Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják a legtöbben...

Miért mondják a legtöbben azt, hogy azok a kismamák, akik a terhesség elejétől otthon akarnak lenni táppénzen, lusták és táppénzcsalók?

Figyelt kérdés
Szerintem a legszebb dolog az életben a babavárás. Nem rontanám el azzal, hogy idegeskedek a munkahelyemen. Egy kismamának a babája a legfontosabb. Persze, hogy elmegy táppénzre, ha úgy érzi. Szerintem ez nem táppénzcsalás! Szerintetek?
2015. nov. 11. 13:07
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
66%
Én az első terhességemmel dolgoztam. Egy élelmiszer boltban dolgoztam és bizony nehéz húsos ládákat, kartonokat stb..kellett emelgetnem. El is vetéltem. Amikor a második baba összejött,a hat hetes uh után azonnal táppénzre küldtek,mert könnyített munkát nem adtak. Így maradt a táppénz.....
2015. nov. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
32%

nekem minden terhességemnél az első hónapok voltak a legnehezebbek (folyamatos hányás, ájulás). szerencsére tudtam otthonról dolgozni, de nem mindenki tudja hazavinni a munkáját.

a legelső terhességemnél bejártam dolgozni. a legtöbben bejöttek betegen is dolgozni, én elkaptam tőlük és elvetéltem. szóval ha később nem tudtam volna otthonról dolgozni, akkor maradtam volna táppénzen

2015. nov. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
50%

Az hogy elmegy valaki az elejen tappenzre a rosszulletek miatt, ok. De a terhesseg 40 hetbol all. Miert kellene azert egesz terhesseg alatt otthon lenni? Es az hogy ne zavarja a munka a terhesseget az hulyeseg. Akkor eskuvo utan bezavar a hazaseletbe, vagy a baba szuletese utan a gyermeknevelesbe stb. Ha nem a bevett gyakorlatot nezzuk, hanem mindenki oszinten magaba nez aki 8 honapot otthon/kavezokba/boltba/strandon... csucsul akkor az tenyleg csalas. Hiszen gondoljunk bele, a tappenz az amikor valaki munkakeptelen, eü i okokbol nem vegezhet munkat. Az hogy valaki faradt az nem egyenlo a munkakeptelenseggel. Es barmilyen meglepo ezt irodistaktol hallom a legtobbet. Nem gyari munkasoktol vagy fizikai munkat vegzoktol. Ez kemenyen hangzik, de mindenki tudja mivel jar a terhesseg. Lehet gyermekvallalas elott munkahelyet valtani, ha kell a penz. Lehet reszmunkaidos munkat ketesni, ha nem "birja" anapi 8 oras csucsulest. Vagy ha annyira zavaro a munka terhesseg alatt fel lehet mondani vagy fizetes nelkuli szabadsagra menni. Nem azt mondom hogy a szantofoldrol menjunk szulni, de az hogy ki tudjam elvezni terhessegem minden percet felfogasuaknak miert fizessen az allam 8 honapon keresztul a semmiert?

Termeszetesen a velemenyemet az igazi indok nelkuli, mit gondolsz, majd terhesen dolgozni fogok, akkor nem lesz idom egesz nap a hasam simogatni tipusu kismamakrol irtam. Az egeszsegugyi okokbol tappenzen levoket termeszetesen megertem. En sem kockaztatnam a babam eletet.

2015. nov. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!