Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelés. Mivel tudom...

Cukorterhelés. Mivel tudom levinni a 2 órás vérvételre a cukoreredményemet? C

Figyelt kérdés

Most megyek dec végén és màr most rosszul vagyok tőle. A mozgàs segìt abban,hogy alacsonyabb legyen az értékem és ne hatàreset? Mert akkor valahogy sétàlgatnék pl fal mellett vagy a pàromba kapaszkodva stb. Tippek?


(Aki nekiàll lehurrogni és rosszindulatú megjegyzéseket tenni azt jelentem és lepontozom!!!

Az ok amiért érdekel: mindkét gyerekemnél hatàrértéken volt a cukrom a 2óràs 7.2 és 7.4, ezért még 3x kellett megcsinàlni ezt a sz@rt,amitől rosszul vagyok rettenetesen,mindemellett elérték a vizsgàlattal,hogy cukrot semmilyen formàban nem tudok enni/inni mert fàj a gyomrom, édes ìzektől pedig rosszul vagyok,előtte sem voltam édesszàjú,de a màsodik terhességem óta a helyzet még rosszabb. Ezért most nem fogom engedni,hogy megcsinàljàk ezt többször,persze egyszer oké,mert fontos(bàr elavult stb..) de ennyi,ehhez pedig az kellene,hogy ne legyen 7 felett az érték.Doki azt mondta tudja,hogy rossz,de ha kell megismételjük,szerinte ennyit ki lehet bìrni- szerintem harmadszor màr nem. Amúgy nem voltam cukros egyiknél sem)


2015. dec. 3. 06:23
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Itt nem engedik a próba reggelit sajnos. Igen 7,8 a max ami lehet vagyis lehetett akkor, az orvos pedig úgy gondolja 7 felett màr mindenképpen kivizsgàlàsra szorulok,ami semmi màst nem jelent mint a sorozatos újratesztelést. Ezt szeretném most megelőzni.
2015. dec. 3. 09:10
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem akarlak lelombozni, de ha a két órás mérésed lett ennyi, akkor konkrétan cukros vagy szerintem.

Akkor az egy órás mérésnél 9-10 körüli cukrot is mérhetsz.

A mérés valóban elavult, mert rosszak a határértékek.

Elvileg az éhgyomri jó, ha 5 alatt van, a terhelt (60 perces) 7 alatt kéne, hogy legyen, és a 120 perces meg kell, hogy közelítse az éhgyomrit, de nem eshet az alá, tehát 5,valamennyi, az már jó.

Nem a levegőbe beszélek, az inzulinommal van gond, rendszeresen járok terhelésre, és jó dokihoz is.


Az is nagyon durva nekem, hogy eleve megterhelnek többször egymás után, pláne ilyen értékekkel! Nem szabad, ezt nehogy engedd!

Ilyen értékkel még sima terhelést sem engednék, csak maximum a reggelizőset (zsemle, tej), és ezt nyugodtan kérheted. Nem is csoda, hogy rosszul lettél, az is alátámasztja, hogy nem jók az értékeid.


A 160 g-os diéta fontos szerintem.

2015. dec. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Engem az orvosom az elő terhesség alatt 160-as diétàra fogott 6,4-es éhomi értékkel, kb havonta kellett járnom napi 6x-i vérvételre.

Most 6 hete amikor voltam a 2. baba miatt nem engedték hogy tegyek bele citromot (az elsőnél nem is tudtam hogy van ahol lehet), bár mivel kiküldtek hogy ott igyam neg akàr ki is önthettem volna az egészet a fenébe... Én a 2 óràt vásárlással töltöttem ki, na meg jó sok víz ivàssal, így lett 7,5.

2015. dec. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

12-es terhesség alatt màsként működik,ezért lehet olyan hogy csak terhesség alatt cukros vki. Itt 7,8 a kétóràs hatàr. Az éhomi cukrom 3,6-4,3 között volt mindig. Az is jó. Szóval nem vagyok cukros,még annak ellenére sem,hogy ennyiszer kellett túlesnem ezen.


Amúgy diétàznom érdekes módon egyszer se kellett,csak ez a hülye vizsgàlat volt.

2015. dec. 3. 11:21
 15/29 anonim ***** válasza:

Bakker! Lehet, hogy én tudom rosszul, de én eleve úgy tudtam, hogy terhelést egészséges nemterhesnél is csak x havonta lehet (talán három...)..

Nálam is magas volt a kétórás érték, de nem ismételtették ezt a brutál terhelést, hanem elküldtek egy részletesebb vérvizsgálatra, amin megnézték azt, hogy az elmúlt hónapokban mekkorákat változott a cukrom, és azok teljesen jó értékeket mutattak, illetve szúrópróba szerűen mérnem kellett, mindig jó volt. Ennyit a terhelésről. A diétát azért tartottam, biztos ami biztos alapon, bár nem vettem véresen szigorúan.

Gyakorlatilag az utólagos vizsgálatok szerint kutya baja nem volt a cukromnak, a babám sem lett óriásbébi, sőt 40. hét után született 2900 grammal...

Egy öreg dokibácsi mondta nekem, hogy ez az egész terhelés egy marhaság, nem így ilyen formában kéne ezt vizsgálni, mert egyáltalán nem hiteles...


Szerintem - hogy a kérdésedre is válaszoljak :D - ne ücsörgéssel töltsd a két órás várakozást, hanem sétálj, lépcsőzz, stb. A mozgás elvileg leviszi a cukrot.

Remélem minden ok lesz és nem szívóznak veled...

