Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelés. Mivel tudom...

Cukorterhelés. Mivel tudom levinni a 2 órás vérvételre a cukoreredményemet? C

Figyelt kérdés

Most megyek dec végén és màr most rosszul vagyok tőle. A mozgàs segìt abban,hogy alacsonyabb legyen az értékem és ne hatàreset? Mert akkor valahogy sétàlgatnék pl fal mellett vagy a pàromba kapaszkodva stb. Tippek?


(Aki nekiàll lehurrogni és rosszindulatú megjegyzéseket tenni azt jelentem és lepontozom!!!

Az ok amiért érdekel: mindkét gyerekemnél hatàrértéken volt a cukrom a 2óràs 7.2 és 7.4, ezért még 3x kellett megcsinàlni ezt a sz@rt,amitől rosszul vagyok rettenetesen,mindemellett elérték a vizsgàlattal,hogy cukrot semmilyen formàban nem tudok enni/inni mert fàj a gyomrom, édes ìzektől pedig rosszul vagyok,előtte sem voltam édesszàjú,de a màsodik terhességem óta a helyzet még rosszabb. Ezért most nem fogom engedni,hogy megcsinàljàk ezt többször,persze egyszer oké,mert fontos(bàr elavult stb..) de ennyi,ehhez pedig az kellene,hogy ne legyen 7 felett az érték.Doki azt mondta tudja,hogy rossz,de ha kell megismételjük,szerinte ennyit ki lehet bìrni- szerintem harmadszor màr nem. Amúgy nem voltam cukros egyiknél sem)


2015. dec. 3. 06:23
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Én pont ma voltam, vinnem kellett a cukrot és képzeljétek nem akart felolvadni összeragadt egy nagy tömbbe és el kellett rágcsálnom. A hányinger kerülgetett! Voltam már többször ilyen terhelésen, sosem voltam rosszul de ez lehet a cukortömb és a baba miatt is nehezen viseltem. És belegondoltam, ha nekem ennyire rossz szegénykém piciny testének milyen szörnyű lehet. Meg se mozdult egész délelőtt. :(
2015. dec. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

A protokoll nem más, mint egy statisztikai alapokon nyugvó vonal-húzás gyakorlatilag. Elavult, az összes jobb orvos ezt mondja.

Nem mellékesen nem éri meg lentebb meghúzni a határt, mert akkor sokkal több beteget kellene kezelni, így meg majd később egy masszív cukorbetegség alakul ki, és az emberek vehetik a sok gyógyszert, de persze ez már csak egyéni vélemény.


Nekem protokoll szerint még jó a cukrom (és inzulinom), mégis elvetéltem emiatt. Már jó orvoshoz járok (mens mentis), és kapom rá a gyógyszert.


Én továbbra is úgy gondolom, hogy a 120-as 7 feletti cukor szörnyen magas, ha én lennék terhes, én megijednék ettől, de a döntés persze a Tiéd.

Ez csak egy vélemény.

2015. dec. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
17-es vagyok. En is pont errol beszelek. Az en orvosom is ezen a velemenyen van.
2015. dec. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Én ezt értem,de csak ettől ennyi a cukrom,ami még belefèr amúgy is. Anyósom cukorbeteg volt, együtt mértük az első babànàl a cukromat. Sosem volt magas. Ezen kìvül tünetem sem volt. Annyi hogy 4 kg- s gyerekeket szültem,uram bocsà a férjem sem kis darab és mindketten 4 kg körül születtünk,szóval ez sem az óriàsbébi szindróma a cukortól. De pl kellett flowmetriàra is jàrnom,mert úristen cukor gyanús vagyok, az orvos aki csinàlta (3szor voltam) szèpeket mondott ugyanis 39 hetesen tudta azt mondani,hogy kis jóindulattal 1.fokban érett a lepény. Tehàt mindig minden rendben volt mégis vizsgàlgattak,mert én hülye ott ültem szédelegve ahelyett,hogy mint sokan màsok vàrakozàs helyett vàsàrolgattam volna vagy sétàlgattam volna.

