Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják a legtöbben...

Miért mondják a legtöbben azt, hogy azok a kismamák, akik a terhesség elejétől otthon akarnak lenni táppénzen, lusták és táppénzcsalók?

Figyelt kérdés
Szerintem a legszebb dolog az életben a babavárás. Nem rontanám el azzal, hogy idegeskedek a munkahelyemen. Egy kismamának a babája a legfontosabb. Persze, hogy elmegy táppénzre, ha úgy érzi. Szerintem ez nem táppénzcsalás! Szerintetek?
2015. nov. 11. 13:07
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Hát igazából én megértem azokat is, akik végig dolgoznak, meg azt a részt is, akik otthon akarnak maradni. A pénz miatt persze ha minden rendben van a terhességel és tényleg nincs oka a kismamának táppénzre menni, én is azt mondom, hogy dolgozzon. Viszont van nem egy olyan ismerősöm, akik idősebb kismamák(35 felett első baba) nincs semmi gondjuk a terhességgel, jól vannak, de annyira féltik a babájukat, mert már olyan régóta vágynak rá, hogy inkább otthon maradnak. Ez szerintem nem táppénzcsalás, mert az orvosnak is elmondták, hogy miért nem akarnak dolgozni és szó nélkül kiírta táppénzre. Tehát lehetnek lelki okai is annak, hogy egy kismama otthon akar maradni. Persze folyton a fejükhöz van vágva a munkatársak és sok esetben a család részéről is, hogy lusták...
2015. nov. 11. 13:49
 12/23 anonim ***** válasza:
53%
igen de szerintem azért inkább az jellemző nálunk, hogy dolgozik a magyar, ameddig csak bír, nem? olyan kevés a táppénz, hogy szerintem kevesen tehetik meg hogy otthon maradjanak minden különösebb indok nélkül..meg hát pont aki megtehetné, az a réteg szeret dolgozni és nem otthon lógatni a lábát.
2015. nov. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
39%

8-asnak

6-os vagyok, értem, amit írsz, de akkor egészséges terhesség esetén sem azért nem kell sírni, mert kevés a táppénz, sem azért, ha lustának/táppénzcsalónak titulálják.

2015. nov. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
39%

"Nem rontanám el azzal, hogy idegeskedek a munkahelyemen."


Ez teljes egészében munkahely függő. Én például imádom a munkahelyemet, nagyon szeretek a munkatársaimmal dolgozni, élmény bent lenni.

Már előre látom, hogy engem a srácok fognak hazaparancsolni, mert legszívesebben végig dolgoznék. Aztán persze majd meglátjuk, hogy bírom a végét a terhességnek.


A táppénz indokolt esetre van. A szimplán 'nem akarok bemenni', az nem ok, és feltételezhető lenne a lustaság.


Persze mindenki maga dönt mit akar. Ha nem akar bent kínlódni, dolgozni, akkor az az ő dolga. Úgysem velem kell elszámolnia. :)

2015. nov. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
68%

ez így van 6-os.


mindamellett kérdező, attól hogy valaki régóta vágyik egy babára, és összejön neki miért maradna otthon ha egyébként pl irodai munkát végez és gép előtt ül??? Boltba sem megy el talán? Meg csavarogni a barátnőkkel? Dehogy nem. Nem beteg, akkor miért megy táppénzre? Csak azért mert nehezen jött össze a baba? Nem a gép előtt üléstől fog elvetélni....ha az orvos indokoltnak látja, veszélyeztetett terhesként felveszi keresőképtelennek, minden más csak kifogás keresés, nevezd úgy, hogy a babavárásra akarsz készülni...de attól még kifogás keresés...8 óra munka mellett is lehet a babára készülni.

Mellesleg a CSED-et is azért találták ki 28 napos megelőző jogosultsági idővel, hogy még aki tisztességesen dolgozik is a 36. hétig, pihenhessen és készülhessen a szülés előtt.

2015. nov. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
A jelenlegi munkahelyemen 3 éve dolgozom, ezalatt az idő alatt kb 10 kismama ment el táppénzre, azonnal a pozitív teszt után. Mindig csak azt vettük észre, hogy egy-egy ember eltünik, kérdeztük a főnökünket, hogy hol van. Táppénzen, mert terhes.... Na, ezt hogy csinálták? Állítólag azért írta rögtön a doki a kismamákat táppénzre, mert veszélyes anyagokkal dolgozunk. Személyesen egyiket sem ismerem, mert ez egy nagyon nagy gyár, de tény, hogy azonnal a pozitív teszt után táppénzre mentek....
2015. nov. 11. 13:59
 17/23 anonim ***** válasza:
46%

ha valaki rosszul van, menjen.

de ha semmi baja, akkor minek?

jaj fel kell készülni. igen? 9 hónapig készül???

2015. nov. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
56%

az orvost venném elő, de mint írtam, senki nem foglalkozik ezzel, magyar országon, hogy mit ír elő a jogrend...a magyar képzési rendszer hibája, hogy sokszor a munkaügyisek sem tudják, hogy ilyenkor mi az eljárás, ha kismama veszélyes anyagokkal dolgozik, a munkáltatókat egyáltalán nem érdekli, nekik a legegyszerűbb ha elhúz táppénzre a kismama...teljesen mindegy, érdekes hogy ennyien mennek el a környezetedben táppénzre, nálunk meg mindenki dolgozik ameddig tud...

most legyek szemét és vonjak párhuzamot azzal amit írtam, hogy aki megtehetné hogy táppénzre megy inkább dolgozik, aki meg nem tehetné meg (pl gyári munkás az elmegy? Nem adok ilyen magas labdát :)

2015. nov. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
63%

Hát mert marha kellemes ha egy fontos projekt közepén valaki indok nélkül lelép... (nyilván nem azokra értem, akik mondjuk véreztek vagy bármi komoly oka van, hanem arra aki pozitív teszt első napján lelép pedig nincs is semmi tünete se.) Aztán csodálkozik h nem várják vissza.

Mit kell 9 hónapig készülni amúgy a gyerekre? Miért nem elég mondjuk a végén 2 hónap? Annyi idő alatt az ország egész gyerekruha készletét fel lehet vásárolni illetve a lakást 3x átrendezni meg kitakarítani.

Főleg az első 3 hónapban érthetetlen amíg nem is látszik még semmi,tehát mozogni ugyanúgy tud, illetve a gyereket nem is érzi az anyuka.

2015. nov. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
55%

Ha veszélyes anyagokkal dolgozik, akkor ahogy írták, távolléti díj vagy könnyebb munkakör. De ebben az esetben még megértem a helyzetet.


De irodai munkánál nem. Én olyat végeztem, ráadásul pont a terhesség alatt rám szállt az egyik főnök, 10-12 órákat dolgoztam. Az utolsó 4 hétben, a közvetlen főnököm tudtával mentem el szabadságra és táppénzre (amikor elfogyott a szabadság), mert akkor már a hasamban levő súly annyira nyomott mindent a medencém környékén, hogy nem tudtam egész nap ülni. A lábam vérkeringése is akadozott, 5 perc ülés után annyira elzsibbadt, hogy alig tudtam ráállni. Nekem az alkatom volt a pechem, 150 cm vagyok és csak előre nőtt a hasam.

De korábban nem lett volna indokolt.

2015. nov. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!