Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák akik keveset híztok...

Kismamák akik keveset híztok leírnátok egy átlagos napi ételfogyasztásotokat mennyiségekkel? Ti mit és mennyit mozogtok?

Figyelt kérdés

2015. okt. 31. 21:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

168 centi vagyok, 56 kg-ról kezdtem, most 58,5 vagyok a 24. héten.

8 éve 64kg voltam, és fokozatos váltással mentek le rólam a kilók.

Egy átlagos napi evésem, amikor ügyes vagyok így néz ki, mindegyiket 2-3 részletbe osztva 1-(1-2 órás időközönként eszek kis adagokat)


Reggeli:

Valamilyen gyümölcs, most épp 1-2 banán, 1 körte

Vagy néha 2 deci natúrjoghurt 1 kis mézzel elkeverve, zabpelyhes, aszalt gyümölcsös cukrozatlan műzlivel


Ebéd:

Valamilyen laktató leves/főzelék

Vagy

Hús/hal, rizzsel, teljes kiőrlésű, vagy durum tésztával, vagy néha krumplival(utóbbit igyekszem minimalizálni)


Vacsora:

Általában ugyanazt eszem, mint ebédre

Gyümölcs (ez utóbbi nem jó ilyenkor, de zöldségekből sajnos nem bírok sokat lenyomni a torkomon, és kell, hogy legyen valami rost is)

Esetleg műzli


A főétkezéseknél kis tányérra szoktam szedni, mondjuk 80 gr húst, és 100 gr rizst, és 2 óra múlva újabb adagot eszek.

Ezen kívűl 2-3 naponta nassolok pl. 100-150 gr étcsokiba mártott gyümölcsöt, csokidarabos cookie-t.


Amikor nem vagyok ügyes, kb. heti 2x, akkor ezek mellé befigyelhet egy fél, vagy egy egész fagyasztott pizza, valamilyen bolti félkész, vagy mikrózós kaja, instant krumplipüré olvasztott sajttal, 1-1 süti, vagy péksüti.


A fentebbi alkalmakon kívűl tudatosan kerülök mindent, ami fehér lisztet tartalmaz, és igyekszem redukálni a fehér cukrot és a krumplit. Ezen kívül a pajzsmirigyem miatt minden nap szedek egy természetes jódkészítményt, ami eléggé felpörgette az anyagcserém. A baba előtt konkrétan csak zöldséget, gyümölcsöt, teljes kiőrlésű gabonát ettem elég sokáig, semmi állati eredetűt, tejterméket, krumplit, fehér lisztet vagy cukrot nem (mézet sem). Aztán jött a hányinger, és dobhattam a korábbi étrendem nagy részét a kukába. Kiderült a 6. heti vérvételből a 4-es TSH, erre kezdtem szedni ezt a speckó jódszármazékot és szelént (a gyógyszert mellékhatások miatt nem). Annak ellenére, hogy ebben az első trimeszterben mindent ettem, beleértve a fehér lisztet, krumplit is, és kétszer annyit ettem, mint korábban, a 12. hétre 54,7 kg lettem, és nem hánytam, simán ettem mindent. Ezt én a jódnak tudom be, és be is állt szépen a TSH-m 2 alá. A 14-16. hét közöttől tudtam újra kicsit visszább venni a kevésbé tápanyagdús kajákból, azóta követem a fentebbi étrendet.

2015. nov. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a mozgás lemaradt: heti 1-2x 1,5 óra séta, minden nap 10 perc kismamajóga, illetve heti 4x30 perc séta a boltba (oda-vissza összesen). A baba előtt heti 2 x jártam úszni, és 1x jógáztam itthon.
2015. nov. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%

Én azt ettem, amit akartam, nem mozogtam többet mint azelőtt és 11 kilót híztam, ebből 3 volt a gyerek. Vékony alkat voltam mindig is, utána is az maradtam.

Szerintem genetika.

2015. nov. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

4. babát várom. Eddig 1 kg-val vagyok nehezebb a kezdő súlyomnál. Most vagyok 23 hetes

A többi babával 7-5-8 kg híztam.


Nem tudok tuti tippet, azt ettem amit addig is.


Reggelire szendvics (Fehér kenyér, zsemle, kifli) Mostanában 2 briós is lemegy :)

Tízóraizni nem szoktam.

Ebéd: amit főzök. Általában mindig van leves is. Magyaros, hagyományos konyhát szeretjük. nem változtattam. A krumplis tésztától kezdve a rántott húson át a főzelékekig minden...

Uzsizni nem szoktam (néha gyümölcs)

Vacsi: vagy a z ebédből maradt étel, vagy szendvics, bundáskenyér, melegszendvics...mikor-mi


A sütiket imádjuk, hetente 2-3X sütök, eszem is belőle.

Alapból nem vagyok sovány, sőt hízékony vagyok, de valahogy terhességek alatt nem rakódott rám annyi, mint baba nélkül ...


Igazából ez genetika, mint a terhességi csíkok. Nekem 4 terhesség alatt egy sem lett.

Sógornőmnek az elsőnél zebrás lett a hasa :( pedig ő is csak 9 kg hízott

2015. nov. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

10-es leírnád hogyan étkeztél a lányodnál?


14-es hány kiló vagy?

2015. nov. 2. 20:31
 16/17 anonim ***** válasza:

14-es vagyok.

Most 61 kg

2015. nov. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. nov. 2. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!