Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti ilyen feltételek mellett...

Ti ilyen feltételek mellett elutaznátok vagy elutaztatok külföldre 33 hetesen a férjetekkel?

Figyelt kérdés

Teljesen rendben van a terhességem és a magzatunk is szépen fejlődik. Nincsenek testi/lelki panaszaim.


Bécsbe mennénk 3 napra, egy konferencián ad elő a férjem (csak arra mennénk be az eseményre), szállodában, ellátással lennénk. Szeretnénk egy kiállítást megnézni, sétálgatni, teázni a városban, amiket itt Bp-en is szoktunk gyakran.


Vonatoznánk Railjettel (helybiztosítás, kényelmes) és mindketten jól beszélünk németül és angolul.


Európai biztosítási kártyánk is van, és kötünk utasbiztosítást is.


Eszetekbe jut valami gátló tényező, ami miatt nem utaznátok a helyünkben?



2016. jan. 15. 10:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%

Én egyszer veszélyeztetett (kora)terhesen mentem nyaralni. Amikor a dokimat kérdeztem, azt mondta: "Nem Afrikába megy! Ott is van orvosi ellátás, ha szükséges."

Lett probléma (itthon is lett volna), és nagyon kedves, segítőkész volt mindenki. Az ügyeleten azt mondták, hogy a legközelebbi nőgyógyász egy magánorvos, felhívták, hogy tud-e fogadni. Tudott, és nem is kért sokat, sőt, ahogy nézegettem a folyosón az árlistáját, kb. feleannyit kért. Amikor visszamentem hozzá ultrahangra, akkor meg nem is fogadott el pénzt. Mindezt csak azért írom, hogy ha esetleg "gond" lenne, akkor sem kell kétségbeesni.

Problémamentes terhességgel meg simán mennék bárhová! (Mondjuk az USA-ba már valószínűleg nem engednének be! :) ).


Biztosítással, nyelvtudással nyugodtan mehetsz.

2016. jan. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

áh, az usában egyébként is kikérdeztek nagyon alaposan tavaly is, csak úgy...a többieket átengedték!:)) terhesen nyilván be se engednének:)


egyébként Máltára is azért mentünk el, mert ha baj lett volna, ott jobb orvosi ellátáshoz jutottunk volna a biztosításunk miatt, mint itthon. Ironikus.

2016. jan. 15. 11:11
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
persze! jo utat! :)
2016. jan. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked nem kényelmetlen, akkor nyugodtan. Én most 34 hetes vagyok, és megmondom őszintén, örülök, hogy lyuk van a fenekemen, már hetek óta nagyon rosszul alszom, kínoz a gyomorsavam, a derekamnál meg becsípődött valami ideg, és nem tudnak vele mit csinálni, úgyhogy az is fáj rendesen. Tudom, hogy ez fáj akkor is, ha itthon vagyok, de valahogy nem is kívánkozom így már máshol lenni, csak itthon.


Viszont, mivel te tök jól vagy (amiért nagyon irigyellek ám :D ), szerintem menj nyugodtan, Bp-től Bécs nincs olyan messze, úgyhogy ez teljesen rendben van, érezzétek jól magatokat :)


Egy dolog jut eszembe csak, ami problémás lehet: ha táppénzen vagy már, akkor nem igazán szabályos a dolog. De ha nem vagy táppénzen, akkor tényleg semmi probléma ezzel.

2016. jan. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

14: nagyon sajnálom, hogy rosszul vagy. az én terhességem borzalmas volt egy ideig, down-parától elkezdve minden kutyafüle volt, szóval most megérdemlem, hogy nem borzasztó.:)


nem, nem vagyok táppénzen, szellemi munkát végzek, és nagyon szeretem is, bár már csak heti 1 napot megyek be, a többi napon itthon dolgozom.:)

2016. jan. 27. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!