Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelés. Mivel tudom...

Cukorterhelés. Mivel tudom levinni a 2 órás vérvételre a cukoreredményemet? C

Figyelt kérdés

Most megyek dec végén és màr most rosszul vagyok tőle. A mozgàs segìt abban,hogy alacsonyabb legyen az értékem és ne hatàreset? Mert akkor valahogy sétàlgatnék pl fal mellett vagy a pàromba kapaszkodva stb. Tippek?


(Aki nekiàll lehurrogni és rosszindulatú megjegyzéseket tenni azt jelentem és lepontozom!!!

Az ok amiért érdekel: mindkét gyerekemnél hatàrértéken volt a cukrom a 2óràs 7.2 és 7.4, ezért még 3x kellett megcsinàlni ezt a sz@rt,amitől rosszul vagyok rettenetesen,mindemellett elérték a vizsgàlattal,hogy cukrot semmilyen formàban nem tudok enni/inni mert fàj a gyomrom, édes ìzektől pedig rosszul vagyok,előtte sem voltam édesszàjú,de a màsodik terhességem óta a helyzet még rosszabb. Ezért most nem fogom engedni,hogy megcsinàljàk ezt többször,persze egyszer oké,mert fontos(bàr elavult stb..) de ennyi,ehhez pedig az kellene,hogy ne legyen 7 felett az érték.Doki azt mondta tudja,hogy rossz,de ha kell megismételjük,szerinte ennyit ki lehet bìrni- szerintem harmadszor màr nem. Amúgy nem voltam cukros egyiknél sem)


2015. dec. 3. 06:23
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
52%
A vérvétel előtti hetekben tarts 160 ch-os diétát.
2015. dec. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Köszi. Meglesz.
2015. dec. 3. 06:37
 3/29 anonim ***** válasza:

tipp: menj olyan helyre, ahol lehet bele citromot tenni (pl. az istenhegyin 2500-ért csinálják, tök korrekt hely, nálunk az sztk-ban ingyen (vagyis glükózt kell vinni...), de csúnyán bánnak veled, nem tudsz rendesen leülni, és citromot se tesznek bele)


tipp2: nem kötelező a vizsgálat, egyik sem az. ez a te egészséged, nem másoké. nem kényszeríthetnek, hogy egészséges akarj lenni. ha nem zavar, hogy magas a cukrod, az csak a te felelősséged, nem másoké. az orvosodat megértem, mert ő gyógyításra tette fel az életét, neki ez fontos. főleg, hogy az embrió/magzat is veszélyben van. max a dokid nem vállalja a gondozásodat, mert félt téged, és neki nem fér bele ez lelkileg. akkor keresel másikat.


25 hkm, én 2 hete voltam.

2015. dec. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
67%
Ha tartod a diétát, azzal tuti nem ártasz. Nekem az elsőnél határ volt, a másodiknál jóval a határ felett, a végén inzulin kellett. Ha még egyszer terhes lennék, nem engedném a terhelést. Sőt több ismétlést se engedtem volna terhesség alatt. Ez iszonyú sokk a babának is, nem csak neked.
2015. dec. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
67%
Nekem sztk-ban csinálták, vittem az üres meleg! teát rengeteg citrommal. Ha meleg a tea, ihatóbb.
2015. dec. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

3-as tipp 1: sosem tudtam meginni az édes limonàdèt

tipp 2: hol olvastad,hogy magas a cukrom??? vagy azt hogy nem érdekel? Nekem alapból ennyi,mindig,ha cukros löttyel nézik,lévén nem eszem ennyi cukrot és sokkolnak vele.


4-es én is ezen agyalok most,hogy valahogy megpróbàlom leküzdeni 7 alà,ha nem megy akkor nem megyek többet akàrmit mond a doki. Szerintem a gyerekeknek sem tett jót a terhelés,ők sem bìrtàk a sok cukrot pl oviban, egy süti/ csoki utàn teljes zizi volt mindkettő

2015. dec. 3. 06:58
 7/29 A kérdező kommentje:
5. Meleg tea, ez nem rossz gondolat. Talàn akkor annyira nem éreznèm. Köszi 😁
2015. dec. 3. 07:01
 8/29 anonim ***** válasza:
Én is forró teában ittam meg, jó kis narancsos tea sok citrommal, abszolút iható volt. Én mászkáltam közben mindenfelé, nem ültem ott, jó alacsony lett, de amúgy rengeteg édességet eszek, hozzá van szokva a szervezetem a lebontásához :-)
2015. dec. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Azt hiszrm nem kell eröltetnem a 160 ch-s diétàt,amit néztem a neten az nagyjàból az ahogy most eszem kb 6-7szer egy nap. Egy szelet sajt barna kenyérrel, jégsalàta citromlével, barnakenyérrel, és kb ennek variàciòi,plusz délutànonként egy-egy alma vagy narancs.Inni meg vizet iszom, minden màstól ég a gyomrom. Max kb 2 dl tej megy le,ha megkìvànom kb hetente egyszer. Ezen élek kb 2 hónapja. Màst nem bìrok megenni. Ez jò ìgy akkor a vévételig? Vagy emiatt lesz megint rossz?
2015. dec. 3. 08:37
 10/29 anonim ***** válasza:

Hármas vagyok. Ezt írod: "Doki azt mondta tudja,hogy rossz,de ha kell megismételjük,szerinte ennyit ki lehet bìrni"


És azt is, hogy: "mindkét gyerekemnél hatàrértéken volt a cukrom a 2óràs 7.2 és 7.4, ezért még 3x kellett megcsinàlni ezt a"


Ebből a kettőből gondoltam, hogy mivel ismételni kellett és mivel az orvos a 7 feletti értékre mondja - ahogy kiveszem a szavaidból - azt, hogy rossz. És neked az szokott lenni.


(Itt teát nem engedtek. Egyébként vannak még olyan helyek, ahol engedik a kiflit tejjel, itt olvastam a gyakorin.)

2015. dec. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!