Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Már semmit sem értek. Most...

Már semmit sem értek. Most akkor ez terhesség lehet, vagy nem?

Figyelt kérdés

Pénteken rosszul lettem és minimális barna folyásom volt,/van amit eddig még sosem tapasztaltam. Csináltam egy tesztet 5 mp alatt pozitív lett. Nem hittem a szememnek és csináltam másikat is, és az is rögtön pozitív lett.

Viszont még csak a ciklusom 21 - ik napján voltam akkor. Azóta még négy tesztet csináltam és mindegyik azonnal pozitív lett. Az orvosom csak 18 - án tud fogadni.

Ezért elmentem ma itthon a nőgyógyászatra, hogy csináltassak UH - t, de nem mutatott semmit, még a méhfalam sincs megvastagodva azt mondták.

Viszont találtak egy 2.5 cm - es miómát.

Mérgemben csináltam megint egy tesztet és az is pozitív lett.

3 nap alatt nem csak reggeli vizeletből 7 - ből 7 nagyon erős pozitív tesztem lett.

És még csak 15 - e körül kellene megjönnie.

Tüneteim vannak. Fájnak a cicijeim hol nagyon, hol kicsit és van hányingerem is.

Az Uh. - azt mondták, hogy ne menjek 18 - án a dokimhoz, mert ő sem fog látni semmit. De ha ennyi tesztem van és mind pozitív, akkor valószínűleg tényleg terhes vagyok, csak meg kell várni, hogy látszódjon.

Ettől még megyek az orvosomhoz 18 - án, csak nagyon félek attól, hogy ő sem fog látni semmit.

Szóval szerintetek most mi a helyzet? Járt már valaki hasonló helyzetbe?


2016. jan. 11. 10:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az nem mióma lesz, hanem petezsák, csak még nincs a babának szívhangja.

Szerintem menj el a saját orvosodhoz, tőle biztosan kapsz választ a kérdéseidre.

Azt nem mondta a doki, hogy akkor mégis mitől pozitív a teszted? Mert ha nem vagy terhes, ezzel igenis foglalkoznia kell, elvégre eltér az egészségestől.


Ez egy sarlatán, mint az orvosok többsége, sajnos azt kell mondjam.


Várj még egy kicsit, és ki fog derülni.

2016. jan. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ciszta tud pozitív tesztet produkálni.

Mindenképp menj 18-án is orvoshoz, több szem többet lát.


Szóval sajna még nem 100 %, hogy terhes vagy, a pozitív tesztek ellenére sem. A tüneteket (fájós cici, hányinger), könnyű beképzelni is.

2016. jan. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Eddig mindig pontosan volt meg a havim. Legutoljára dec.19 - én.

Ennyi teszt nem hazudhat. Remélem.

Teljesen kiakadtam.

2016. jan. 11. 10:40
 4/18 A kérdező kommentje:
Azt tudtam, hogy van miómám. Kb. másfél éve megvan. De eddig sosem volt pozitív tesztem egyszer sem.
2016. jan. 11. 10:42
 5/18 anonim ***** válasza:

Több verzió van, de egy normális orvos kell ahhoz, hogy kiderüljön, és lehet, hogy még várni kell.

Nekem is van miómám, az nem okoz pozitív tesztet, mondjuk nekem a méh külső falén van, tehát azt biztosan nem lehet összekeverni petezsákkal.

Nem szedsz semmilyen gyógyszert más okból? Csak mert van, ami megemeli a Hcg szintet.

Illetve lehet korai peteérés, ha az megelőző ciklusodban nem lökődött ki a petesejt, csak megérett, olyankor áttolódhat a következő ciklusra, és "meglepő helyen" is megtörténhet az ovuláció, akár még a menstruáció alatt. (Ezt nevezi a köznyelv "spontán peteérésnek", ami egyébként nem létezik.)

Vagy lehet ciszta miatt, de gondolom az UH ezt kizárta.

2016. jan. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy terhes vagy.

UH-on ilyen korai terhességet még nem igazán lehet látni.

Illetve nagyon jó szem kell hozzá.

Nekem is volt, hogy az egyik orvos tök mást látott, mint a másik. Aztán egymást szidták, hogy a másik milyen hülye :)

6-7 hét körül szokták javasolni az első UH-ot.

Menj el a dokidhoz, ha már úgy is van időpontod, meg azért ő mégiscsak a megszokott orvosod, nem egy ideged. Addig meg nyugi.

2016. jan. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Cisztát nem mondtak. Pajzsmirigyre kezelnek évek óta és rendszeresen járok kontrollra. Azzal nem lehet baj.

8 éve szeretnék babát. Elváltam emiatt és lett egy új párom, és pozitív terhességi tesztem.

Szóval én már semmit sem értek.

2016. jan. 11. 10:49
 8/18 anonim ***** válasza:

A pajzsmirigy gyógyszer bekavarhat, de nem vagyok benne 100%-ig biztos. Az UH-snak ezt nem mondtad, meg hogy mit szedsz rá?


Mindentől függetlenül szívből kívánom, hogy összejöjjön!

2016. jan. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Eddig nem kavart be a gyógyszer.

Nem kérdezett semmit az UH - s, mert nem doki csinálta, hanem egy szakasszisztens.

A doki csak állt mellette és valamit magyarázott neki.

Köszönöm mindenkinek a szorítást. Majd megírom, hogy mi lett a vége.

2016. jan. 11. 11:13
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem csak korán voltál dokinál. Majd 18án többet fog látni. Szerintem baba van.
2016. jan. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!