Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor mi az igazság...

Most akkor mi az igazság terhesek és csecsemők bárányhimlőjéről? Lesz-e bajom, vagy a babámnak?

Figyelt kérdés
37 hetet töltöttem be és elvileg voltam gyerekkoromban bárányhimlős. Oviban most kezdődött, tehát ha a nagytesó elkapta, akkor 2-3 hét múlva lesz pöttyös, amikor szülök. Akkor egyből menjen karanténba a Mamához, hogy a pici ne kapja el, amikor hazajövünk a kórházból, vagy mi legyen? Hogyan tereljem el a gondolataimat, hogy ne ezen izguljak most 3 hétig? A neten valahol azt írják, hogy kisbabáknál enyhe lefolyású, főleg, ha az anya védett és szoptat, de valahol meg azt írják, hogy bele is halhat a csecsemő. Akkor mi az igazság? Leginkább az érdekelne, hogy másnál együtt volt a nagytesó a csecsemővel, vagy hetekig másnál volt a nagytesó? És, ha csak hetek múlva, a szülés után jönnek elő a pöttyök, akkor meg majd külön kell Karácsonyoznia? Be sem jöhet majd szüléskor a kórházba megnézni a kistesót? Valaki bátorítson, vagy legalább annyit, hogy ha az oviban 10-én kapta el legkorábban a fertőzést, akkor mikor jön elő legkorábban és legkésőbb a kiütés? És mikorra várható a pörkök leesése, amikor már nem fertőz? Köszi, ha valaki tud válaszolni, mert megvisel a dolog... :-(
2015. nov. 13. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha voltál már bárányhimlő, nem kaphatod el megegyszer. A nagyteso pöttyösen, nem fertőz,csak a lappangási idő alatt
2015. nov. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Babákra tényleg veszélyes lehet. Az ismeretségi körben pont van egy horrorsztori, ahol a néhány hetes baba elkapta a testvérétől és szövődmény miatt elvesztette az egyik szemgolyóját.
2015. nov. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A nagytesó a pöttyök megjelenése előtt 2 nappal már fertőz, egészen a pörkök leeséséig, tehát pöttyösen is fertőz, pont emiatt tettem fel a kérdést?!
2015. nov. 13. 20:53
 4/12 A kérdező kommentje:
Kettes köszi a horrorsztorit, oké, hogy kíváncsi vagyok az igazságra, de írtam, hogy megvisel és bátorítást várnék inkább...de köszi, hogy válaszoltatok!
2015. nov. 13. 20:56
 5/12 anonim ***** válasza:
Amíg a pocakban van a baba, addig nem lesz baja, ha te voltál bárányhimlős. Ha a nagyon kijön a betegség még a szülés előtt, akkor én a helyedben ápolnám a szülésig, utána a biztonság kedvéért átvinném a mamához, amíg meg nem gyógyul. Ha nem jön ki rajta addig sem, amíg hazaértek a kórházból, akkor nem kapta el (feltéve, hogy 40. hétre jön a pici+ még a kórházban is lesztek pár napot). Ami biztos, hogy nem engedném össze a gyerekeket, a lappangási idő alatt. A bárányhimlő ma már veszélyes betegség, és kiszámíthatatlan a lefolyása. Van akinél simán lezajlik, de sok kisgyerek kerül kórházba vele.
2015. nov. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán az sem biztos, hogy elkapta a gyermeked.

Én a gyermekorvostól kérnék tanácsot.

Ugyanis lehet, hogy egy vérvétel kiderítené még most, hogy a gyermeked fertőzött-e vagy sem.

Ha esetleg kiderülne, hogy nem kapta el (nekem három gyerekem van, és egy sem kapta el az oviban, pedig volt járvány), akkor lehet hogy beoltatnám gyorsan, és arra az egy hétre nem vinném oviba, amíg a védettség kialakul.

Akkor már ha utána még el is kapja, enyhe lefolyású lesz, és valószínűleg a babát sem fertőzi majd össze.


Gyerekorvossal konzultálj mindenképp.

Egyébként a szoptatott babánál valószínűleg enyhe lefolyású, mert az anyatejbe átmennek az ellenanyagok, hiszen Te védett vagy.

Barátnőméknél 2 hónapos volt a legkisebb gyerek, amikor elkapták (a baba is), és néhány pöttyel átvészelte, ő inkább azon aggódik most, hogy tényleg védettsége lett-e rendesen...

2015. nov. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A bárányhimlőnek 14-21 nap a lappangási ideje, és már ez alatt fertőz. Tehát ha az oviban a nagytesó még ma találkozott olyan gyerekkel, akinél később kijött a bárányhimlő, még 3 hétig nem lehet tudni hogy fertőz-e vagy nem.

Sógornőm egyik lánya pont akkor lett skarlátos, mikor ő a harmadik babával ment haza a kórházból. Mindkét nagytesó a nagymamához költözött néhány hétre. Igaz, ez januárban volt, nem esett bele az ünnep.

2015. nov. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A kórházba semmiképpen ne vigyétek be látogatni!

Nem csak a te babád van ott, hanem olyan is akinek még az anyja sem védett!

2015. nov. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A harmadik babámmal voltam terhes 38.hétbe jártam, amikor a két ovis gyerkőcöm elkapta a bárányhimlőt. Még a nyelvük is pöttyös volt. Nekem azt mondta akkor a védőnőm, hogy nem lesz semmi gond mivel én már voltam gyerekként bárányhimlős sőt ha megszületik addig a baba neki sem lesz semmi baja mivel ellenanyagot adhattam át a picuromnak tehát valami védettséget az újszülött is kapott tőlem. Ne agódj!
2015. nov. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, és aztán mi lett, lett baja a picinek? Az volt az első, hogy felhívtam a védőnőt és a gyerekorvost és mindkettő ugyanezeket mondta, hogy amíg kismama vagyok nem lesz bajom nekem sem és a babának sem. Utána meg az anyatej védi és ne aggódjak. Köszi mindenkinek, amjd meglátom mi lesz!
2015. nov. 14. 06:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!