Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az alábbiak közül melyik nem...

Az alábbiak közül melyik nem ajánlott/tiltott ételt/italt fogyazstottátok terhesség alatt? Lett valami következménye?

Figyelt kérdés

1. camambert sajt

2. fetasajt

3. steak

4. forralt bor

5. napi 2 kávénál több

6. gyorséttermi kaja (McDonaldos hamburger, sajtburger)

7. kolbász, szalámi

8. nyers, vagy füstölt hal (pl. lazac, pisztráng)

9. máj

10. tiramisu, vagy egyéb édesség, aminek a krémjében nyers tojás van

11. tükörtojás

12. tatárbifsztek

13. majonéz

14. belsőség (velő, ikra, stb.)

15. tonhal, makréla

16. félkész/ tartósítószeres készételek



2015. dec. 2. 20:45
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Csak kolbászt, szalámit fogyasztottam a felsoroltak közül.
2015. dec. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

A tej azért nincs a listán, mert annak a fogyasztása nálam pl. nem merült fel, legalábbis a bolti tejnél úgy tudom, ilyen gond nincs. A méz lemaradt, mert arról nem tudtam.


Németországban élünk mi is, valóban elég szigorúan vesznek itt mindent, de nekem a dokim pl. azt mondta, hogy a bevizsgált szupermarketes termékektől nem kell tartani, inkább a sarki gyrosost hagyjam ki, ha Görögországba mennénk nyaralni. Amiket kifejezetten említett az az, amiket Magyarországon sem ajánlanak: pasztörizálatlan tejtermékek a liszteriózis miatt, nyers tojás a szalmonella miatt, és nem jól átsütött hús a toxoplazmózis miatt.

2015. dec. 3. 10:25
 23/23 anonim ***** válasza:

Én az alkoholt kerülöm.

Néha viccelődünk a párommal, hogy a szendvicsemről a szalámit fel kellene forralni :). Ki hallott már ilyet? És igen, eszek mézet is, mert igazi méz, nem bolti.

Amúgy nem kávézok, nem eszek csak tőkehalat a halak közül, meg pisztrángot.

Steaket, tatárbifszteket eddig se ettem.

Tartósított/félkész étel: ha megkívánom miért ne? Az se rosszabb, mint a szalámi...

Utálom a majonézt.

A belsőségek közül a velő, ikra nálam nem megy, de egy jó májpörkölt jöhet bármikor, vagy zúza. Vagy Marshall-máj. Nyami.

2015. dec. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!