Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes vagyok.27 hetesen...

22 hetes vagyok.27 hetesen kaptam időpontot cukor terhelésre. Tényleg nem szabad semmit enni?

Figyelt kérdés

Azt mondták h max csak PÁR KORTY vizet szabad inni.... hát én ezt egy kicsit drasztikusnak tartom. :D

Oké h éhgyomorra kell oda menni, de utána sem lehet pl egy kiflit vagy zsemlét megenni?



2015. dec. 9. 16:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
NEM. Csak azt fogyaszthatod el, amit ők adnak (glükózt), különben semmi értelme.
2015. dec. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
55%

Nem. Pont erről szól, hogy adott mennyiségű szénhidrát után nézik a cukrot. Ha te a cukros lötyi után megeszel még egy zsömlét, akkor az adott mennyiség+egy zsömle szénhidrát.


Mi ezen a drasztikus? Nem bírsz ki három órát evés nélkül? Nem este hatig kell éhezni, csak meg kell várni a reggelivel a délelőtt 10 órát. Nem értem, mit kell ezen ennyit nyafogni. Ennél többet is ki kell bírnod kaja nélkül, amikor a gyerek annyira hasfájós lesz, hogy egy pillanatra se tudod letenni.

2015. dec. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad. Képzeld, én olyan helyen voltam, ami 8.30-kor nyitott...képzelheted, terhesen már 5 óta fenn voltam...szúrtak, glükóz, majd 2 óra múlva megint vettek vért. 11:00-kor majdnem elájulva és izzadva rohantunk be az első mekibe (hülye módon nem vittünk kaját magunkkal:D).


de a cukrom jó lett:D


26 hkm

2015. dec. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, hogy ne is igyak semmit sem aznap. Nagyon félek tőle.

Ráadásul nálunk olyan rendszer van, hogy a védőnő nem ad beutalót, hanem aznapra kell terhesgondozásra is bejelentkezni, és ott írják meg a vérvételhez a beutalót. Nos a vérvételes labor már reggel 7:30-kor kezd, a terhesgondozás 8-kor kezdődik, de ehhez 7:00-ra oda kell érni, hogy bejelentkezzek. Egy nap 25 embert fogad a nőgyógyászat, ez 7:10-re betelik. 8 körül megkapom a beutalót a vérvételre, akkor már jó sokan vannak, kb 10-11 között jutottam be eddig a vérvételekre, előre senkit sem vesznek. Holott ha nem eszek reggel kelés után 20 percen belül, akkor a gyomorsav miatt hánynom kell. Így meg akár délig is ki kell bírnom. Nagyon félek tőle.

2015. dec. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Tenyleg nem. Azert ez nem akkora drama, minden varandos keresztul megy rajta. Ki jobban, ki kevesbe birja, de azert nincs ok a panikra. Vigyel kajat, meg csavarj bele egy citromot, ha engedik (nalunk engedtek) ugy olyan lesz, mint egy eleg edes limonade.
2015. dec. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
41%

nem. pont ez a lényege. sőt előtte levő nap este sem ajánlott már enni, a vizsgálat előtt 10 órával...

én nem ittam reggel semmit jó szomjasan mentem oda így szinte huzatra ittam meg a lötyit, még jól is esett :) egyáltalán nem volt kellemetlen, nem tudom hogy miért van ennyire felfújva...az meg hogy éhgyomor...hát egyszer ki lehet bírni.

2015. dec. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%

Simán ki lehet bírni! Nem tudom miért ijednek meg sokan?! Én ráadásul mindekét terhességem szinte végighánytam! De nem volt gond!!!


Ráadásul az elsőnél a védőnő nem mondta,hogy vinni kell sima teát(talán citromlevet is lehet)szóval csak vizzel ittam meg!

2015. dec. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Mert én rosszul leszek ha nem ehetem!!!

Legalább pár falatot be kell kapjak ...

Hát majd kiderül ha már ott leszek, hogy h fog alakulni... ;)

2015. dec. 9. 17:38
 9/24 anonim ***** válasza:

Nem lehet enni semmit elotte min 10 oran at es a glukoz utan sem. Nekem par korty vizet engedtek, de en 10-re kaptam idopontot, ami eleg keson volt ugye.


Egyebkent elotte ehes voltam, de a cukros viz utan mar nem, azert az ad egy olyan adag lenduletet, amirol egy jo ideig el lehet lenni. Azt hittem, hogy utana ehes leszek egybol, de szo sem volt rola.


Nekem a viz jobban hianyzott, de tok mindegy, egyszer siman kibirhato volt.

2015. dec. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

2ik. 3 órát? De jól tudsz számolni :D főleg aki, mint pl mi is 5-6 körül kelünk.. tehát 10-11 óráig azért nem 3 óra telik el.

Ha nem lennék állapotos simán kibírnám h nem eszek, de van h olyan éhség rám tör mint aki nem evett egy hete.... VALAKINEK ismerős ez az érzés?? Hát nekem sajnos nagyon is.. és ezt csak az értheti meg aki át esett már ilyenen.. a lötyi íze egyáltalán nem izgat, csak h egész délelőtt egy falatot nem ehetem..

2015. dec. 9. 17:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!