Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan táplálkoztok, hogyan...

Hogyan táplálkoztok, hogyan véditek ki a mértéktelen hízást?

Figyelt kérdés
Terhesség előtt felszedtem 10 kilót 3-4 hónap alatt. Most 8 hetes vagyok, és 72 kg a 165 cm (ami

2016. jan. 11. 09:19
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

rengeteg, az elmúlt 3 évben 62 kg volt az àtlag súlyom.)

Nem szeretnék 80+ kg lenni a terhesség végére.

2016. jan. 11. 09:21
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyelőre nem kell semmit kivédenem,most vagyok 12 hetes,nyár óta fogytam 7kg-t, ebből 4-et most a 3 hónap alatt,iszonyatos kaja undorom van,alig bírok enni,főként zöldséget,gyümölcsöt könnyed úgymond diétás ételeket kívánok, a többitől rosszul vagyok,hányok,puffadok. Rajtam is volt kb +10kg össze-vissza ingadozott,első terhességemnél 14 kg jött fel,szülés után 10 azonnal lement,utána szülés utáni depressziós,különböző diéták,edzés.

Az a tervem ha visszatér az étvágyam igyekszem mértékkel enni tésztát,kenyeret,édességet,késő este nem enni,sok gyümölcs,zöldség,csirke hús,és akkor felesleges kilók nem jönnek fel. Nagyon egészségtudatos picurkám van,mert a sült krumplit és egyéb gyors kajákat nem bírom megenni.

2016. jan. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én 49-50 kg-mal kezdtem mindháromszor, és max. 12 kg jött fel.

Mozogtam, sétáltam, bicikliztem.

Nem ettem mértéktelenül, inkább napi 5-6-szor, de minőségi dolgokat.

Nem mondom, hogy nem ettem pizzát, édességet, csokit, de mértékkel. Nem 2 ember helyett.

2016. jan. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Én az elsőt 79-ről kezdtem és 90 lett a vége. Ezt szeretném elkerülni.

Csak 1 évvel ezelőtt komoly depresszióm volt, étkezési zavarral, 54 kilóra fogytam, de azt hosszú távon nem tudtam tartani, 60-62 voltam, azzal úgy elvoltam. Csak rám most terhesség előtt jött fel sok, ezért félek :S

2016. jan. 11. 09:34
 5/16 anonim ***** válasza:
Szia. Nem tudom h alkat függő e de Én 5 lányt szültem. Nem keveset hiztam. A 3.lanyomnal konkrétan 55 kg rol kezdtem 90 kg val szültem 😯. Most megint 58 kg vagyok. Minden szulesem után vissza fogytam . Pedig nem nagyon figyeltem az étkezésre. De sztem ha zöme gyümölcsöt eszel akkor nem igen fogsz hízni. Meg a kismama vitamin egyik másik jól meg hizlal....
2016. jan. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
14%

Sok gyümölcs, muhhahha:DDD


Tele cukorral, na az hízlal még csak!...mert úgysem az apró magvasokat fogod enni, málna, ribizli vagy pl almát, meggyet, hanem a banánt, amitől pillanatok alatt meghízol.


Egyébként én 60-ról indultam, 18 kg-t híztam, féléves a baba, nincs már túlsúlyom, a régi vagyok. Nem ettem ész nélkül a terhesség alatt sem, pláne nem kettő helyett. Előtte is egészségesen táplálkoztam, így terhesen is és most a szülés után is. Segített az is, h nem voltam kívánós egyáltalán, így nem fordult elő, h este betoltam egy tábla csokit. Mindenből ettem, de mindenből mértékkel. Sokat segít az is, h nem tartok itthon nassolnivalót.

2016. jan. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
1. vagyok, én pl almát,narancsot kiwit eszem,banánt max napi egyet vagy kétnaponta egyet
2016. jan. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Esszel kell enni , es nem a terhessegre fogni, hogy tobbet ehess.

300 kaloriaval kell tobbet enni terhesen ami 2 szelet barna kenyernek felel meg.


Oda kell figyelni, ennyi.

10 kilot hiztam, szulessel lement 6, egy het mulva meg a maradek 4.

2016. jan. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Menj el egy dietetikushoz és kérd meg, hgoy oktasson ki szénhidrát diétából. Ha normálisan betartod, éhes sem leszel és egy dekát se fogsz "hájra" hízni.
2016. jan. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

2 éven át csináltam szénhidrát-diétát, meg is volt az eredménye szépen.

Csak szeptembertöl már nemigazán tudtam tartani, onnantól jött rám felesleg, de most amennyire lehet, visszaszorítanám.

2016. jan. 11. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!