Drukkolok!

2015. dec. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Kösi utolsó. Hàt igen,most ahogy nézegettem a régi kérdéseket làttam,hogy mindenkinek a próbareggeli volt utàna. Ha ezt előbb tudom. Mindegy most nem hagyom magam. Biztos nem megyek el mégegyre ha jó ha rossz az eredmény. De majd megìrom mi lett. Nem tudom pl mennyiben lesz màs,hogy most hugit vàrunk,nem öcsit. Mert eddig minden màsként alakult.
2015. dec. 3. 12:50
 17/29 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kerdezo de vagy a laborotok nem tud jol valamit, vagy az orvosod. A 7feletti 2 oras terhelesnel meg nem terhes cukorbetegeknel is durva. Ahogy irtak annak 5 korul kell lennie. Vagy pedig inzulinra lenne szukseged. Terheseknel maskent mukodik hisz itt nem csak a te testedrol szerveidrol ereidrol van szo hanem a babaerol. Neki nagyon nem tesz jot hogy 2 ora utan meg mindig ilyen magas cukrod lenne. A dietat javasolnam egesz terhesseg alatt es hogy kozben hetente tobbszor ehgyomri es eves utani merest csinalj magadnak.

Es abban igazad van hogy nem akarod a terhelest. Ha van ra egy mod akkor ne is engedd. De pl ilyen anamnezissel nem is csinalnanak terhelest egy kismamanak. Eroskodj hogy te ezt a vizsgalatot nem akarod. Inkabb mered magadnak. Sok sikert es kitartast!

2015. dec. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Te ne haragudj 17-es de te tudod rosszul,még normàl nem terhesnél is 7,2 a hatàrérték. Az màs,hogy ott ez nem a normàl kategória.

A labordiagnosztikában (nem kismamák esetén) használt normális és határeset értékek a következőképp adottak:


75 gr glukóz terhelés után:


Normál értékek:

éhgyomri: 3,9-5,5 mmol/l vagy 70-100 mg/dl

1 óra múlva: 3,9-8,8 mmol/l vagy 70-160 mg/dl

2 óra múlva: 3,9-6,6 mmol/l vagy 70-120 mg/dl

3 óra múlva: 3,9-5,5 mmol/l vagy 70-100 mg/dl


Határértékek:

éhgyomri: 5,5-7,2 mmol/l vagy 100-130 mg/dl

1 óra múlva: 8,8-12,0 mmol/l vagy 160-220 mg/dl

2 óra múlva: 6,6-8,3 mmol/l vagy 120-150 mg/dl

3 óra múlva: 5,5-7,2 mmol/l vagy 100-130 mg/dl


Kismamák szűrésénél a jelenlegi protokoll pedig a következő:


Mindegyik vércukorvizsgálatra 10 órás éhezés után kell érkezni, tehát sem enni, sem inni nem szabad ezalatt. Miután leveszik az éhgyomri vért és megitatják a 75g glükózt tartalmazó folyadékot, nemigen szabad mozogni, mert az is befolyásolja a végeredményt (a mozgás ugyanis lefelé viszi az értéket).

Ha a 75 g glükóz elfogyasztása után a 2 órás érték eléri vagy meghaladja a 7,8 mmol/l értéket és/vagy bármelyik köztes érték a 11,1-et, terhességi diabéteszt állapítanak meg.

(Sok helyen csinálnak postprandiális vércukorvizsgálatot. Ennél, ugyanúgy 10 órás éhezés után, a tesztreggeli után, ami 2 dl tej + 1 zsömle = 40 g ch*, egy órával mért értéknek 7,0 mmol/l alatt kell lennie. Ez a vizsgálat viszont nem ad pontos eredményt, így általában rossz értékek esetén meg szokták ismételni a terhelést, ezennel már a 75g glükózos verzióban.)

2015. dec. 3. 15:44
 19/29 A kérdező kommentje:

Vércukor: a vércukor értékei a diabétesz különböző stádiumaiban:

Stádium Éhgyomri vércukorszint Nem-éhgyomri vércukorszint Cukorterheléses vizsgálat (OGTT)


Diabétes ≥ 126 mg/dl (≥ 7,0 mmol/l) ≥ 200 mg/dl

(≥ 11,1 mmol/l) ≥ 200 mg/dl (≥ 11,1 mmol/l)


Prediabétesz (károsodott glukoreguláció) ≥ 110 < 126 mg/dl (≥ 6,1 < 7,0 mmol/l) ≥ 140 < 200 mg/dl (≥ 7,8 < 11,1 mmol/l)


Normális < 110 mg/dl (< 6,1 mmol/l)

Ua

2015. dec. 3. 15:59
 20/29 anonim ***** válasza:
Jo nem vitazni akartam. Valahol azt is olvastam hogy az ehgyomrinak 6 alatt kell lennie pedig mar 5 felett gondot jelez. Szerintem mas a protokoll meg mas hogy esetleg mi karos. Nekem belgyogyasz vegzettsegu orvosom van es nagyon odafigyel a cukorbetegekre. Engem meggyozott. Az hogy a 7 meg elfogadott a protokoll szerint attol meg megnoveli az eselyt hogy esetleg a babanak baja lehet. De ez az en velemenyem. Nekem terhessegi cukorbetegsegem van, amugy rendben volt a cukrom. Ugy eszek hogy a cukrom lehetoleg a 7 et egyaltalan ne haladja meg. Legtobbszor 6 korul szokott lenni 1 oraval az etkezes utan.
2015. dec. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!