Na mindegy,most ezt fogom tenni. Kivàncsi leszek.

2015. dec. 3. 23:04
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

15-ös vagyok


Ne haragudjatok, de totál feleslegesen paráztatjátok a kérdezőt.

Nekem 8!!!! lett a terhelés utáni értékem, ami már szigorú diétát jelentett - volna. Mint írtam, a későbbi értékeim teljesen normálisak voltak, így nem volt gond. Diétáznom kellett, de ennyi.

DE szó nem volt inzulinról, súlyos állapotról, stb! A diabetológián azt mondták, 7,8 fölött gázos, úgyhogy megcsinálták az alaposabb vérvételt (ami nem terheléses volt!!! ) majd folyamatosan ellenőriztük, és az égvilágon semmi baja nem volt SOHA a cukromnak. A diétát ugyan tartottam, így voltam nyugodt. De mint mondtam, egy pillanatig nem volt pánik ettől az értéktől. És ez jóval több, mint amiről ti beszéltek. Irdatlan mennyiségű ez a cukor, amit megitatnak ilyenkor, egyszerűen nonszensz! Mikor mentem erre a vérvételre, akkor kérdezték is a nővérkék, hogy miért nem tesztreggelisre küldtek, ez borzasztóan megterheli a szervezetet.

Mindegy, a lényeg, hogy ne paráztassátok már egymást azzal, hogy a 7 fölötti érték már halálos,mert ez nevetséges!!!

Lehet lepontozni, marhára hidegen hagy :D

2015. dec. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

De miért paráztatnánk?


Én csupán leírtam a véleményem, aminek a végeredménye gyakorlatilag az volt, hogy SZERINTEM ne engedje a többszöri terhelést, vagy talán még egyet sem, hanem kérjen inkább reggelis vérvételt (ezt mondod Te magad is), és lehetőleg tartsa a diétát. Te is írod, hogy tartottad. Ezen mi a paráztatás?

2015. dec. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Kedves utolsó,hagyd ràjuk,akik szerint magas a 7-es 120'as cukor.Amúgy közben elmentem baràtnőm dokijàhoz(pcos és dietetikushoz jàr). Konkrétan közölte velem,hogy amennyit én eszek egy nap az még 160ch sincs!!! Egyek többet. És nehogy diétàzni merjek. Az ő vèlemènye hogy jò a 7-es cukor. Most meg 6 lett😁 Boldog vqgyok tőle.
2015. dec. 23. 20:27
 28/29 anonim ***** válasza:

Glukoz 0perc 3,9mmol/l

Glukoz 120perc 5,7mmol/l

Inzulin 0perc 11,91uU/ml

Inzulin 120perc 88,43 uU/ml


Akkor nekem sem kell diétáznom? Ezekre az értékekre azt mondta a pcoses endós dokim, hogy elszálltak az értékeim mind a cukrom mind az inzulinom magas, és hogy szíve szerint erre már felírna gyógyszert, de mire beállítaná már megszülnék. Szigorú diétát ajánlott 120 gr CH és napi 5x sport. Mire mondtam neki, hogy mindennap túlórázok hullafáradtan hazaérek és már alszok, hogy sportoljak így?? Teljesen kiakadtam! 28 hetes kismama vagyok.

2015. dec. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Azért mondta mert valszeg IR- ed van mint baràtnőmnek, ő is pcos(tőle tudom ezt,hogy ilyenkor valóban kell a diéta meg mozgàs és az inzulinod az tényleg rossz érték. A cukrod nem- de nyilvàn ilyenkor màst is néznek és együtt szàmìt a kettő.)

Nekem inzulinnal sosem volt bajom,csak annyi volt hogy jó az érték.

2015. dec. 24. 23:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!