Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség kezdetén hogy...

Terhesség kezdetén hogy kezeljek megfázást?

Figyelt kérdés
Már 5. napja beteg vagyok, kezdődött torokfájással, majd jött az orrfolyás, aztán a köhögés, most pedig az orrdugulás (egyik váltotta a másikat). Lázas szerencsére nem voltam, gyógyteákat ittam, illetve Panadolt vettem be, Tantum Verdét szopogottam. Mit tehetnék még?
2015. nov. 6. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Várj türelmesen, igyál sokat és pihenj, amennyit tudsz.

Ez minden, amit tehetsz.

Jobbulást!

2015. nov. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
orvosnál voltál? a torokfájás miatt el kellene menned, mert ha gyulladás van, pillanatok alatt felszökhet a lázad. Alapvetően tengervizes sós orcseppet javasolnak, és valóban Panadolt is, de Algopirint is nyugodtan lehet szedni az első trimeszterben. A láz nagyon veszélyes ebben a szakaszban, kiemelten a 6-8. hét között, a tartós hősokk károsíthatja a magzatot, el is vetélhetsz. Ezt nem ijesztegetésképpen írom, nekem 40(!) fokos lázam volt 3 napon keresztül a 6. héten, és makk egészséges a lányom. De antibiotikumot is kellett szednem, mert az ártatlannak tűnő torokfájásom pillanatok alatt úgy begyulladt mint a fene. És gargarizál tengeri sós vízzel, kiváló fertőtlenítő.
2015. nov. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg tök fölösleges bemenni az orvoshoz, a váróban összeszedni még valami fertőzőt.

Ha felmegy a láz és nem csillapítható 38 alá, akkor kell orvoshoz sietni, nekem a nődokim mindenig ezt mondta.

Azért, mert hátha fel fog menni...

De kedves Kérdező, az is számít, hogy Téged mi nyugtat meg, ha segíti a lelki egyensúlyodat, hogy lát az orvos, akkor menj el. Egyéb esetben amíg nincs semmi komolyabb, nem éri meg. Szerintem.

2015. nov. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a váróban nem kell tovább tartózkodni 5 percnél, mert még a legtahóbbak is előre engedik a kismamát, ha kinyitja a száját...ha nem meri kinyitni, akkor kopogjon be az ajtón, ki fog jönni az asszisztens, elmondja hogy várandós, és ő lesz a soron következő. Ez ilyen egyszerű.
2015. nov. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
félreértés ne essék, nem a nátha miatt mennék én sem orvoshoz. Hanem a torokfájással, okulva a saját példámon.
2015. nov. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Pont a láz "hiánya" miatt nem mentem dokihoz, mert sajnos nálunk mindig nagy sorok állnak és az előre engedésről még csak nem is hallottak... :( Úgy vagyok/voltam, hogy amíg nem vagy lázas, addig akkora nagy baj nem lehet, inkább csak kellemetlen.
2015. nov. 6. 21:58
 7/8 anonim ***** válasza:

jól van, ha nem hát nem, de ha belázasodsz, azonnal orvos és antibiotikum, mert az gyulladás.

Én a 40 fokkal egyébként az ügyeletet is felhívtam, ők azt mondták, hogy az sem jó, ha az ember bebugyolálja magát. Ilyen esetben azonnal hűtő zuhany, utána meleg de szellős ruházat, vékony takaró. És mint írtam, nekem az algopirynt írták fel lázcsillapítónak első trimeszterre (addig meg rubophent szedtem - mert nem tudtam hogy terhes vagyok, csak a betegségem 3. napján derült ki, elvileg azt nem szabadna a dokim szerint) de azt mondta minden jobb mint a láz.

2015. nov. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Torokgyulladás kezelhető otthon de ha véletlenül a mandulád gyulladt, arra kell a gyógyszer. Az orvos sem fogja erőltetni az antibiotikumot ha nem muszáj terhesen úgysem.
2015. nov. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!