékenységét szakmailag?Még ha a szülésnél jelen volt a szülőszobán,akkor is kérdés ez.Két kézzel nem is lehet tágítani a méhszájat,vizsgálni is csak egy kézzel lehet.Lehet,hogy az orvos így is segíteni akarta a szülés lefolyását,ha így segített a szülőnőnek.A szakmai megítélése a szülés folyamatának egy kívülálló számára nem lehetséges,Ön mégis bírálja az orvost.Ez elgondolkoztató.Ennek ellenére biztosan egészséges,szép gyermek született,és az anyukával a megszokott 4-5. napon hazamentek.Ön ott volt a szülésnél,bizonyára emlékszik,hogy nem lehet 20 perc alatt megszülni,gátmetszést ellátni,adminisztrálni.Biztosan tudom,hogy Ita dr. legalább 3 éve nem vállal ügyeletet,nem is kötelezték rá,így másnap sem lehetett ügyeletben,ezért nem is siethetett sehova éjfélkor.Ilyenkor színház sem kezdődik.Ahogy az első írásból kitűnik /"elvittük másik dokihoz"/ a gátmetszésből a varratot már egy másik orvos szedte ki.Ezt a megoldást bizonyára Önök választották,már nem tartottak igényt Ita dr. közreműködésére.Azért van itt még egy ellentmondás:"odaadta a pénzt,mert tisztességes akart lenni valakivel,aki minősíthetetlenül viselkedett vele" -- írja Ön a második hozzászólásában.Előtte pedig:"ha rám hallgat,akkor elfelejti a pasast pénzestől,lehet bunkó dolog..."

Ön bizonyára tudja az igazságot,hogy mi történt végül is és pontosan emlékszik a két évvel ezelőtt történtekre.Még ha nem is Önnel történt.A tisztesség örök erkölcsi érték.


A történtekhez még csak annyit: a kiszolgáltatott orvos,akinek csak kötelessége és felelőssége van,joga pedig legfeljebb az önpusztító munkához,miért kell,hogy hagyja,hogy kihasználják,vagy a hivatástudatával visszaéljenek?!Miért kell elviselnie mindezt,miközben 3 munkahelyen agyondolgozva menti az életeket,enyhíti a fájdalmat,szenvedést,anyagilag miért kell megalázkodnia.Kezelőorvos ne az orvosi szoba mélyén elégedetlenkedjen,hogy a munkával és felelősséggel eltöltött fárasztó különmunkáját a beteg csupán egy jelképes itallal vagy jelképes összeggel honorálja.Alapfeltétel kellene hogy legyen az orvosi munka -- kiemelten a beteg orvosválasztásával megvalósult különmunka -- értékén történő dotációja.Lehet,hogy egy Bosnyák téri zöldségest jobban megbecsülik a vevői,kuncsaftjai,mint egy orvost?Mindenesetre őt nehezebb "megvezetni"....

2010. márc. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!