Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Titeket mikor küldtek laborba?

Titeket mikor küldtek laborba?

Figyelt kérdés

Megállapították a héten, hogy 7 hetes terhes vagyok a nőgyógyász adott papírt élő embrióról átirányított a védőnöhöz, voltam házidokinál is a papírokkal, de ő sem küldött sehova.

Mikor szoktak laborba, fogászati szűrésre illetve EKG-ra küldeni?


2015. nov. 1. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

EKG? arrameg minek kellen menni?


Labort kell az elsö alkalommal, akkor néznek meg egy rakat dolgot. ìgy mindenképpen telefonálj rá a védönöre vagy a házírovosra vagy akár a nödokira, hogy mikor lesz?


Fogászatra nem kötelezö elmenni, akkor mész amikor te akarsz.


Köv nagy vizsgálat 12 hetesen lesz, ekkor nézik, hogy lehetséges-e genetkiai betegség.

Majd 20 hetesen amikor a fejlödési rendelensségeket nézik, pl szív és egyebek.

2015. nov. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miután az sztk-ban csak 14 hetesen jelentkeztem (addig csak magánban voltam, magán úton intéztem a kombináltat is), így akkor.
2015. nov. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
az első labort a 12. hétig meg kellett csináltatnom, ezt már az sztkban a nőgyógyász is mondta 6 hetesen, mikor megállapította a terhességet. Azt mondta a háziorvos vagy a védőnő fog hozzá beutalót adni. Először a háziorvoshoz mentem, mert nem tudtam ki a védőnő. ő adott is egyből beutalót a laborba, és megadta a védőnő elérhetőségét. Felkerestem a védőnőt (ez már kb. a 8 héten volt)akkor ő megcsinálta a terhes kiskönyvet, mondta hogy ő beutalót nem is adhat. Tájékoztatott róla, hogy kb. a 20. hétig EKG-t kell csináltatnom, és legalább kétszer a trimeszterek között menjek el a fogászati szűrésre....így a legközelebbi alkalommal amikor úgyis a háziorvosnál jártam, kértem beutalót az EKG-ra. A fogászat egyébként nem kötelező tudtommal, persze magad miatt jó ha elmész, én amúgy is járok magán szorgalomból. Az EKG határidejét nem tudom de a védőnő majd megmondja.
2015. nov. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

meg amúgy, ez alatt a 40 hét alatt folyamatos megfigyelés alatt leszel, vérvételek, szűrések, laborok, stb.

Szerintem az EKG már nem egy plusz teher ezekhez képest, ezért érdemes ezt is megnézetni, ha már egyszer adnak hozzá minden különösebb ok nélkül beutalót. Jó ha képben vagy, és ez egy jó időszak rá, hiszen ráérsz, ha dolgozol is, a munkáltató köteles rá elengedni, ingyen van, benne vagy amúgy is a várótermi milliőbe..szóval mikor máskor :)

2015. nov. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én ezeket letudtam az első trimeszterben, akkor még könnyű mozogni, meg tudtam szervezni és el is mentem mind a 3-ra a 12. hétig.
2015. nov. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ja ezt arra értem ha esetleg nem volna kötelező de szerintem kötelező is főleg ha sztkba gondolkozol
2015. nov. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem úgy volt, hogy a védőnő leírta, milyen beutalókat kérjek a háziorvostól.

Labor + belgyógyászat kellett, de laborban több mindent nèztek, mind leírta a védőnő, h mi kell.

2015. nov. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
egyébként nem tudom hogy mindenhol van e ilyen, vagy csak az én védőnőm precizitása, de neki volt egy terhesgondozási ütemterve, egy nyomtatott A4-es lap, amin rajta volt hogy mikor milyen vizsgálatok vannak, melyek ajánlottak, melyek kötelezőek, stb
2015. nov. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2015. nov. 1. 14:44
 10/11 anonim ***** válasza:
A kiskönyvedbe van a beutaló, amit ki kell tölteni a háziorvossal. Mindenhová ezzel kell menni.nem kell külön-külön beutalókat kérni. Boldog babavárást!
2015. nov. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!