Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az alábbiak közül melyik nem...

Az alábbiak közül melyik nem ajánlott/tiltott ételt/italt fogyazstottátok terhesség alatt? Lett valami következménye?

Figyelt kérdés

1. camambert sajt

2. fetasajt

3. steak

4. forralt bor

5. napi 2 kávénál több

6. gyorséttermi kaja (McDonaldos hamburger, sajtburger)

7. kolbász, szalámi

8. nyers, vagy füstölt hal (pl. lazac, pisztráng)

9. máj

10. tiramisu, vagy egyéb édesség, aminek a krémjében nyers tojás van

11. tükörtojás

12. tatárbifsztek

13. majonéz

14. belsőség (velő, ikra, stb.)

15. tonhal, makréla

16. félkész/ tartósítószeres készételek



2015. dec. 2. 20:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%
tükörtojást azért nem javasolják mert maradhatnak benne nyers részek, ugyanezen okból a steaket sem, mert abban is maradhat nyers rost, míg a májat azért nem, mert egyrészt méregtelenítő szerv, nem valami egészséges, másrészt mert a túlzott vastartalma is problémás lehet, van akinek épp javasolják hogy egyen, ha alacsony terhesség alatt a vas készlete, de van akinek meg épp magas és azért nem javasolják. Én ettem mindhármat
2015. dec. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
69%

nyers hús és tojás és alkohol nem ajánlott terhesség alatt...

a listád nagy része ebből áll. én nem ettem nyers dolgokat, bort meg végképp nem ittam :) bár ha forralt bor és tényleg jól fel van forralva akkor már nincs benne alkohol, szóval az beleférhet.

gyoréttermi kaja nem terhesség alatt van tiltva, hanem nem egészséges, szóval ha neked belefér, akkor egyed. én ettem néha mekiset mert kívántam, pedig egyébként nem szoktam, de néha belefér szerintem.

camambertet imádom, terhesen rántva ettem.

napi 2 kávénál nem ittam többet, de ez szintén olyan, hogy nem terhesen sem ajánlott, mert 2-nél több már nem egészséges :)

nyers halat soha nem ettem mert egyik barátnőm férges lett tőle, így írtózom ezektől ;)

2015. dec. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

1. igen

2. igen

3. nem (nem is szeretem)

4. nem

5. nem (3 az 1-ben kávét ittam csak)

6. igen

7. igen

8. nem

9. nem

10. igen

11. igen

12. nem

13. igen

14. nem (ezektől amúgy is undorodom)

15. tonhalat igen

16. igen


Semmi következménye nem lett.

2015. dec. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Fetasajt, majonéz, máj - nem is tudtam, hogy ezeket nem szabad. A májat jól át kell sütni.


Forralt bor - karácsonyi vásárban 2 dl. Alkoholtartalma kb 0.


Tudtommal semmi következménye.

2015. dec. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Németországban élünk, itt amit felsoroltál az mind tiltólistás és nagyon komolyan veszik, bár nekem mégis valahogy sikerült átsiklanom felette és a nyers tojáson és veres húson kivül nindent ettem, még 35 hetes terhesen le nem cseszett az orvos. Na akkor jó rám hozta a frászt, mert minden reggelim és vacsim sonka, szalámi volt. A tehesség végéig majd meg evett az ideg, hogy nem-e lett baja a babámnak, de hála az égnek tök egészséges :-) különben örülök, hogx erről nem hallottam előbb, mert nem tudtam volna mit enni.

Ja, mézet sem szabad enni😉

2015. dec. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Mézet sem?? Miért nem? (Bár nem tudom, akarom-e tudni :D)
2015. dec. 2. 22:10
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Feta, tukortojas, gyorskaja, szalami, turamisu is pont volt, majonez, felkesz ételek. Ezeket mind ettem.

Kolbaszt az elején 2x de mivel csak 2x hanytam pont a kolbaszok utan, nem volt hozza kedvem azóta se pedig már nem vagyok terhes.

Halat en nagyon nem kívántam. Pedig szeretem.

Többit nem.

A kavet vontam meg magamtol. Terhesség előtt volt mikor 3-at megittam, most meg főleg. Terhesen maradtam a napi 1-nél. Másban nem korlatoztam magam.

Semmi bajunk nem lett.

2015. dec. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
51%

Nem lehet alapvetö élelmiszereket enni szerintetek?Akkor mondjuk ne menjetek ki az utcára ,mert hátha elcsap egy autó...

Ettem és ittam kb mindet.Kávézni nem szoktam ,meg van pár dolog erröl az érdekes listáró ,amit nem szeretek.Nem dohányoztam ,bort sem ittam viszont egy pohár sört 2-3 alkalommal is.

2015. dec. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

11-es köszi.

De ez marhasàg. Ennyi erővel ne egyek semmilyen húst se,mert maradhat benne nyers rész?

Amúgy a tükörtojàst totàl megsütve eszem, steaket szintén. A màjat meg direkt javasoltàk pl céklàval,spenóttal,sóskàval együtt,mert extrém vashiànyos voltam.


Tej miért nincs a listàn pl. Az igazi tehéntej vagy a méz? Újabban azt sem lehetne enni.


Annak volt igaza aki azt ìrta,hogy biztos forràsból beszerezve odafigyelve az elkészìtésére lehet enni ilyeneket. Kicsit olyannak érzem ezt,mint a macska pànikot,holott a Cicus is csak 2 hétig fertőz egész életében.

2015. dec. 3. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Csak feta sajtot,mert vegetáriánus vagyok :D a camambert sajtot pedig nem szeretem.Sokszor készítek salátát és feta mindig kerül bele.Nem lett következménye eddig,bár arról én sem tudtam,hogy tiltólistás.
2015. dec. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!